50 minut

18. června 2013

Část: Slavní hosté karlovarského filmového festivalu

Obsah dílu

Headlines — Hledání nového premiéra — Mezi podezřelými i Petr Nečas — Vyšetřování a prohlídky pokračují — Veřejné mínění — Jak Berlín čeká na prezidenta USA — Lepší obrana proti povodním — Nové auto pro prezidenta — Nové ceny za poštovní služby — Rekordní teploty — Koupaliště po povodních — Těžké období pro podomní prodejce — Soud s válečným zločincem — Obtíže při výběru ústavních soudců — Překážka na Vltavě v Krumlově — Řecká televize se vrací k vysílání — Slavní hosté karlovarského filmového festivalu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Hledání nového premiéra
   K předčasným volbám se přiklání i TOP 09 - ale jen v případě, že se v nejbližších dnech nepodaří obnovit koalici dosavadních vládních stran s novým premiérem. Jeho jméno teď vybírají občanští demokrati.
   07:39
   Mezi podezřelými i Petr Nečas
    Mezi podezřelými v kauze, která způsobila pád vlády, je podle policejního spisu i podle žalobce Pavla Komára sám Petr Nečas. Teď ho čeká výslech.
    13:58
    Vyšetřování a prohlídky pokračují
     Detektivové při vyšetřování korupční kauzy pokračují v domovních prohlídkách. Zaměřili se na dům Tomáše Jindry, generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše a šéfa Českých drah Petra Žaludy.
     16:56
     Veřejné mínění
      Předčasné volby jako řešení současné krize preferuje skoro polovina z 900 lidí, kteří se zúčastnili bleskového průzkumu. Pro Českou televizi ho připravila agentura Median.
      21:35
      Jak Berlín čeká na prezidenta USA
       Přísná bezpečnostní opatření. Před příletem Baracka Obamy prohledali policisté popelnice i řeku, zapečetili kanály a ohradili celé části centra. Jejich obyvatelé můžou domů jen v doprovodu a se zvláštní propustkou.
       25:10
       Lepší obrana proti povodním
        Přestavět protipovodňové zábrany tak, aby zvládly větší vodu – to je požadavek starostů z Ústeckého kraje. Velká voda tam způsobila škody za 3 miliardy korun. Na několika místech přitom voda překonala ochranné hráze a zdi.
        27:00
        Nové auto pro prezidenta
         Nejnovější verze Škody Superb - nové auto prezidenta Miloše Zemana. Klíčky převzal na Pražském hradě. Limuzína doplní dva vozy téže značky, které užívá od inaugurace.
         29:00
         Nové ceny za poštovní služby
          Česká pošta zvedá ceny - odeslání pohledu podraží od srpna o tři koruny, složenka na sumu do tisíce korun o čtyři na 26 korun. Lidem to mají aspoň částečně vynahradit zákaznické karty, které státní firma zavede od druhé půlky července.
          30:54
          Rekordní teploty
           Skoro 80 let starý teplotní rekord padl v nejstarší české meteorologické stanici - pražském Klementinu. Naměřili tam 33,5 stupně. Rekordy už druhý den atakují celou republiku.
           34:33
           Koupaliště po povodních
            Na první pohled letní idyla - na ten druhý drsná realita. Středočeské Slapy, ráj pro milovníky koupání, se po povodních změnily ve vodní stoku.
            36:45
            Těžké období pro podomní prodejce
             Skandály spojené s podomním prodejem a předváděcími akcemi poškozují taky slušné firmy. Jejich stavovská organizace upozorňuje, že i jim přestávají lidi důvěřovat a ruší už domluvené schůzky.
             39:01
             Soud s válečným zločincem
              Maďarský žalobce žene před soud téměř stoletého válečného zločince Lászlóa Čatáryho. Podle obžaloby měl zásadní podíl na deportacích Židů do koncentračních táborů, mučil je a vraždil.
              40:47
              Obtíže při výběru ústavních soudců
               Čtyři noví kandidáti na ústavní soudce se začali představovat senátorům. Výhrady k oběma nominacím mají hlavně sociální demokrati, kterých je v horní komoře nejvíc.
               43:16
               Překážka na Vltavě v Krumlově
                Povodní stržený most vyzvedli vodohospodáři z Vltavy v Českém Krumlově. Odstranili tak z řeky poslední překážku. Stometrový úsek pod zámkem ale nechávají zavřený.
                44:50
                Řecká televize se vrací k vysílání
                 Řecký veřejnoprávní rozhlas a televize ERT budou zase vysílat. Nejvyšší správní soud vyhověl stížnosti odborů.
                 46:35
                 Slavní hosté karlovarského filmového festivalu
                  Poslední dva hvězdné hosty odtajnili 10 dní před začátkem pořadatelé karlovarského filmového festivalu. Slavnostní zahájení ozdobí hollywoodský John Travolta a svůj nový snímek uvede i francouzská herečka Audrey Tautouová.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž50 minut
                  Další díl
                  19. června 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž55 minut

                  24. června

                  Headlines — Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                  24. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  24. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  24. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž49 minut

                  23. června

                  Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                  23. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž49 minut

                  23. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  23. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž49 minut

                  22. června

                  Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                  22. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž49 minut

                  22. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  22. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  21. června

                  Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                  21. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  21. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  21. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  20. června

                  Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                  20. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  20. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  20. 6. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám