45 minut

13. října 2013

Část: Čínané utrácejí ve světě

Obsah dílu

Česko: ohrožení chudobou — Zpustošená Indie — USA vojáci v Afghánistánu — Dvanáct dní do voleb — Zákon o trestní odpovědnosti firem — Povodně v Hřensku — Čína jako transplantační velmoc — Tragická oslava svátku — Stěhování za prací do města — Operetní freska Proso Járy Cimrmana vychází na DVD — Exekuce na pořadatele předváděcích akcí — Zchátralé areály JZD — Léčba leukémie u dětí — Klasické hračky tolik netáhnou — Chaty a chalupy terčem zlodějů — Ochrana majetku — Čínané utrácejí ve světě — Dýně: podzimní hit — Nárůst kriminality v Marseille — Cameron Kerry pátrá v Česku po příbuzných

Části dílu

00:34
Česko: ohrožení chudobou
  Každý desátý obyvatel Česka je ohrožen chudobou. Konkrétně s nedostatkem peněz zápasí 990 tisíc lidí. Vyplývá to z aktuálních čísel evropských statistiků.
  03:51
  Zpustošená Indie
   Východní pobřeží Indie se vzpamatovává z nejsilnější bouře za posledních 14 let. Cyklon Phailin za sebou zanechal nejméně 10 mrtvých, zničené vesnice a infrastrukturu.
   06:01
   USA vojáci v Afghánistánu
    Americký ministr zahraničí dojednal v Afghánistánu většinu podmínek pro působení amerických vojáků po roce 2014, kdy se stahují jednotky NATO.
    06:25
    Dvanáct dní do voleb
     Podle sociologického průzkumu agentury TNS Aisa exkluzivně pro ČT by nyní šlo k volbám 77 % oslovených respondentů.
     07:37
     Zákon o trestní odpovědnosti firem
      Zákon o trestní odpovědnosti firem by měl být doplněn o další trestné skutky. Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana probíhá na zastupitelstvích diskuse o tom, jak normu rozšířit.
      09:42
      Povodně v Hřensku
       V Hřensku na Děčínsku, bráně do národního parku České Švýcarsko, čtyři měsíce po povodních znovu zahrozila řeka Kamenice. V noci na dnešek vystoupala téměř na třetí povodňový stupeň.
       11:55
       Čína jako transplantační velmoc
        Čína je na druhém místě na světě za Spojenými státy v počtu transplantací lidských orgánů, ročně se jich provede přes 10 tisíc. Tamní úřady přiznávají, že většina orgánů pochází od popravených vězňů, další jsou od dobrovolníků, kteří si tak přivydělávají.
        14:48
        Tragická oslava svátku
         Tragicky skončila oslava hinduistického svátku ve městě Datijá v centrální části Indie. 89 lidí zemřelo a 100 se jich zranilo
         15:07
         Stěhování za prací do města
          Z vesnic odchází čím dál víc lidí za prací do větších měst. Obcím ubývají obyvatelé a chudnou. Proto samosprávy hledají způsoby, jak své občany udržet.
          17:38
          Operetní freska Proso Járy Cimrmana vychází na DVD
           Záznam nejdelší operetní fresky, sedmihodinového Prosa Járy Cimrmana, v interpretaci Českého národního symfonického orchestru vychází na DVD.
           20:08
           Exekuce na pořadatele předváděcích akcí
            Exekutoři zaostřili na společnosti, které lidem nutí nekalými praktikami předražené zboží. Ty, které předváděcí akce pořádají, teď často končí právě v exekuci.
            22:12
            Zchátralé areály JZD
             Co s bývalými kravíny a vepříny řeší nejedna obec v Česku. Opuštěných areálů JZD je v zemi skoro devět set. Z některých se teď stávají třeba domovy důchodců, nebo truhlářské dílny.
             24:13
             Léčba leukémie u dětí
              Lékaři v pražském Motole začínají s metodu sledování nádorových buněk, která má pomoci líp zacílit léčbu u dětí s nejzávažnější formou leukémie. Laboratoře by díky ní mohly zjistit i to, jestli hrozí riziko návratu onemocnění.
              26:09
              Klasické hračky tolik netáhnou
               Nejoblíbeněší hračkou je podle průzkumu mezi dětmi chytrý mobilní telefon. Výrobci tradičních hraček proto hledají cesty, jak znovu děti zaujmout.
               31:01
               Chaty a chalupy terčem zlodějů
                V celém Česku je 400 tisíc chat a chalup.Ty se právě teď po letní sezoně stávají pravidelně terčem zlodějů.
                33:54
                Ochrana majetku
                 Ochránit chatu proti vloupání je přitom podle odborníků obtížnější než u obytného domu.
                 35:40
                 Čínané utrácejí ve světě
                  Jen letos vycestuje na dovolenou téměř 100 milionů Číňanů, asi o 40 milionů víc než vloni. Na svých cestách v přepočtu utratí zhruba dva biliony korun. Česko chce proto čínské turisty přesvědčit, aby k nám jezdili častěji.
                  37:51
                  Dýně: podzimní hit
                   Tento víkend byl v mnoha městech a vesnicích po celém Česku ve znamení dýňových slavností. Halloween se sice oficiálně slaví až poslední říjnový den, dýně je ale v Česku na pořadu dne celý podzim.
                   39:37
                   Nárůst kriminality v Marseille
                    Druhé největší francouzské město Marseille řeší rostoucí kriminalitu. Násilné trestné činy řeší kromě místní radnice už i vláda. Obyvatelé Marseille teď chtějí přesvědčit politiky, aby hledali jiná řešení než jen represi.
                    41:40
                    Cameron Kerry pátrá v Česku po příbuzných
                     Bratr amerického ministra Johna Kerryho Cameron se přijede do Česka podívat na místa, kde žili jeho předci. V Horním Benešově na Bruntálsku pobýval jeho pradědeček a krátce i jeho dědeček.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     14. října 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž55 minut

                     24. června

                     Headlines — Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                     24. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     24. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     24. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     23. června

                     Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                     23. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     23. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     22. června

                     Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                     22. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     22. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     21. června

                     Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                     21. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     21. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     20. června

                     Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                     20. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     20. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 6. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám