49 minut

8. dubna 2013

Obsah dílu

Zemřela Margaret Thatcherová — Zvláštní povaha Margret Thatcherové — Neshody kolem nových velvyslanců — Tragická nehoda autobusu s dětmi — Pochod živých — Diplomaté zůstávají v Pchjongjangu — Cena Arnošta Lustiga pro Kamilu Moučkovou — Kde a za kolik nakupují nemocnice? — Zůstane Alexandr Novák ve vězení? — Rekordní mrazy přinášejí ztráty zemědělcům i zahradníkům — Daň na igelitové sáčky a tašky? — Boj o polské potraviny — Vyšetření srdce dítěte bez bolesti — Bilance uplynulé smogové sezony — Nečekaná kritika Vladimira Putina ze strany Angely Merkelové — Nejrozsáhlejší výluka za sto let — Otazníky nad smrtí Pabla Nerudy

Části dílu

00:52
Zemřela Margaret Thatcherová
  Zemřela bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová, bylo jí 87 let. Podlehla mozkové mrtvici. Konzervativní politička se zasloužila o oživení ekonomiky a potlačila roli státu.
  07:49
  Zvláštní povaha Margret Thatcherové
   Světová a dějinná role britské premiérky vždy silně zastiňovala její rodinný život. Zatímco manžel, úspěšný byznysmen, zůstával až do své smrti mimo pozornost veřejnosti, obě její děti, dvojčata, jsou dobře známa.
   10:06
   Neshody kolem nových velvyslanců
    Prezident Miloš Zeman se pokusí urovnat neshody kolem jmenování velvyslanců s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Spor mezi nimi nastal kvůli nápadu prezidenta vyslat na post do Bratislavy Livii Klausovou.
    14:16
    Tragická nehoda autobusu s dětmi
     K tragické nehodě došlo dnes na dálnici D5 u Rokycan. Francouzský autobus plný dětí tam sjel ze silnice a čelně narazil do náspu pod mostem. Tři osoby byly těžce zraněné. Šestnáctiletá dívka na místě zemřela.
     15:48
     Pochod živých
      Několik tisíc mladých lidí se zúčastnilo Pochodu živých mezi někdejšími vyhlazovacími tábory Osvětim a Březinka. Každoroční akce má jediný cíl: připomenout šest milionů židovských obětí nacistického holocaustu.
      16:05
      Diplomaté zůstávají v Pchjongjangu
       Velvyslanectví České republiky v Severní Koreji zůstane otevřené. Rozhodl o tom krizový štáb Ministerstva zahraničí, který se sešel kvůli napětí na Korejském poloostrově.
       18:27
       Cena Arnošta Lustiga pro Kamilu Moučkovou
        Moderátorka Kamila Moučková, která jako první žena nejen v Československu, ale v celé Evropě moderovala hlavní večerní zprávy, dostane v pátek cenu spisovatele Arnošta Lustiga. Je určena statečným osobnostem.
        21:27
        Kde a za kolik nakupují nemocnice?
         Chyby při zadávání zakázek – objevil je Nejvyšší kontrolní úřad, když prověřoval modernizaci fakultních nemocnic víc než za 7 miliard korun.
         23:29
         Zůstane Alexandr Novák ve vězení?
          Advokát nedávno zatčeného Alexandra Nováka nebude podávat stížnost proti rozhodnutí soudu. Ten dospěl k závěru, že zdravotní stav bývalého senátora umožňuje jeho nástup do vězení.
          25:51
          Rekordní mrazy přinášejí ztráty zemědělcům i zahradníkům
           Dlouhá zima, hodně sněhu a vydatné srážky - kombinace, kvůli které zemědělci mají už 14 dní zpoždění s vysetím plodin. Ztráty už počítají i zahradníci.
           27:53
           Daň na igelitové sáčky a tašky?
            Evropská komise chce uvalit novou daň na igelitové sáčky a tašky. Od zdražení si slibuje, že je lidé pak nebudou tolik používat. Upozornila na to MF DNES. Jen v Evropě se ročně spotřebuje 90 miliard mikrotenových sáčků.
            30:10
            Boj o polské potraviny
             Polští diplomaté zostra vstoupili do sporu o kvalitu potravin dovážených do Česka. Podle polského velvyslanectví v Praze vede Česko negativní kampaň.
             36:44
             Vyšetření srdce dítěte bez bolesti
              Lékaři v pražské motolské nemocnici představili novou metodu vyšetření srdce pro dětské pacienty. Umožňuje jim detailní pohled na srdce, díky kterému snáze odhalí jeho vady. Vyšetření se navíc obejde úplně bez bolesti.
              39:11
              Bilance uplynulé smogové sezony
               Dlouhá zima a častější inverze - uplynulá smogová sezona byla horší než v předchozích letech. Od října do konce března zaznamenali meteorologové jen 48 dní, kdy bylo ovzduší na všech měřicích stanicích v zemi v pořádku. Rok před tím to přitom bylo 74 dní.
               41:21
               Nečekaná kritika Vladimira Putina ze strany Angely Merkelové
                Místo chvály vzájemného obchodu čekala ruského prezidenta Putina na hannoverském veletrhu překvapivá kritika z úst německé kancléřky. Angela Merkelová mu na největší průmyslové expozici tvrdě vyčetla razie proti německým neziskovým organizacím.
                43:28
                Nejrozsáhlejší výluka za sto let
                 Na jihu Čech začala nejrozsáhlejší dopravní výluka za posledních 100 let. Dotkne se tisíců cestujících každý den. Vlaky se kvůli modernizaci koridoru a opravě českobudějovického nádraží zastavily na týden na třech regionálních tratích.
                 45:36
                 Otazníky nad smrtí Pabla Nerudy
                  Stal se chilský básník Pablo Neruda obětí vraždy, kterou si objednal režim Augusta Pinocheta? Tvrzení jeho blízkých spolupracovníků má 40 let po smrti nositele Nobelovy ceny za literaturu prověřit laboratorní testy.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž50 minut
                  Další díl
                  9. dubna 2013

                  Přehled dílů

                  8309 dostupných
                  Stopáž51 minut

                  13. července

                  Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                  13. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž51 minut

                  13. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  13. 7. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  12. července

                  Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Převzetí rourovny zadlužené Liberty — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidla EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  12. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  12. 7. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  11. července

                  Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  11. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  11. 7. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  10. července

                  Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  10. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  10. 7. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  9. července

                  Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  9. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  9. 7. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám