7. duben 2013

Část: Archiv Svobodné Evropy

Obsah dílu

Vládní úsporný plán — Švýcarsko se nabídlo jako prostředník pro jednání se Severní Koreou — Boj o sKarty — Utajený náklad uranu — Ekonomická recese drtí i veletrhy — Skladba složená kostelu na míru — Prodej RailReklam — Nový skandál v českém fotbale — Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků — Zabavování SPZ — Vzestup malých řeznictví — Archiv Svobodné Evropy — Vesnice ohrožené kvůli uhlí — Výstava o firmě Baťa — Rudé kosočtverce zvou na návštěvu UNESCO v Třebíči — Festival Dvorana country

Části dílu

00:35
Vládní úsporný plán
  Úsporný plán vlády, díky kterému chtěl kabinet Petra Nečase uspořit v roce 2014 přes osm a půl miliardy korun, se začíná hroutit.
  06:36
  Švýcarsko se nabídlo jako prostředník pro jednání se Severní Koreou
   Zatím bez odezvy z Pchjongjangu. Spojené státy kvůli rostoucímu napětí na poloostrově odvolaly plánovanou zkoušku raket dlouhého doletu.
   08:59
   Boj o sKarty
    Ministryně Ludmila Müllerová chce výplatu dávek přes sociální karty zachovat a návrh na jejich zrušení vládě příští týden nepředloží.
    11:17
    Utajený náklad uranu
     Transport vysoce obohaceného uranu z výzkumného ústavu v Řeži u Prahy do Ruska proběhl v tajnosti nejen u nás, ale i v sousedním Polsku.
     14:22
     Ekonomická recese drtí i veletrhy
      Vidět je to na tradičním autosalonu v Brně, který až do pondělí hostí tamní výstaviště. Na rozdíl od předkrizových let, kdy byl významnou mezinárodní akcí, teď strádá.
      17:10
      Skladba složená kostelu na míru
       Vlídnost - světlo duše - skladba, kterou komponista Ondřej Štochl složil nejen pro konkrétní přehlídku, ale dokonce přímo pro vybraný brněnský kostel.
       19:32
       Prodej RailReklam
        Ministerstvo dopravy na poslední chvíli zastavilo prodej dceřiné společnosti Českých drah - RailReklam. Ta spravuje reklamní plochy ve vlacích a na všech nádražích.
        21:23
        Nový skandál v českém fotbale
         Protikorupční policie začne prověřovat okolnosti pátečního prvoligového zápasu mezi Českými Budějovicemi a Příbramí.
         24:15
         Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků
          Brněnský doktorand teď působí na Rockefellerově univerzitě v New Yorku a tam taky na dosud skrytý mechanismus nádorů přišel. O jeho objevu psal i prestižní vědecký časopis Science.
          25:47
          Zabavování SPZ
           Odebrat SPZky nebo malý technický průkaz majitelům aut, které mají technické závady. Varianty, kterými chce nový šéf dopravní policie Tomáš Lerch dostat problémové vozy ze silnic.
           28:54
           Vzestup malých řeznictví
            Malá řeznictví jsou na vzestupu - jen v poslední době jim stouply tržby i o deset procent a otevírají se nové a nové prodejny.
            33:29
            Archiv Svobodné Evropy
             Cenné a dosud neznámé dokumenty z vysílání Rádia Svobodná Evropa a taky z Hlasu Ameriky se dostaly do rukou Národního archivu.
             36:01
             Vesnice ohrožené kvůli uhlí
              Paradoxní dopad má ambiciózní pokus Německa vybudovat zelenou energetiku. Odstavení jaderných reaktorů vyvolalo prudký růst spotřeby jednoho z nejméně ekologických paliv - hnědého uhlí.
              38:19
              Výstava o firmě Baťa
               Ovládla světový trh s botami, změnila životy milionů lidí na celém světě. Předválečnou expanzi firmy Baťa mapuje výstava v brněnském Domě umění.
               41:34
               Rudé kosočtverce zvou na návštěvu UNESCO v Třebíči
                Nové informační značení v židovské čtvrti v Třebíči je přijímáno s velkými rozpaky.
                41:45
                Festival Dvorana country
                 Greenhorns, Druhá tráva, ale taky Pavel Bobek nebo Wabi Daněk. Festival Dvorana country nabídl jedinečnou příležitost vidět na jednom pódiu to nejlepší z české folk a country scény.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž48 minut
                 Další díl
                 8. duben 2013

                 Přehled dílů

                 Stopáž54 minut

                 5. červen

                 Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                 5. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 5. červen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 5. 6. 2023 na ČT24
                 Stopáž50 minut

                 4. červen

                 Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                 4. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 4. červen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 4. 6. 2023 na ČT24
                 Stopáž50 minut

                 3. červen

                 Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                 3. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 3. červen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 3. 6. 2023 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám