49 minut

5. června 2014

Část: Sazby ECB

Obsah dílu

Audity na ministerstvech — Audity na ministerstvech — Audity na ministerstvech — Situace na Ukrajině — Summit G7 — Průměná mzda roste — Sazby ECB — Ministryně Marksová v Ústeckém kraji — Kauza katarského prince u soudu — Dobrovolníci v Sýrii — Krutá groteska ze života lidské společnosti — Soud o korupci ve fotbale — Zemřela Hana Orgoníková — Poslední sníh v Krkonoších — Pomoc pro ženy s rakovinou — Vydání rotundy Longina — Byznys s pečivem — Střídavá péče o děti — Střídavá péče o děti — Střídavá péče o děti — Prodloužení lhůty pro popření otcovství — Škody po zemětřesení — Trest pro Miroslava Masláka — Kurz pro taxikáře — Turbína pro Temelín — Učitelem na zkoušku — Jmenování ředitele NG — Charita během loňských povodních — Zemřel poslední ze skupiny 29 indiánů kmene Navajo — Vylodění v Normandii

Části dílu

00:30
Audity na ministerstvech
  Ministerstvo financí dokončilo audity v resortech spravovaných hnutím ANO. Podle Andreje Babiše může stát ročně ušetřit přes 220 milionů korun.
  03:32
  Audity na ministerstvech
   A další případ plýtvání ve státní správě. Různá ministerstva třeba kupovala v minulých letech stejný typ automobilů za různou cenu.
   04:21
   Audity na ministerstvech
    Hostem Událostí je Lukáš Wagenknecht, náměstek ministra financí.
    06:19
    Situace na Ukrajině
     Moskva bude mít svého zástupce na inauguraci nového ukrajinského prezidenta Porošenka. Ten chce hned po jmenování představit plán na řešení ukrajinské krize. To, že by ji rozdmýchávala Moskva, znovu odmítl Vladimir Putin.
     08:28
     Summit G7
      Živý vstup Bohumila Vostala
      09:56
      Průměná mzda roste
       Nečekaně rychle rostou v Česku mzdy, v porovnání s loňskem o 3 procenta. Vyjádřeno v korunách dostanou lidé průměrně skoro o osm set korun měsíčně víc.
       11:54
       Sazby ECB
        Evropská centrální banka snížila sazby na rekordní minimum, jednu z nich dokonce do minusu.
        12:17
        Ministryně Marksová v Ústeckém kraji
         Živý vstup Petry Tachecí
         14:40
         Kauza katarského prince u soudu
          Projednávání případu katarského prince Sáního přesunul obvodní soud pro Prahu 2 na červenec.
          15:14
          Dobrovolníci v Sýrii
           Bašár Asad bude vládnout Sýrii dalších 7 let. Opozice výsledky neuznává, prezident má podle ní na rukou krev odhadem 160 tisíc obětí tříletého konfliktu. Střípky naděje do válkou zmítané Sýrie přinášejí alespoň tisíce mezinárodních dobrovolníků.
           17:50
           Krutá groteska ze života lidské společnosti
            Hra bratří Čapků Ze života hmyzu dostala novou podobu v Národním divadle. Připravil ji režisér Daniel Špinar, který se stal v letošní sezoně nejoceňovanějším divadelním režisérem.
            20:25
            Soud o korupci ve fotbale
             Okresní soud pro Prahu-západ zprostil dva rozhodčí a fotbalového funkcionáře obvinění ohledně fotbalové korupce.
             22:40
             Zemřela Hana Orgoníková
              Zemřela Hana Orgoníková, dlouholetá členka sociální demokracie a poslankyně. Bylo jí 67 let.
              22:55
              Poslední sníh v Krkonoších
               O víkendu přijde do Česka tropické počasí, strážci parku v Krkonoších dnes ale vyrazili na hřebeny měřit sníh. Letos zřejmě naposledy.
               24:26
               Pomoc pro ženy s rakovinou
                Nebuďte se svou nemocí sami, přijďte mezi nás, vzkazují onkologicky nemocným ženám z Karvinska zakladatelky společnosti Onko pomoc.Chtějí začít podnikat a taky pomáhat podobně nemocným.
                26:17
                Vydání rotundy Longina
                 Stát vydal v rámci restitucí rotundu svatého Longina v Praze římskokatolické církvi. Kaple na Novém Městě je jedna z několika dochovaných pražských románských rotund.
                 26:33
                 Byznys s pečivem
                  Češi jedí méně chleba. Zatímco v roce 1950 si jeden Čech pochutnal v průměru na 88 kilogramech chleba za rok, dnes je jeho spotřeba poloviční.
                  28:51
                  Střídavá péče o děti
                   Pokud jsou oba rodiče způsobilí starat se o dítě, soudci mají volit střídavou péči. Takový je výsledek dnešního jednání Ústavního soudu.
                   31:24
                   Střídavá péče o děti
                    Názor předsedy ÚS Pavla Rychetského.
                    31:48
                    Střídavá péče o děti
                     Statistiky dokládají, že české soudy střídavou péči dosud využívají jen zřídka.
                     32:29
                     Prodloužení lhůty pro popření otcovství
                      Až do šestých narozenin dítěte můžou muži nově popřít otcovství. Lhůtu prodloužil od nového roku občanský zákoník.
                      34:35
                      Škody po zemětřesení
                       Škody způsobené zemětřesením na Chebsku a Sokolovsku už vysoko přesahují 10 milionů korun. Poškozené domy teď prohlížejí statici a pracovníci pojišťoven.
                       36:37
                       Trest pro Miroslava Masláka
                        Údajnému bossovi slovenského podsvětí Miroslavu Maslákovi dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci desetiletý trest za vydírání podnikatelů.
                        37:03
                        Kurz pro taxikáře
                         Obrovský úspěch mezi berlínskými taxikáři má kurz, který je učí zdvořilosti a profesionalitě. V německé metropoli by jím do léta měl projít každý desátý taxikář.
                         39:18
                         Turbína pro Temelín
                          V temelínské elektrárně začíná výměna největší turbíny v Česku. Její poslední část dnes přivezl z plzeňské výrobny speciální transport.
                          40:17
                          Učitelem na zkoušku
                           Na jednu hodinu si vyzkoušet, jaké je to být učitelem – takový je cíl projektu Chci učit. Má jednak nejrůznější řemesla přiblížit dětem, jednak dospělým umožnit pochopit dnešní žáky i jejich učitele.
                           42:04
                           Jmenování ředitele NG
                            Jiří Fajt definitivně 1. července usedne do křesla šéfa Národní galerie. Déle než rok neměla instituce s ročním rozpočtem téměř tři sta milionů korun vedení.
                            42:49
                            Charita během loňských povodních
                             Charity začaly zveřejňovat sumy, které vybraly na pomoc postiženým loňskou povodní. Celkem shromáždily přes 50 milionů korun, více než 40 už posloužilo konkrétním lidem a projektům.
                             44:57
                             Zemřel poslední ze skupiny 29 indiánů kmene Navajo
                              Ti vytvořili šifru pro armádu Spojených států během 2. světové války. Kódovaný jazyk založený na jejich nepsané řeči zachránil život tisícům amerických vojáků v Pacifiku.
                              45:18
                              Vylodění v Normandii
                               V Normandii vrcholí přípravy na oslavy 70. výročí vylodění spojeneckých vojsk za druhé světové války. Účastní se jich stovky veteránů a tisíce diváků.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž49 minut
                               Další díl
                               6. června 2014

                               Přehled dílů

                               Stopáž55 minut

                               13. června

                               Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                               13. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               13. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               13. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               12. června

                               Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                               12. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               12. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               12. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               11. června

                               Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                               11. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               11. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               11. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               10. června

                               Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                               10. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               10. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               10. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               9. června

                               Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                               9. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               9. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               9. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám