49 minut

14. října 2013

Obsah dílu

Řád maltézských rytířů — Kauza MUS — Firmy budou nabírat nové zaměstnance — Nepokoje v Rusku — Oficiální kampaň začíná — Bratr amerického ministra Kerryho v Česku — Advokáti vs. občanský zákoník — Francouzská pravice posiluje — Poslední vlak do zítřka — Kauza exposlance Wolfa — Tramvaje pro Prahu — Ztracená Britka Maddie — Léčba extrémně vysokého krevního tlaku — Boj o bankovní poplatky — Nezaměstnanost jako volební téma — Známé tváře v předvolebních kampaních — Předvolební Interview Daniely Drtinové a Česká pirátská strana — Chemické zbraně v Sýrii — Nadaní skoláci: České hlavičky — Kočár Emy Destinové

Části dílu

03:13
Řád maltézských rytířů
  Řád maltézských rytířů a řád svatého hrobu jeruzalémského jsou dva jediné rytířské řády, které oficiálně uznává Vatikán. V církevních restitucích chtějí vrátit 1 800 hektarů.
  04:51
  Kauza MUS
   Odsouzení manažeři Mostecké uhelné hodlají proti verdiktu ze Švýcarska bojovat u mezinárodních instancí.
   07:35
   Firmy budou nabírat nové zaměstnance
    Skoro polovina českých firem chce nabírat nové zaměstnance. Ještě víc jich podle průzkumu věří, že recese do 12 měsíců odezní a jim se podaří obchody dál rozšířit.
    09:22
    Nepokoje v Rusku
     Na jižním předměstí v noci zaútočily tisíce nacionalistů a fotbalových fanoušků na tržnici, kde pracují přistěhovalci ze severního Kavkazu. Vyprovokovala je vražda ruského mladíka z minulého týdne.
     12:06
     Oficiální kampaň začíná
      Veřejnoprávní televize a rozhlas spustily předvolební spoty kandidujících stran a hnutí - odstartovala tak oficiální část kampaně.
      15:24
      Bratr amerického ministra Kerryho v Česku
       Stopy předků přijel do Česka hledat bratr amerického ministra zahraničí Johna Kerryho Cameron.
       16:58
       Advokáti vs. občanský zákoník
        Dva a půl měsíce před startem největší změny v občanském právu se objevují další snahy přibrzdit ji.
        18:41
        Francouzská pravice posiluje
         Francouzská krajní pravice posiluje. Kandidát Národní fronty s přehledem vyhrál místní volby v Brignoles na jihu země.
         20:43
         Poslední vlak do zítřka
          Živý vstup Terezy Radvákové z Obecního domu.
          23:31
          Kauza exposlance Wolfa
           Ještě půl milionu celkem z pětimilionové pokuty má doplatit odsouzený exposlanec ČSSD Petr Wolf. Čas má do středy.
           25:11
           Tramvaje pro Prahu
            19 miliard má Praha utratit za 250 nízkopodlažních tramvají - na kontrakt z doby primátora Pavla Béma ale zřejmě nemá.
            27:30
            Ztracená Britka Maddie
             Scotland Yard má nové informace v případu Maddie - tříletá Britka se ztratila před 6 lety v Portugalsku. Zmizela z apartmánu v letovisku Praia da Luz.
             29:10
             Léčba extrémně vysokého krevního tlaku
              Novou léčbu vysokého tlaku aplikují tuzemští lékaři.
              31:39
              Boj o bankovní poplatky
               Až u Ústavního soudu se rozhodne boj o bankovní poplatky. Příští měsíc se na něj chce obrátit iniciativa Poplatky zpět.cz.
               34:08
               Nezaměstnanost jako volební téma
                Práci momentálně nemá skoro 560 tisíc lidí, jejich podíl v září stoupl na 7,6 procenta. A politici jim slibují leccos.
                36:56
                Známé tváře v předvolebních kampaních
                 Vítaným lákadlem pro voliče jsou známé tváře. Většina sice přímo nekandiduje, ale rozhodly se jednotlivé strany veřejně podpořit - hlavně ty menší a nové.
                 39:27
                 Předvolební Interview Daniely Drtinové a Česká pirátská strana
                  Speciální předvolební Interview Daniely Drtinové představilo už osmnáct stran a hnutí, které se ucházejí o posty ve sněmovně - dnes předsedu České pirátské strany Ivana Bartoše.
                  41:51
                  Chemické zbraně v Sýrii
                   Sýrie se oficiálně připojila k úmluvě o zákazu chemických zbraní.
                   43:36
                   Nadaní skoláci: České hlavičky
                    Nejnadanější středoškoláci si odnesli ceny České hlavička. Za pozoruhodné práce z oblasti vědy a techniky odměnila porota 8 gymnazistů.
                    45:23
                    Kočár Emy Destinové
                     Kočár světoznámé operní pěvkyně Emy Destinnové znovu na světě. Dlouho se mělo za to, že se nenávratně ztratil.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     15. října 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž55 minut

                     18. června

                     Headlines — Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                     18. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     18. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     18. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     17. června

                     Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                     17. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     17. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     17. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     16. června

                     Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                     16. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     16. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     16. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     15. června

                     Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                     15. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     15. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     15. 6. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     14. června

                     Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                     14. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     14. června

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     14. 6. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám