49 minut

5. června 2014

Část: Střídavá péče o děti

Obsah dílu

Audity na ministerstvech — Audity na ministerstvech — Audity na ministerstvech — Situace na Ukrajině — Summit G7 — Průměná mzda roste — Sazby ECB — Ministryně Marksová v Ústeckém kraji — Kauza katarského prince u soudu — Dobrovolníci v Sýrii — Krutá groteska ze života lidské společnosti — Soud o korupci ve fotbale — Zemřela Hana Orgoníková — Poslední sníh v Krkonoších — Pomoc pro ženy s rakovinou — Vydání rotundy Longina — Byznys s pečivem — Střídavá péče o děti — Střídavá péče o děti — Střídavá péče o děti — Prodloužení lhůty pro popření otcovství — Škody po zemětřesení — Trest pro Miroslava Masláka — Kurz pro taxikáře — Turbína pro Temelín — Učitelem na zkoušku — Jmenování ředitele NG — Charita během loňských povodních — Zemřel poslední ze skupiny 29 indiánů kmene Navajo — Vylodění v Normandii

Části dílu

00:30
Audity na ministerstvech
  Ministerstvo financí dokončilo audity v resortech spravovaných hnutím ANO. Podle Andreje Babiše může stát ročně ušetřit přes 220 milionů korun.
  03:32
  Audity na ministerstvech
   A další případ plýtvání ve státní správě. Různá ministerstva třeba kupovala v minulých letech stejný typ automobilů za různou cenu.
   04:21
   Audity na ministerstvech
    Hostem Událostí je Lukáš Wagenknecht, náměstek ministra financí.
    06:19
    Situace na Ukrajině
     Moskva bude mít svého zástupce na inauguraci nového ukrajinského prezidenta Porošenka. Ten chce hned po jmenování představit plán na řešení ukrajinské krize. To, že by ji rozdmýchávala Moskva, znovu odmítl Vladimir Putin.
     08:28
     Summit G7
      Živý vstup Bohumila Vostala
      09:56
      Průměná mzda roste
       Nečekaně rychle rostou v Česku mzdy, v porovnání s loňskem o 3 procenta. Vyjádřeno v korunách dostanou lidé průměrně skoro o osm set korun měsíčně víc.
       11:54
       Sazby ECB
        Evropská centrální banka snížila sazby na rekordní minimum, jednu z nich dokonce do minusu.
        12:17
        Ministryně Marksová v Ústeckém kraji
         Živý vstup Petry Tachecí
         14:40
         Kauza katarského prince u soudu
          Projednávání případu katarského prince Sáního přesunul obvodní soud pro Prahu 2 na červenec.
          15:14
          Dobrovolníci v Sýrii
           Bašár Asad bude vládnout Sýrii dalších 7 let. Opozice výsledky neuznává, prezident má podle ní na rukou krev odhadem 160 tisíc obětí tříletého konfliktu. Střípky naděje do válkou zmítané Sýrie přinášejí alespoň tisíce mezinárodních dobrovolníků.
           17:50
           Krutá groteska ze života lidské společnosti
            Hra bratří Čapků Ze života hmyzu dostala novou podobu v Národním divadle. Připravil ji režisér Daniel Špinar, který se stal v letošní sezoně nejoceňovanějším divadelním režisérem.
            20:25
            Soud o korupci ve fotbale
             Okresní soud pro Prahu-západ zprostil dva rozhodčí a fotbalového funkcionáře obvinění ohledně fotbalové korupce.
             22:40
             Zemřela Hana Orgoníková
              Zemřela Hana Orgoníková, dlouholetá členka sociální demokracie a poslankyně. Bylo jí 67 let.
              22:55
              Poslední sníh v Krkonoších
               O víkendu přijde do Česka tropické počasí, strážci parku v Krkonoších dnes ale vyrazili na hřebeny měřit sníh. Letos zřejmě naposledy.
               24:26
               Pomoc pro ženy s rakovinou
                Nebuďte se svou nemocí sami, přijďte mezi nás, vzkazují onkologicky nemocným ženám z Karvinska zakladatelky společnosti Onko pomoc.Chtějí začít podnikat a taky pomáhat podobně nemocným.
                26:17
                Vydání rotundy Longina
                 Stát vydal v rámci restitucí rotundu svatého Longina v Praze římskokatolické církvi. Kaple na Novém Městě je jedna z několika dochovaných pražských románských rotund.
                 26:33
                 Byznys s pečivem
                  Češi jedí méně chleba. Zatímco v roce 1950 si jeden Čech pochutnal v průměru na 88 kilogramech chleba za rok, dnes je jeho spotřeba poloviční.
                  28:51
                  Střídavá péče o děti
                   Pokud jsou oba rodiče způsobilí starat se o dítě, soudci mají volit střídavou péči. Takový je výsledek dnešního jednání Ústavního soudu.
                   31:24
                   Střídavá péče o děti
                    Názor předsedy ÚS Pavla Rychetského.
                    31:48
                    Střídavá péče o děti
                     Statistiky dokládají, že české soudy střídavou péči dosud využívají jen zřídka.
                     32:29
                     Prodloužení lhůty pro popření otcovství
                      Až do šestých narozenin dítěte můžou muži nově popřít otcovství. Lhůtu prodloužil od nového roku občanský zákoník.
                      34:35
                      Škody po zemětřesení
                       Škody způsobené zemětřesením na Chebsku a Sokolovsku už vysoko přesahují 10 milionů korun. Poškozené domy teď prohlížejí statici a pracovníci pojišťoven.
                       36:37
                       Trest pro Miroslava Masláka
                        Údajnému bossovi slovenského podsvětí Miroslavu Maslákovi dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci desetiletý trest za vydírání podnikatelů.
                        37:03
                        Kurz pro taxikáře
                         Obrovský úspěch mezi berlínskými taxikáři má kurz, který je učí zdvořilosti a profesionalitě. V německé metropoli by jím do léta měl projít každý desátý taxikář.
                         39:18
                         Turbína pro Temelín
                          V temelínské elektrárně začíná výměna největší turbíny v Česku. Její poslední část dnes přivezl z plzeňské výrobny speciální transport.
                          40:17
                          Učitelem na zkoušku
                           Na jednu hodinu si vyzkoušet, jaké je to být učitelem – takový je cíl projektu Chci učit. Má jednak nejrůznější řemesla přiblížit dětem, jednak dospělým umožnit pochopit dnešní žáky i jejich učitele.
                           42:04
                           Jmenování ředitele NG
                            Jiří Fajt definitivně 1. července usedne do křesla šéfa Národní galerie. Déle než rok neměla instituce s ročním rozpočtem téměř tři sta milionů korun vedení.
                            42:49
                            Charita během loňských povodních
                             Charity začaly zveřejňovat sumy, které vybraly na pomoc postiženým loňskou povodní. Celkem shromáždily přes 50 milionů korun, více než 40 už posloužilo konkrétním lidem a projektům.
                             44:57
                             Zemřel poslední ze skupiny 29 indiánů kmene Navajo
                              Ti vytvořili šifru pro armádu Spojených států během 2. světové války. Kódovaný jazyk založený na jejich nepsané řeči zachránil život tisícům amerických vojáků v Pacifiku.
                              45:18
                              Vylodění v Normandii
                               V Normandii vrcholí přípravy na oslavy 70. výročí vylodění spojeneckých vojsk za druhé světové války. Účastní se jich stovky veteránů a tisíce diváků.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž49 minut
                               Další díl
                               6. června 2014

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               21. června

                               Headlines — Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve střuktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                               21. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                               20. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                               19. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               18. června

                               Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                               18. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               18. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               17. června

                               Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                               17. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám