50 minut

18. června 2013

Část: Překážka na Vltavě v Krumlově

Obsah dílu

Headlines — Hledání nového premiéra — Mezi podezřelými i Petr Nečas — Vyšetřování a prohlídky pokračují — Veřejné mínění — Jak Berlín čeká na prezidenta USA — Lepší obrana proti povodním — Nové auto pro prezidenta — Nové ceny za poštovní služby — Rekordní teploty — Koupaliště po povodních — Těžké období pro podomní prodejce — Soud s válečným zločincem — Obtíže při výběru ústavních soudců — Překážka na Vltavě v Krumlově — Řecká televize se vrací k vysílání — Slavní hosté karlovarského filmového festivalu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Hledání nového premiéra
   K předčasným volbám se přiklání i TOP 09 - ale jen v případě, že se v nejbližších dnech nepodaří obnovit koalici dosavadních vládních stran s novým premiérem. Jeho jméno teď vybírají občanští demokrati.
   07:39
   Mezi podezřelými i Petr Nečas
    Mezi podezřelými v kauze, která způsobila pád vlády, je podle policejního spisu i podle žalobce Pavla Komára sám Petr Nečas. Teď ho čeká výslech.
    13:58
    Vyšetřování a prohlídky pokračují
     Detektivové při vyšetřování korupční kauzy pokračují v domovních prohlídkách. Zaměřili se na dům Tomáše Jindry, generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše a šéfa Českých drah Petra Žaludy.
     16:56
     Veřejné mínění
      Předčasné volby jako řešení současné krize preferuje skoro polovina z 900 lidí, kteří se zúčastnili bleskového průzkumu. Pro Českou televizi ho připravila agentura Median.
      21:35
      Jak Berlín čeká na prezidenta USA
       Přísná bezpečnostní opatření. Před příletem Baracka Obamy prohledali policisté popelnice i řeku, zapečetili kanály a ohradili celé části centra. Jejich obyvatelé můžou domů jen v doprovodu a se zvláštní propustkou.
       25:10
       Lepší obrana proti povodním
        Přestavět protipovodňové zábrany tak, aby zvládly větší vodu – to je požadavek starostů z Ústeckého kraje. Velká voda tam způsobila škody za 3 miliardy korun. Na několika místech přitom voda překonala ochranné hráze a zdi.
        27:00
        Nové auto pro prezidenta
         Nejnovější verze Škody Superb - nové auto prezidenta Miloše Zemana. Klíčky převzal na Pražském hradě. Limuzína doplní dva vozy téže značky, které užívá od inaugurace.
         29:00
         Nové ceny za poštovní služby
          Česká pošta zvedá ceny - odeslání pohledu podraží od srpna o tři koruny, složenka na sumu do tisíce korun o čtyři na 26 korun. Lidem to mají aspoň částečně vynahradit zákaznické karty, které státní firma zavede od druhé půlky července.
          30:54
          Rekordní teploty
           Skoro 80 let starý teplotní rekord padl v nejstarší české meteorologické stanici - pražském Klementinu. Naměřili tam 33,5 stupně. Rekordy už druhý den atakují celou republiku.
           34:33
           Koupaliště po povodních
            Na první pohled letní idyla - na ten druhý drsná realita. Středočeské Slapy, ráj pro milovníky koupání, se po povodních změnily ve vodní stoku.
            36:45
            Těžké období pro podomní prodejce
             Skandály spojené s podomním prodejem a předváděcími akcemi poškozují taky slušné firmy. Jejich stavovská organizace upozorňuje, že i jim přestávají lidi důvěřovat a ruší už domluvené schůzky.
             39:01
             Soud s válečným zločincem
              Maďarský žalobce žene před soud téměř stoletého válečného zločince Lászlóa Čatáryho. Podle obžaloby měl zásadní podíl na deportacích Židů do koncentračních táborů, mučil je a vraždil.
              40:47
              Obtíže při výběru ústavních soudců
               Čtyři noví kandidáti na ústavní soudce se začali představovat senátorům. Výhrady k oběma nominacím mají hlavně sociální demokrati, kterých je v horní komoře nejvíc.
               43:16
               Překážka na Vltavě v Krumlově
                Povodní stržený most vyzvedli vodohospodáři z Vltavy v Českém Krumlově. Odstranili tak z řeky poslední překážku. Stometrový úsek pod zámkem ale nechávají zavřený.
                44:50
                Řecká televize se vrací k vysílání
                 Řecký veřejnoprávní rozhlas a televize ERT budou zase vysílat. Nejvyšší správní soud vyhověl stížnosti odborů.
                 46:35
                 Slavní hosté karlovarského filmového festivalu
                  Poslední dva hvězdné hosty odtajnili 10 dní před začátkem pořadatelé karlovarského filmového festivalu. Slavnostní zahájení ozdobí hollywoodský John Travolta a svůj nový snímek uvede i francouzská herečka Audrey Tautouová.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž50 minut
                  Další díl
                  19. června 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž54 minut

                  17. června

                  Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  17. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  17. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž49 minut

                  16. června

                  Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                  16. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž49 minut

                  16. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  16. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  15. června

                  Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                  15. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  15. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  15. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  14. června

                  Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  14. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  14. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  13. června

                  Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  13. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  13. 6. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám