Nahrávám video

19. březen 2014

Část: Kauza Tatra

Obsah dílu

Headlines — Souboje na Krymu — Živý vstup zpravodaje ČT — Čeští politici o situaci na Ukrajině — Pomoc volyňským Čechům — Daňové změny — Pátrání po malajsijském letounu — Kauza Tatra — Podvodné dopisy — Spor o miliardy pro nemocnice — La Putyka — Volební model pro březen 2014 — Prezident Zeman podopořil Roberta Fica — Kolony na D1 — Platby kartou — Rozsudek nad útočníky z Duchcova — Budoucnost logistického centra Amazonu — Rehabilitace po 60 letech — Středoškoláci ve fiktivních firmách — Spory kolem obecního vodovodu — Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody — Bible pro vojáky

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Souboje na Krymu
   Ukrajina ztrácí vojenské základny na Krymu. Do rukou proruské domobrany padla nejméně dvě zařízení, včetně velitelství ukrajinského námořnictva v Sevastopolu.
   03:25
   Živý vstup zpravodaje ČT
    Na Krymu je zpravodaj České televize Miroslav Karas.
    05:08
    Čeští politici o situaci na Ukrajině
     Evropská unie by mohla rozšířit seznam lidí, vůči kterým zavede sankce. A to kvůli ruskému postupu na Krymu. Během jednání sněmovny to řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
     07:49
     Pomoc volyňským Čechům
      Vláda připravuje pomoc pro české krajany na Ukrajině. Podle předsedy sněmovny Jana Hamáčka je v silách země nabídnout jim návrat do původní vlasti.
      09:21
      Daňové změny
       Premiér Bohuslav Sobotka bude mít problém s prosazením pětiprocentní DPH na léky a knihy. Ministr financí Andrej Babiš dnes oznámil daňový balíček, v kterém zatím počítá se snížením DPH na deset procent.
       14:52
       Pátrání po malajsijském letounu
        Třináctý den marného pátrání po zmizelém malajsijském letadle.
        16:51
        Kauza Tatra
         I bývalý manažer Tatry Duncan Sellars dnes u soudu řekl, že si exministr obrany Martin Barták v roce 2008 řekl o úplatek.
         17:13
         Podvodné dopisy
          Dopisy, které mají pomocí triku vylákat z lidí peníze, řeší v těchto dnech policie.
          19:14
          Spor o miliardy pro nemocnice
           Ministří zdravotnictví a financí se přou o to, kde vzít peníze, které mají nahradit zrušené poplatky za pobyt.
           21:36
           La Putyka
            Popírají gravitaci a neustále posouvají své limity. Akrobaté a herci Cirku La Putyka se v novém představení Play vracejí na místo, kde se svými kousky začínali – na dětské hřiště.
            23:37
            Volební model pro březen 2014
             Podle březnového volebního modelu CVVM by pro ANO hlasovalo 28 procent respondentů.
             24:05
             Prezident Zeman podopořil Roberta Fica
              Prezident Miloš Zeman podpořil Roberta Fica před druhým kolem voleb slovenské hlavy státu.
              26:29
              Kolony na D1
               Největší letošní hromadná nehoda zastavila na několik hodin provoz na dálnici D1. Na nejfrekventovanější české silnici se pak řidiči museli po celý den smířit s kolonami.
               28:17
               Platby kartou
                Na 200 korun se propadla částka, kterou Češi v průměru uhradí kartou. Ještě loni přitom byla třikrát vyšší. Může za to i stále stoupající obliba bezkontaktních plateb.
                30:05
                Rozsudek nad útočníky z Duchcova
                 Dva tresty vězení a tři podmínky – takový je rozsudek nad útočníky z Duchcova.
                 35:20
                 Budoucnost logistického centra Amazonu
                  Jednání o stavbě logistického centra Amazonu v Brně pokračuje.
                  37:08
                  Rehabilitace po 60 letech
                   Spravedlnosti se téměř po šedesáti letech dočkala jihočeská statkářka Marie Švejdová. Nejvyšší soud zrušil rozsudek z padesátých let, který ji připravil v politickém procesu o všechen majetek i tři roky svobody.
                   39:09
                   Středoškoláci ve fiktivních firmách
                    Jak obchodovat, účtovat, platit daně, jak pracovat v týmu – to všechno si středoškoláci už po dvacáté zkoušejí na mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze.
                    41:20
                    Spory kolem obecního vodovodu
                     Těšili se, že budou mít vodu z vodovodu, který radní nechali za 40 milionů korun postavit z evropských dotací. Nyní se ale lidé ve třech malých obcích na Mladoboleslavsku bouří kvůli ceně, kterou jim určila firma, co si ho pronajala.
                     43:06
                     Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody
                      Francouzský nejvyšší soud definitivně poslal na tři roky do vězení bývalého makléře banky Société Générale Jérôma Kerviela. Riskantními obchody, ke kterým neměl oprávnění, připravil ústav bezmála o pět miliard eur.
                      45:08
                      Bible pro vojáky
                       Nové, speciální bible pro vojáky. Dnes je požehnal arcibiskup Dominik Duka. Armáda jich pořídila čtyři tisíce za milion osm set tisíc korun.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       20. březen 2014

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       24. září

                       Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                       24. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       24. září

                       Ve znakovém jazyce

                       24. 9. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       23. září

                       Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                       23. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. září

                       Ve znakovém jazyce

                       23. 9. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       22. září

                       Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                       22. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       22. září

                       Ve znakovém jazyce

                       22. 9. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám