50 minut

18. června 2013

Obsah dílu

Headlines — Hledání nového premiéra — Mezi podezřelými i Petr Nečas — Vyšetřování a prohlídky pokračují — Veřejné mínění — Jak Berlín čeká na prezidenta USA — Lepší obrana proti povodním — Nové auto pro prezidenta — Nové ceny za poštovní služby — Rekordní teploty — Koupaliště po povodních — Těžké období pro podomní prodejce — Soud s válečným zločincem — Obtíže při výběru ústavních soudců — Překážka na Vltavě v Krumlově — Řecká televize se vrací k vysílání — Slavní hosté karlovarského filmového festivalu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Hledání nového premiéra
   K předčasným volbám se přiklání i TOP 09 - ale jen v případě, že se v nejbližších dnech nepodaří obnovit koalici dosavadních vládních stran s novým premiérem. Jeho jméno teď vybírají občanští demokrati.
   07:39
   Mezi podezřelými i Petr Nečas
    Mezi podezřelými v kauze, která způsobila pád vlády, je podle policejního spisu i podle žalobce Pavla Komára sám Petr Nečas. Teď ho čeká výslech.
    13:58
    Vyšetřování a prohlídky pokračují
     Detektivové při vyšetřování korupční kauzy pokračují v domovních prohlídkách. Zaměřili se na dům Tomáše Jindry, generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše a šéfa Českých drah Petra Žaludy.
     16:56
     Veřejné mínění
      Předčasné volby jako řešení současné krize preferuje skoro polovina z 900 lidí, kteří se zúčastnili bleskového průzkumu. Pro Českou televizi ho připravila agentura Median.
      21:35
      Jak Berlín čeká na prezidenta USA
       Přísná bezpečnostní opatření. Před příletem Baracka Obamy prohledali policisté popelnice i řeku, zapečetili kanály a ohradili celé části centra. Jejich obyvatelé můžou domů jen v doprovodu a se zvláštní propustkou.
       25:10
       Lepší obrana proti povodním
        Přestavět protipovodňové zábrany tak, aby zvládly větší vodu – to je požadavek starostů z Ústeckého kraje. Velká voda tam způsobila škody za 3 miliardy korun. Na několika místech přitom voda překonala ochranné hráze a zdi.
        27:00
        Nové auto pro prezidenta
         Nejnovější verze Škody Superb - nové auto prezidenta Miloše Zemana. Klíčky převzal na Pražském hradě. Limuzína doplní dva vozy téže značky, které užívá od inaugurace.
         29:00
         Nové ceny za poštovní služby
          Česká pošta zvedá ceny - odeslání pohledu podraží od srpna o tři koruny, složenka na sumu do tisíce korun o čtyři na 26 korun. Lidem to mají aspoň částečně vynahradit zákaznické karty, které státní firma zavede od druhé půlky července.
          30:54
          Rekordní teploty
           Skoro 80 let starý teplotní rekord padl v nejstarší české meteorologické stanici - pražském Klementinu. Naměřili tam 33,5 stupně. Rekordy už druhý den atakují celou republiku.
           34:33
           Koupaliště po povodních
            Na první pohled letní idyla - na ten druhý drsná realita. Středočeské Slapy, ráj pro milovníky koupání, se po povodních změnily ve vodní stoku.
            36:45
            Těžké období pro podomní prodejce
             Skandály spojené s podomním prodejem a předváděcími akcemi poškozují taky slušné firmy. Jejich stavovská organizace upozorňuje, že i jim přestávají lidi důvěřovat a ruší už domluvené schůzky.
             39:01
             Soud s válečným zločincem
              Maďarský žalobce žene před soud téměř stoletého válečného zločince Lászlóa Čatáryho. Podle obžaloby měl zásadní podíl na deportacích Židů do koncentračních táborů, mučil je a vraždil.
              40:47
              Obtíže při výběru ústavních soudců
               Čtyři noví kandidáti na ústavní soudce se začali představovat senátorům. Výhrady k oběma nominacím mají hlavně sociální demokrati, kterých je v horní komoře nejvíc.
               43:16
               Překážka na Vltavě v Krumlově
                Povodní stržený most vyzvedli vodohospodáři z Vltavy v Českém Krumlově. Odstranili tak z řeky poslední překážku. Stometrový úsek pod zámkem ale nechávají zavřený.
                44:50
                Řecká televize se vrací k vysílání
                 Řecký veřejnoprávní rozhlas a televize ERT budou zase vysílat. Nejvyšší správní soud vyhověl stížnosti odborů.
                 46:35
                 Slavní hosté karlovarského filmového festivalu
                  Poslední dva hvězdné hosty odtajnili 10 dní před začátkem pořadatelé karlovarského filmového festivalu. Slavnostní zahájení ozdobí hollywoodský John Travolta a svůj nový snímek uvede i francouzská herečka Audrey Tautouová.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž50 minut
                  Další díl
                  19. června 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž55 minut

                  20. května

                  Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                  20. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  20. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  20. 5. 2024 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  19. května

                  Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                  19. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  19. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  19. 5. 2024 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  18. května

                  Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                  18. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  18. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  18. 5. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  17. května

                  Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                  17. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  17. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  17. 5. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  16. května

                  Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                  16. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  16. května

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  16. 5. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám