Nahrávám video

19. březen 2014

Část: Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody

Obsah dílu

Headlines — Souboje na Krymu — Živý vstup zpravodaje ČT — Čeští politici o situaci na Ukrajině — Pomoc volyňským Čechům — Daňové změny — Pátrání po malajsijském letounu — Kauza Tatra — Podvodné dopisy — Spor o miliardy pro nemocnice — La Putyka — Volební model pro březen 2014 — Prezident Zeman podopořil Roberta Fica — Kolony na D1 — Platby kartou — Rozsudek nad útočníky z Duchcova — Budoucnost logistického centra Amazonu — Rehabilitace po 60 letech — Středoškoláci ve fiktivních firmách — Spory kolem obecního vodovodu — Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody — Bible pro vojáky

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Souboje na Krymu
   Ukrajina ztrácí vojenské základny na Krymu. Do rukou proruské domobrany padla nejméně dvě zařízení, včetně velitelství ukrajinského námořnictva v Sevastopolu.
   03:25
   Živý vstup zpravodaje ČT
    Na Krymu je zpravodaj České televize Miroslav Karas.
    05:08
    Čeští politici o situaci na Ukrajině
     Evropská unie by mohla rozšířit seznam lidí, vůči kterým zavede sankce. A to kvůli ruskému postupu na Krymu. Během jednání sněmovny to řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
     07:49
     Pomoc volyňským Čechům
      Vláda připravuje pomoc pro české krajany na Ukrajině. Podle předsedy sněmovny Jana Hamáčka je v silách země nabídnout jim návrat do původní vlasti.
      09:21
      Daňové změny
       Premiér Bohuslav Sobotka bude mít problém s prosazením pětiprocentní DPH na léky a knihy. Ministr financí Andrej Babiš dnes oznámil daňový balíček, v kterém zatím počítá se snížením DPH na deset procent.
       14:52
       Pátrání po malajsijském letounu
        Třináctý den marného pátrání po zmizelém malajsijském letadle.
        16:51
        Kauza Tatra
         I bývalý manažer Tatry Duncan Sellars dnes u soudu řekl, že si exministr obrany Martin Barták v roce 2008 řekl o úplatek.
         17:13
         Podvodné dopisy
          Dopisy, které mají pomocí triku vylákat z lidí peníze, řeší v těchto dnech policie.
          19:14
          Spor o miliardy pro nemocnice
           Ministří zdravotnictví a financí se přou o to, kde vzít peníze, které mají nahradit zrušené poplatky za pobyt.
           21:36
           La Putyka
            Popírají gravitaci a neustále posouvají své limity. Akrobaté a herci Cirku La Putyka se v novém představení Play vracejí na místo, kde se svými kousky začínali – na dětské hřiště.
            23:37
            Volební model pro březen 2014
             Podle březnového volebního modelu CVVM by pro ANO hlasovalo 28 procent respondentů.
             24:05
             Prezident Zeman podopořil Roberta Fica
              Prezident Miloš Zeman podpořil Roberta Fica před druhým kolem voleb slovenské hlavy státu.
              26:29
              Kolony na D1
               Největší letošní hromadná nehoda zastavila na několik hodin provoz na dálnici D1. Na nejfrekventovanější české silnici se pak řidiči museli po celý den smířit s kolonami.
               28:17
               Platby kartou
                Na 200 korun se propadla částka, kterou Češi v průměru uhradí kartou. Ještě loni přitom byla třikrát vyšší. Může za to i stále stoupající obliba bezkontaktních plateb.
                30:05
                Rozsudek nad útočníky z Duchcova
                 Dva tresty vězení a tři podmínky – takový je rozsudek nad útočníky z Duchcova.
                 35:20
                 Budoucnost logistického centra Amazonu
                  Jednání o stavbě logistického centra Amazonu v Brně pokračuje.
                  37:08
                  Rehabilitace po 60 letech
                   Spravedlnosti se téměř po šedesáti letech dočkala jihočeská statkářka Marie Švejdová. Nejvyšší soud zrušil rozsudek z padesátých let, který ji připravil v politickém procesu o všechen majetek i tři roky svobody.
                   39:09
                   Středoškoláci ve fiktivních firmách
                    Jak obchodovat, účtovat, platit daně, jak pracovat v týmu – to všechno si středoškoláci už po dvacáté zkoušejí na mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze.
                    41:20
                    Spory kolem obecního vodovodu
                     Těšili se, že budou mít vodu z vodovodu, který radní nechali za 40 milionů korun postavit z evropských dotací. Nyní se ale lidé ve třech malých obcích na Mladoboleslavsku bouří kvůli ceně, kterou jim určila firma, co si ho pronajala.
                     43:06
                     Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody
                      Francouzský nejvyšší soud definitivně poslal na tři roky do vězení bývalého makléře banky Société Générale Jérôma Kerviela. Riskantními obchody, ke kterým neměl oprávnění, připravil ústav bezmála o pět miliard eur.
                      45:08
                      Bible pro vojáky
                       Nové, speciální bible pro vojáky. Dnes je požehnal arcibiskup Dominik Duka. Armáda jich pořídila čtyři tisíce za milion osm set tisíc korun.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       20. březen 2014

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       5. říjen

                       Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                       5. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       5. říjen

                       Ve znakovém jazyce

                       5. 10. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       4. říjen

                       Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                       4. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       4. říjen

                       Ve znakovém jazyce

                       4. 10. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       3. říjen

                       Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                       3. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       3. říjen

                       Ve znakovém jazyce

                       3. 10. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám