49 minut

5. června 2014

Obsah dílu

Audity na ministerstvech — Audity na ministerstvech — Audity na ministerstvech — Situace na Ukrajině — Summit G7 — Průměná mzda roste — Sazby ECB — Ministryně Marksová v Ústeckém kraji — Kauza katarského prince u soudu — Dobrovolníci v Sýrii — Krutá groteska ze života lidské společnosti — Soud o korupci ve fotbale — Zemřela Hana Orgoníková — Poslední sníh v Krkonoších — Pomoc pro ženy s rakovinou — Vydání rotundy Longina — Byznys s pečivem — Střídavá péče o děti — Střídavá péče o děti — Střídavá péče o děti — Prodloužení lhůty pro popření otcovství — Škody po zemětřesení — Trest pro Miroslava Masláka — Kurz pro taxikáře — Turbína pro Temelín — Učitelem na zkoušku — Jmenování ředitele NG — Charita během loňských povodních — Zemřel poslední ze skupiny 29 indiánů kmene Navajo — Vylodění v Normandii

Části dílu

00:30
Audity na ministerstvech
  Ministerstvo financí dokončilo audity v resortech spravovaných hnutím ANO. Podle Andreje Babiše může stát ročně ušetřit přes 220 milionů korun.
  03:32
  Audity na ministerstvech
   A další případ plýtvání ve státní správě. Různá ministerstva třeba kupovala v minulých letech stejný typ automobilů za různou cenu.
   04:21
   Audity na ministerstvech
    Hostem Událostí je Lukáš Wagenknecht, náměstek ministra financí.
    06:19
    Situace na Ukrajině
     Moskva bude mít svého zástupce na inauguraci nového ukrajinského prezidenta Porošenka. Ten chce hned po jmenování představit plán na řešení ukrajinské krize. To, že by ji rozdmýchávala Moskva, znovu odmítl Vladimir Putin.
     08:28
     Summit G7
      Živý vstup Bohumila Vostala
      09:56
      Průměná mzda roste
       Nečekaně rychle rostou v Česku mzdy, v porovnání s loňskem o 3 procenta. Vyjádřeno v korunách dostanou lidé průměrně skoro o osm set korun měsíčně víc.
       11:54
       Sazby ECB
        Evropská centrální banka snížila sazby na rekordní minimum, jednu z nich dokonce do minusu.
        12:17
        Ministryně Marksová v Ústeckém kraji
         Živý vstup Petry Tachecí
         14:40
         Kauza katarského prince u soudu
          Projednávání případu katarského prince Sáního přesunul obvodní soud pro Prahu 2 na červenec.
          15:14
          Dobrovolníci v Sýrii
           Bašár Asad bude vládnout Sýrii dalších 7 let. Opozice výsledky neuznává, prezident má podle ní na rukou krev odhadem 160 tisíc obětí tříletého konfliktu. Střípky naděje do válkou zmítané Sýrie přinášejí alespoň tisíce mezinárodních dobrovolníků.
           17:50
           Krutá groteska ze života lidské společnosti
            Hra bratří Čapků Ze života hmyzu dostala novou podobu v Národním divadle. Připravil ji režisér Daniel Špinar, který se stal v letošní sezoně nejoceňovanějším divadelním režisérem.
            20:25
            Soud o korupci ve fotbale
             Okresní soud pro Prahu-západ zprostil dva rozhodčí a fotbalového funkcionáře obvinění ohledně fotbalové korupce.
             22:40
             Zemřela Hana Orgoníková
              Zemřela Hana Orgoníková, dlouholetá členka sociální demokracie a poslankyně. Bylo jí 67 let.
              22:55
              Poslední sníh v Krkonoších
               O víkendu přijde do Česka tropické počasí, strážci parku v Krkonoších dnes ale vyrazili na hřebeny měřit sníh. Letos zřejmě naposledy.
               24:26
               Pomoc pro ženy s rakovinou
                Nebuďte se svou nemocí sami, přijďte mezi nás, vzkazují onkologicky nemocným ženám z Karvinska zakladatelky společnosti Onko pomoc.Chtějí začít podnikat a taky pomáhat podobně nemocným.
                26:17
                Vydání rotundy Longina
                 Stát vydal v rámci restitucí rotundu svatého Longina v Praze římskokatolické církvi. Kaple na Novém Městě je jedna z několika dochovaných pražských románských rotund.
                 26:33
                 Byznys s pečivem
                  Češi jedí méně chleba. Zatímco v roce 1950 si jeden Čech pochutnal v průměru na 88 kilogramech chleba za rok, dnes je jeho spotřeba poloviční.
                  28:51
                  Střídavá péče o děti
                   Pokud jsou oba rodiče způsobilí starat se o dítě, soudci mají volit střídavou péči. Takový je výsledek dnešního jednání Ústavního soudu.
                   31:24
                   Střídavá péče o děti
                    Názor předsedy ÚS Pavla Rychetského.
                    31:48
                    Střídavá péče o děti
                     Statistiky dokládají, že české soudy střídavou péči dosud využívají jen zřídka.
                     32:29
                     Prodloužení lhůty pro popření otcovství
                      Až do šestých narozenin dítěte můžou muži nově popřít otcovství. Lhůtu prodloužil od nového roku občanský zákoník.
                      34:35
                      Škody po zemětřesení
                       Škody způsobené zemětřesením na Chebsku a Sokolovsku už vysoko přesahují 10 milionů korun. Poškozené domy teď prohlížejí statici a pracovníci pojišťoven.
                       36:37
                       Trest pro Miroslava Masláka
                        Údajnému bossovi slovenského podsvětí Miroslavu Maslákovi dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci desetiletý trest za vydírání podnikatelů.
                        37:03
                        Kurz pro taxikáře
                         Obrovský úspěch mezi berlínskými taxikáři má kurz, který je učí zdvořilosti a profesionalitě. V německé metropoli by jím do léta měl projít každý desátý taxikář.
                         39:18
                         Turbína pro Temelín
                          V temelínské elektrárně začíná výměna největší turbíny v Česku. Její poslední část dnes přivezl z plzeňské výrobny speciální transport.
                          40:17
                          Učitelem na zkoušku
                           Na jednu hodinu si vyzkoušet, jaké je to být učitelem – takový je cíl projektu Chci učit. Má jednak nejrůznější řemesla přiblížit dětem, jednak dospělým umožnit pochopit dnešní žáky i jejich učitele.
                           42:04
                           Jmenování ředitele NG
                            Jiří Fajt definitivně 1. července usedne do křesla šéfa Národní galerie. Déle než rok neměla instituce s ročním rozpočtem téměř tři sta milionů korun vedení.
                            42:49
                            Charita během loňských povodních
                             Charity začaly zveřejňovat sumy, které vybraly na pomoc postiženým loňskou povodní. Celkem shromáždily přes 50 milionů korun, více než 40 už posloužilo konkrétním lidem a projektům.
                             44:57
                             Zemřel poslední ze skupiny 29 indiánů kmene Navajo
                              Ti vytvořili šifru pro armádu Spojených států během 2. světové války. Kódovaný jazyk založený na jejich nepsané řeči zachránil život tisícům amerických vojáků v Pacifiku.
                              45:18
                              Vylodění v Normandii
                               V Normandii vrcholí přípravy na oslavy 70. výročí vylodění spojeneckých vojsk za druhé světové války. Účastní se jich stovky veteránů a tisíce diváků.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž49 minut
                               Další díl
                               6. června 2014

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               24. května

                               Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                               24. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               24. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               24. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               23. května

                               Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                               23. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               23. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               23. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               22. května

                               Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                               22. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               22. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               21. května

                               Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                               21. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               21. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               20. května

                               Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                               20. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               20. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 5. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám