45 minut

13. října 2013

Část: Nárůst kriminality v Marseille

Obsah dílu

Česko: ohrožení chudobou — Zpustošená Indie — USA vojáci v Afghánistánu — Dvanáct dní do voleb — Zákon o trestní odpovědnosti firem — Povodně v Hřensku — Čína jako transplantační velmoc — Tragická oslava svátku — Stěhování za prací do města — Operetní freska Proso Járy Cimrmana vychází na DVD — Exekuce na pořadatele předváděcích akcí — Zchátralé areály JZD — Léčba leukémie u dětí — Klasické hračky tolik netáhnou — Chaty a chalupy terčem zlodějů — Ochrana majetku — Čínané utrácejí ve světě — Dýně: podzimní hit — Nárůst kriminality v Marseille — Cameron Kerry pátrá v Česku po příbuzných

Části dílu

00:34
Česko: ohrožení chudobou
  Každý desátý obyvatel Česka je ohrožen chudobou. Konkrétně s nedostatkem peněz zápasí 990 tisíc lidí. Vyplývá to z aktuálních čísel evropských statistiků.
  03:51
  Zpustošená Indie
   Východní pobřeží Indie se vzpamatovává z nejsilnější bouře za posledních 14 let. Cyklon Phailin za sebou zanechal nejméně 10 mrtvých, zničené vesnice a infrastrukturu.
   06:01
   USA vojáci v Afghánistánu
    Americký ministr zahraničí dojednal v Afghánistánu většinu podmínek pro působení amerických vojáků po roce 2014, kdy se stahují jednotky NATO.
    06:25
    Dvanáct dní do voleb
     Podle sociologického průzkumu agentury TNS Aisa exkluzivně pro ČT by nyní šlo k volbám 77 % oslovených respondentů.
     07:37
     Zákon o trestní odpovědnosti firem
      Zákon o trestní odpovědnosti firem by měl být doplněn o další trestné skutky. Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana probíhá na zastupitelstvích diskuse o tom, jak normu rozšířit.
      09:42
      Povodně v Hřensku
       V Hřensku na Děčínsku, bráně do národního parku České Švýcarsko, čtyři měsíce po povodních znovu zahrozila řeka Kamenice. V noci na dnešek vystoupala téměř na třetí povodňový stupeň.
       11:55
       Čína jako transplantační velmoc
        Čína je na druhém místě na světě za Spojenými státy v počtu transplantací lidských orgánů, ročně se jich provede přes 10 tisíc. Tamní úřady přiznávají, že většina orgánů pochází od popravených vězňů, další jsou od dobrovolníků, kteří si tak přivydělávají.
        14:48
        Tragická oslava svátku
         Tragicky skončila oslava hinduistického svátku ve městě Datijá v centrální části Indie. 89 lidí zemřelo a 100 se jich zranilo
         15:07
         Stěhování za prací do města
          Z vesnic odchází čím dál víc lidí za prací do větších měst. Obcím ubývají obyvatelé a chudnou. Proto samosprávy hledají způsoby, jak své občany udržet.
          17:38
          Operetní freska Proso Járy Cimrmana vychází na DVD
           Záznam nejdelší operetní fresky, sedmihodinového Prosa Járy Cimrmana, v interpretaci Českého národního symfonického orchestru vychází na DVD.
           20:08
           Exekuce na pořadatele předváděcích akcí
            Exekutoři zaostřili na společnosti, které lidem nutí nekalými praktikami předražené zboží. Ty, které předváděcí akce pořádají, teď často končí právě v exekuci.
            22:12
            Zchátralé areály JZD
             Co s bývalými kravíny a vepříny řeší nejedna obec v Česku. Opuštěných areálů JZD je v zemi skoro devět set. Z některých se teď stávají třeba domovy důchodců, nebo truhlářské dílny.
             24:13
             Léčba leukémie u dětí
              Lékaři v pražském Motole začínají s metodu sledování nádorových buněk, která má pomoci líp zacílit léčbu u dětí s nejzávažnější formou leukémie. Laboratoře by díky ní mohly zjistit i to, jestli hrozí riziko návratu onemocnění.
              26:09
              Klasické hračky tolik netáhnou
               Nejoblíbeněší hračkou je podle průzkumu mezi dětmi chytrý mobilní telefon. Výrobci tradičních hraček proto hledají cesty, jak znovu děti zaujmout.
               31:01
               Chaty a chalupy terčem zlodějů
                V celém Česku je 400 tisíc chat a chalup.Ty se právě teď po letní sezoně stávají pravidelně terčem zlodějů.
                33:54
                Ochrana majetku
                 Ochránit chatu proti vloupání je přitom podle odborníků obtížnější než u obytného domu.
                 35:40
                 Čínané utrácejí ve světě
                  Jen letos vycestuje na dovolenou téměř 100 milionů Číňanů, asi o 40 milionů víc než vloni. Na svých cestách v přepočtu utratí zhruba dva biliony korun. Česko chce proto čínské turisty přesvědčit, aby k nám jezdili častěji.
                  37:51
                  Dýně: podzimní hit
                   Tento víkend byl v mnoha městech a vesnicích po celém Česku ve znamení dýňových slavností. Halloween se sice oficiálně slaví až poslední říjnový den, dýně je ale v Česku na pořadu dne celý podzim.
                   39:37
                   Nárůst kriminality v Marseille
                    Druhé největší francouzské město Marseille řeší rostoucí kriminalitu. Násilné trestné činy řeší kromě místní radnice už i vláda. Obyvatelé Marseille teď chtějí přesvědčit politiky, aby hledali jiná řešení než jen represi.
                    41:40
                    Cameron Kerry pátrá v Česku po příbuzných
                     Bratr amerického ministra Johna Kerryho Cameron se přijede do Česka podívat na místa, kde žili jeho předci. V Horním Benešově na Bruntálsku pobýval jeho pradědeček a krátce i jeho dědeček.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     14. října 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     18. června

                     18. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     18. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     18. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     17. června

                     Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                     17. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     17. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     17. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     16. června

                     Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                     16. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     16. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     16. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     15. června

                     Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                     15. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     15. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     15. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     14. června

                     Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                     14. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     14. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     14. 6. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám