48 minut

19. březen 2014

Obsah dílu

Headlines — Souboje na Krymu — Živý vstup zpravodaje ČT — Čeští politici o situaci na Ukrajině — Pomoc volyňským Čechům — Daňové změny — Pátrání po malajsijském letounu — Kauza Tatra — Podvodné dopisy — Spor o miliardy pro nemocnice — La Putyka — Volební model pro březen 2014 — Prezident Zeman podopořil Roberta Fica — Kolony na D1 — Platby kartou — Rozsudek nad útočníky z Duchcova — Budoucnost logistického centra Amazonu — Rehabilitace po 60 letech — Středoškoláci ve fiktivních firmách — Spory kolem obecního vodovodu — Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody — Bible pro vojáky

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Souboje na Krymu
   Ukrajina ztrácí vojenské základny na Krymu. Do rukou proruské domobrany padla nejméně dvě zařízení, včetně velitelství ukrajinského námořnictva v Sevastopolu.
   03:25
   Živý vstup zpravodaje ČT
    Na Krymu je zpravodaj České televize Miroslav Karas.
    05:08
    Čeští politici o situaci na Ukrajině
     Evropská unie by mohla rozšířit seznam lidí, vůči kterým zavede sankce. A to kvůli ruskému postupu na Krymu. Během jednání sněmovny to řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
     07:49
     Pomoc volyňským Čechům
      Vláda připravuje pomoc pro české krajany na Ukrajině. Podle předsedy sněmovny Jana Hamáčka je v silách země nabídnout jim návrat do původní vlasti.
      09:21
      Daňové změny
       Premiér Bohuslav Sobotka bude mít problém s prosazením pětiprocentní DPH na léky a knihy. Ministr financí Andrej Babiš dnes oznámil daňový balíček, v kterém zatím počítá se snížením DPH na deset procent.
       14:52
       Pátrání po malajsijském letounu
        Třináctý den marného pátrání po zmizelém malajsijském letadle.
        16:51
        Kauza Tatra
         I bývalý manažer Tatry Duncan Sellars dnes u soudu řekl, že si exministr obrany Martin Barták v roce 2008 řekl o úplatek.
         17:13
         Podvodné dopisy
          Dopisy, které mají pomocí triku vylákat z lidí peníze, řeší v těchto dnech policie.
          19:14
          Spor o miliardy pro nemocnice
           Ministří zdravotnictví a financí se přou o to, kde vzít peníze, které mají nahradit zrušené poplatky za pobyt.
           21:36
           La Putyka
            Popírají gravitaci a neustále posouvají své limity. Akrobaté a herci Cirku La Putyka se v novém představení Play vracejí na místo, kde se svými kousky začínali – na dětské hřiště.
            23:37
            Volební model pro březen 2014
             Podle březnového volebního modelu CVVM by pro ANO hlasovalo 28 procent respondentů.
             24:05
             Prezident Zeman podopořil Roberta Fica
              Prezident Miloš Zeman podpořil Roberta Fica před druhým kolem voleb slovenské hlavy státu.
              26:29
              Kolony na D1
               Největší letošní hromadná nehoda zastavila na několik hodin provoz na dálnici D1. Na nejfrekventovanější české silnici se pak řidiči museli po celý den smířit s kolonami.
               28:17
               Platby kartou
                Na 200 korun se propadla částka, kterou Češi v průměru uhradí kartou. Ještě loni přitom byla třikrát vyšší. Může za to i stále stoupající obliba bezkontaktních plateb.
                30:05
                Rozsudek nad útočníky z Duchcova
                 Dva tresty vězení a tři podmínky – takový je rozsudek nad útočníky z Duchcova.
                 35:20
                 Budoucnost logistického centra Amazonu
                  Jednání o stavbě logistického centra Amazonu v Brně pokračuje.
                  37:08
                  Rehabilitace po 60 letech
                   Spravedlnosti se téměř po šedesáti letech dočkala jihočeská statkářka Marie Švejdová. Nejvyšší soud zrušil rozsudek z padesátých let, který ji připravil v politickém procesu o všechen majetek i tři roky svobody.
                   39:09
                   Středoškoláci ve fiktivních firmách
                    Jak obchodovat, účtovat, platit daně, jak pracovat v týmu – to všechno si středoškoláci už po dvacáté zkoušejí na mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze.
                    41:20
                    Spory kolem obecního vodovodu
                     Těšili se, že budou mít vodu z vodovodu, který radní nechali za 40 milionů korun postavit z evropských dotací. Nyní se ale lidé ve třech malých obcích na Mladoboleslavsku bouří kvůli ceně, kterou jim určila firma, co si ho pronajala.
                     43:06
                     Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody
                      Francouzský nejvyšší soud definitivně poslal na tři roky do vězení bývalého makléře banky Société Générale Jérôma Kerviela. Riskantními obchody, ke kterým neměl oprávnění, připravil ústav bezmála o pět miliard eur.
                      45:08
                      Bible pro vojáky
                       Nové, speciální bible pro vojáky. Dnes je požehnal arcibiskup Dominik Duka. Armáda jich pořídila čtyři tisíce za milion osm set tisíc korun.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       20. březen 2014

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Headlines — Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání sněmovny o rozpočtu — Soud s pro-demokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                       29. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       29. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       28. listopad

                       Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                       28. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       28. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       28. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       27. listopad

                       Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                       27. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       26. listopad

                       Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                       26. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       26. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       25. listopad

                       Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                       25. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       25. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       25. 11. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám