45 minut

13. října 2013

Obsah dílu

Česko: ohrožení chudobou — Zpustošená Indie — USA vojáci v Afghánistánu — Dvanáct dní do voleb — Zákon o trestní odpovědnosti firem — Povodně v Hřensku — Čína jako transplantační velmoc — Tragická oslava svátku — Stěhování za prací do města — Operetní freska Proso Járy Cimrmana vychází na DVD — Exekuce na pořadatele předváděcích akcí — Zchátralé areály JZD — Léčba leukémie u dětí — Klasické hračky tolik netáhnou — Chaty a chalupy terčem zlodějů — Ochrana majetku — Čínané utrácejí ve světě — Dýně: podzimní hit — Nárůst kriminality v Marseille — Cameron Kerry pátrá v Česku po příbuzných

Části dílu

00:34
Česko: ohrožení chudobou
  Každý desátý obyvatel Česka je ohrožen chudobou. Konkrétně s nedostatkem peněz zápasí 990 tisíc lidí. Vyplývá to z aktuálních čísel evropských statistiků.
  03:51
  Zpustošená Indie
   Východní pobřeží Indie se vzpamatovává z nejsilnější bouře za posledních 14 let. Cyklon Phailin za sebou zanechal nejméně 10 mrtvých, zničené vesnice a infrastrukturu.
   06:01
   USA vojáci v Afghánistánu
    Americký ministr zahraničí dojednal v Afghánistánu většinu podmínek pro působení amerických vojáků po roce 2014, kdy se stahují jednotky NATO.
    06:25
    Dvanáct dní do voleb
     Podle sociologického průzkumu agentury TNS Aisa exkluzivně pro ČT by nyní šlo k volbám 77 % oslovených respondentů.
     07:37
     Zákon o trestní odpovědnosti firem
      Zákon o trestní odpovědnosti firem by měl být doplněn o další trestné skutky. Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana probíhá na zastupitelstvích diskuse o tom, jak normu rozšířit.
      09:42
      Povodně v Hřensku
       V Hřensku na Děčínsku, bráně do národního parku České Švýcarsko, čtyři měsíce po povodních znovu zahrozila řeka Kamenice. V noci na dnešek vystoupala téměř na třetí povodňový stupeň.
       11:55
       Čína jako transplantační velmoc
        Čína je na druhém místě na světě za Spojenými státy v počtu transplantací lidských orgánů, ročně se jich provede přes 10 tisíc. Tamní úřady přiznávají, že většina orgánů pochází od popravených vězňů, další jsou od dobrovolníků, kteří si tak přivydělávají.
        14:48
        Tragická oslava svátku
         Tragicky skončila oslava hinduistického svátku ve městě Datijá v centrální části Indie. 89 lidí zemřelo a 100 se jich zranilo
         15:07
         Stěhování za prací do města
          Z vesnic odchází čím dál víc lidí za prací do větších měst. Obcím ubývají obyvatelé a chudnou. Proto samosprávy hledají způsoby, jak své občany udržet.
          17:38
          Operetní freska Proso Járy Cimrmana vychází na DVD
           Záznam nejdelší operetní fresky, sedmihodinového Prosa Járy Cimrmana, v interpretaci Českého národního symfonického orchestru vychází na DVD.
           20:08
           Exekuce na pořadatele předváděcích akcí
            Exekutoři zaostřili na společnosti, které lidem nutí nekalými praktikami předražené zboží. Ty, které předváděcí akce pořádají, teď často končí právě v exekuci.
            22:12
            Zchátralé areály JZD
             Co s bývalými kravíny a vepříny řeší nejedna obec v Česku. Opuštěných areálů JZD je v zemi skoro devět set. Z některých se teď stávají třeba domovy důchodců, nebo truhlářské dílny.
             24:13
             Léčba leukémie u dětí
              Lékaři v pražském Motole začínají s metodu sledování nádorových buněk, která má pomoci líp zacílit léčbu u dětí s nejzávažnější formou leukémie. Laboratoře by díky ní mohly zjistit i to, jestli hrozí riziko návratu onemocnění.
              26:09
              Klasické hračky tolik netáhnou
               Nejoblíbeněší hračkou je podle průzkumu mezi dětmi chytrý mobilní telefon. Výrobci tradičních hraček proto hledají cesty, jak znovu děti zaujmout.
               31:01
               Chaty a chalupy terčem zlodějů
                V celém Česku je 400 tisíc chat a chalup.Ty se právě teď po letní sezoně stávají pravidelně terčem zlodějů.
                33:54
                Ochrana majetku
                 Ochránit chatu proti vloupání je přitom podle odborníků obtížnější než u obytného domu.
                 35:40
                 Čínané utrácejí ve světě
                  Jen letos vycestuje na dovolenou téměř 100 milionů Číňanů, asi o 40 milionů víc než vloni. Na svých cestách v přepočtu utratí zhruba dva biliony korun. Česko chce proto čínské turisty přesvědčit, aby k nám jezdili častěji.
                  37:51
                  Dýně: podzimní hit
                   Tento víkend byl v mnoha městech a vesnicích po celém Česku ve znamení dýňových slavností. Halloween se sice oficiálně slaví až poslední říjnový den, dýně je ale v Česku na pořadu dne celý podzim.
                   39:37
                   Nárůst kriminality v Marseille
                    Druhé největší francouzské město Marseille řeší rostoucí kriminalitu. Násilné trestné činy řeší kromě místní radnice už i vláda. Obyvatelé Marseille teď chtějí přesvědčit politiky, aby hledali jiná řešení než jen represi.
                    41:40
                    Cameron Kerry pátrá v Česku po příbuzných
                     Bratr amerického ministra Johna Kerryho Cameron se přijede do Česka podívat na místa, kde žili jeho předci. V Horním Benešově na Bruntálsku pobýval jeho pradědeček a krátce i jeho dědeček.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     14. října 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž55 minut

                     20. května

                     Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                     20. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     20. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     19. května

                     Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                     19. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     19. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     18. května

                     Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                     18. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     18. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     18. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     17. května

                     Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                     17. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     17. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     17. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     16. května

                     Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                     16. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     16. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     16. 5. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám