48 minut

19. březen 2014

Obsah dílu

Headlines — Souboje na Krymu — Živý vstup zpravodaje ČT — Čeští politici o situaci na Ukrajině — Pomoc volyňským Čechům — Daňové změny — Pátrání po malajsijském letounu — Kauza Tatra — Podvodné dopisy — Spor o miliardy pro nemocnice — La Putyka — Volební model pro březen 2014 — Prezident Zeman podopořil Roberta Fica — Kolony na D1 — Platby kartou — Rozsudek nad útočníky z Duchcova — Budoucnost logistického centra Amazonu — Rehabilitace po 60 letech — Středoškoláci ve fiktivních firmách — Spory kolem obecního vodovodu — Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody — Bible pro vojáky

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Souboje na Krymu
   Ukrajina ztrácí vojenské základny na Krymu. Do rukou proruské domobrany padla nejméně dvě zařízení, včetně velitelství ukrajinského námořnictva v Sevastopolu.
   03:25
   Živý vstup zpravodaje ČT
    Na Krymu je zpravodaj České televize Miroslav Karas.
    05:08
    Čeští politici o situaci na Ukrajině
     Evropská unie by mohla rozšířit seznam lidí, vůči kterým zavede sankce. A to kvůli ruskému postupu na Krymu. Během jednání sněmovny to řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
     07:49
     Pomoc volyňským Čechům
      Vláda připravuje pomoc pro české krajany na Ukrajině. Podle předsedy sněmovny Jana Hamáčka je v silách země nabídnout jim návrat do původní vlasti.
      09:21
      Daňové změny
       Premiér Bohuslav Sobotka bude mít problém s prosazením pětiprocentní DPH na léky a knihy. Ministr financí Andrej Babiš dnes oznámil daňový balíček, v kterém zatím počítá se snížením DPH na deset procent.
       14:52
       Pátrání po malajsijském letounu
        Třináctý den marného pátrání po zmizelém malajsijském letadle.
        16:51
        Kauza Tatra
         I bývalý manažer Tatry Duncan Sellars dnes u soudu řekl, že si exministr obrany Martin Barták v roce 2008 řekl o úplatek.
         17:13
         Podvodné dopisy
          Dopisy, které mají pomocí triku vylákat z lidí peníze, řeší v těchto dnech policie.
          19:14
          Spor o miliardy pro nemocnice
           Ministří zdravotnictví a financí se přou o to, kde vzít peníze, které mají nahradit zrušené poplatky za pobyt.
           21:36
           La Putyka
            Popírají gravitaci a neustále posouvají své limity. Akrobaté a herci Cirku La Putyka se v novém představení Play vracejí na místo, kde se svými kousky začínali – na dětské hřiště.
            23:37
            Volební model pro březen 2014
             Podle březnového volebního modelu CVVM by pro ANO hlasovalo 28 procent respondentů.
             24:05
             Prezident Zeman podopořil Roberta Fica
              Prezident Miloš Zeman podpořil Roberta Fica před druhým kolem voleb slovenské hlavy státu.
              26:29
              Kolony na D1
               Největší letošní hromadná nehoda zastavila na několik hodin provoz na dálnici D1. Na nejfrekventovanější české silnici se pak řidiči museli po celý den smířit s kolonami.
               28:17
               Platby kartou
                Na 200 korun se propadla částka, kterou Češi v průměru uhradí kartou. Ještě loni přitom byla třikrát vyšší. Může za to i stále stoupající obliba bezkontaktních plateb.
                30:05
                Rozsudek nad útočníky z Duchcova
                 Dva tresty vězení a tři podmínky – takový je rozsudek nad útočníky z Duchcova.
                 35:20
                 Budoucnost logistického centra Amazonu
                  Jednání o stavbě logistického centra Amazonu v Brně pokračuje.
                  37:08
                  Rehabilitace po 60 letech
                   Spravedlnosti se téměř po šedesáti letech dočkala jihočeská statkářka Marie Švejdová. Nejvyšší soud zrušil rozsudek z padesátých let, který ji připravil v politickém procesu o všechen majetek i tři roky svobody.
                   39:09
                   Středoškoláci ve fiktivních firmách
                    Jak obchodovat, účtovat, platit daně, jak pracovat v týmu – to všechno si středoškoláci už po dvacáté zkoušejí na mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze.
                    41:20
                    Spory kolem obecního vodovodu
                     Těšili se, že budou mít vodu z vodovodu, který radní nechali za 40 milionů korun postavit z evropských dotací. Nyní se ale lidé ve třech malých obcích na Mladoboleslavsku bouří kvůli ceně, kterou jim určila firma, co si ho pronajala.
                     43:06
                     Vězení pro bývalého makléře za riskantní obchody
                      Francouzský nejvyšší soud definitivně poslal na tři roky do vězení bývalého makléře banky Société Générale Jérôma Kerviela. Riskantními obchody, ke kterým neměl oprávnění, připravil ústav bezmála o pět miliard eur.
                      45:08
                      Bible pro vojáky
                       Nové, speciální bible pro vojáky. Dnes je požehnal arcibiskup Dominik Duka. Armáda jich pořídila čtyři tisíce za milion osm set tisíc korun.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       20. březen 2014

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       17. srpen

                       Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                       17. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       17. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       17. 8. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       16. srpen

                       Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                       16. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       16. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       16. 8. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       15. srpen

                       Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                       15. 8. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       15. srpen

                       Ve znakovém jazyce

                       15. 8. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám