49 minut

6. června 2014

Obsah dílu

70 let od vylodění v Normandii — 70 let od vylodění v Normandii — 70 let od vylodění v Normandii — 70 let od vylodění v Normandii — Obžaloby v kauze Nagyová — Vývoj ve stavebnictví a průmyslu — Situace na Ukrajině — Stížnosti na eurovolby — Ministři na Ostravsku — Restaurování vzácných tapisérií — Rozsudek v kauze MUS — Další oběť metanolu? — Kolony na D1 — Horka ohrožují diabetiky — Jarní emise státních dluhopisů — Benzinky s obchody — 70 let od vylodění v Normandii — 70 let od vylodění v Normandii — 70 let od vylodění v Normandii — Spor o archivy — Uhynulé včely na Lounsku — ČOI kontrolovala památky — Zvýšení počtu dárců orgánů — Setkání hasičů

Části dílu

00:34
70 let od vylodění v Normandii
  Největší námořní invazi v moderních dějinách si připomněli v severozápadní Francii.
  01:13
  70 let od vylodění v Normandii
   Na místa, kde 6. června 1944 začalo osvobozování západní Evropy od nacismu, se vrátily skoro 2 tisíce veteránů.
   03:35
   70 let od vylodění v Normandii
    Živý vstup zpravodaje Petra Zavadila
    05:13
    70 let od vylodění v Normandii
     Akt vylodění v historických obrazech
     07:23
     Obžaloby v kauze Nagyová
      Obžaloba v kauze Nagyová. Státní zástupci poslali k soudu případ údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Jana Nagyová měla nechat sledovat tehdejší manželku premiéra Nečase Radku.
      11:15
      Vývoj ve stavebnictví a průmyslu
       Stavebnictví a průmysl v dubnu znovu posílily, ale pomalejším tempem. V prvním odvětví pořád chybí zakázky, málo jich zadává i stát.
       13:11
       Situace na Ukrajině
        Živý vstup Miroslava Karase
        16:52
        Stížnosti na eurovolby
         15 stížností na evropské volby dostal Nejvyšší správní soud. Dvě podaly politické strany. Zelení a Piráti.
         19:24
         Ministři na Ostravsku
          Živý vstup redaktorky Marty Pilařové
          21:50
          Restaurování vzácných tapisérií
           Bezmála sedm let zachraňovali restaurátoři dvě rozměrné tapisérie z konce 17. století. Podařilo se, vzácná díla vlámských mistrů vystavuje arcibiskupský zámek v Kroměříži.
           24:19
           Rozsudek v kauze MUS
            Švýcarský soud, který loni v říjnu nepravomocně odsoudil pět českých manažerů v kauze MUS, odmítl umožnit ČR přístup ke spisu, obsahujícímu desítky tisíc stránek. Napsal to dnes švýcarský deník Le Temps.
            26:55
            Další oběť metanolu?
             Metanol si zřejmě vybral devětačtyřicátou oběť. Kriminalisti vyšetřují, na co koncem května zemřel na Kroměřížsku čtyřiašedesátiletý muž. Příbuzní ho našli doma v bezvědomí.
             27:52
             Kolony na D1
              Živý vstup redaktorky Barbory Lukšové
              28:51
              Horka ohrožují diabetiky
               Lékaři varují, odhadem 250 tisíc lidí v Česku neví, že má cukrovku. Navíc začíná období, které je v roce pro diabetiky nejrizikovější.
               30:36
               Jarní emise státních dluhopisů
                V jarní emisi spořicích dluhopisů prodal stát cenné papíry zhruba za 1,5 mld. korun. Lidi si jich tentokrát objednali výrazněji méně než v předchozích případech.
                30:50
                Benzinky s obchody
                 Natankovat a zároveň nakoupit jako v běžném obchodě – spojení benzinových pump a obchodních řetězců funguje nejen ve Spojených státech, ale už i v Česku.
                 32:46
                 70 let od vylodění v Normandii
                  Na velkolepou vzpomínkovou akci odletěl do Francie i prezident Miloš Zeman. Na palubu speciálu vzal taky několik válečných veteránů.
                  33:26
                  70 let od vylodění v Normandii
                   I české stopy zůstaly před sedmdesáti lety na krvavých normandských plážích. Jedním z vojáků, kteří přežili vylodění během dne D, byl i Ladislav Jindra.
                   36:46
                   70 let od vylodění v Normandii
                    Nejenom ozbrojení muži, ale i vynalézaví inženýři stáli za úspěchem operace Overlord. Pro zásobování a další postup vojsk navrhli umělé přístavy.
                    38:28
                    Spor o archivy
                     Historici varují před možným uzavřením archivů státní bezpečnosti. Nejvyšší soud napadl zákon, který umožňuje neomezeně bádat v historii nacistické i komunistické totality.
                     40:41
                     Uhynulé včely na Lounsku
                      Stovky tisíc uhynulých včel hlásí od začátku týdne chovatelé u Lubence na Lounsku. Domnívají se, že je zahubil chemický postřik z blízkých polí.
                      42:36
                      ČOI kontrolovala památky
                       Česká obchodní inspekce kontroluje před létem turistické lokality. Na Karlovarsku se zaměřila na nejnavštěvovanější hrady – Bečov, Loket, Horní hrad a Kynžvart a okolí.
                       43:38
                       Zvýšení počtu dárců orgánů
                        V Česku údajně nefunguje vládní akční plán na zvýšení počtu dárců orgánů. Stěžují si na něj dvě největší české transplantační kliniky v Praze a Brně.
                        45:33
                        Setkání hasičů
                         Litoměřice centrem hasičů z celé republiky. Tisíce jich tam míří na tradiční víkendové setkání. To se koná každé 3 roky.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž45 minut
                         Další díl
                         7. června 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         24. června

                         Headlines — Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                         24. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         24. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         24. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         23. června

                         Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                         23. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         23. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         22. června

                         Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                         22. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         22. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         21. června

                         Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                         21. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         21. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         20. června

                         Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                         20. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         20. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám