8. duben 2013

Obsah dílu

Zemřela Margaret Thatcherová — Zvláštní povaha Margret Thatcherové — Neshody kolem nových velvyslanců — Tragická nehoda autobusu s dětmi — Pochod živých — Diplomaté zůstávají v Pchjongjangu — Cena Arnošta Lustiga pro Kamilu Moučkovou — Kde a za kolik nakupují nemocnice? — Zůstane Alexandr Novák ve vězení? — Rekordní mrazy přinášejí ztráty zemědělcům i zahradníkům — Daň na igelitové sáčky a tašky? — Boj o polské potraviny — Vyšetření srdce dítěte bez bolesti — Bilance uplynulé smogové sezony — Nečekaná kritika Vladimira Putina ze strany Angely Merkelové — Nejrozsáhlejší výluka za sto let — Otazníky nad smrtí Pabla Nerudy

Části dílu

00:52
Zemřela Margaret Thatcherová
  Zemřela bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová, bylo jí 87 let. Podlehla mozkové mrtvici. Konzervativní politička se zasloužila o oživení ekonomiky a potlačila roli státu.
  07:49
  Zvláštní povaha Margret Thatcherové
   Světová a dějinná role britské premiérky vždy silně zastiňovala její rodinný život. Zatímco manžel, úspěšný byznysmen, zůstával až do své smrti mimo pozornost veřejnosti, obě její děti, dvojčata, jsou dobře známa.
   10:06
   Neshody kolem nových velvyslanců
    Prezident Miloš Zeman se pokusí urovnat neshody kolem jmenování velvyslanců s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Spor mezi nimi nastal kvůli nápadu prezidenta vyslat na post do Bratislavy Livii Klausovou.
    14:16
    Tragická nehoda autobusu s dětmi
     K tragické nehodě došlo dnes na dálnici D5 u Rokycan. Francouzský autobus plný dětí tam sjel ze silnice a čelně narazil do náspu pod mostem. Tři osoby byly těžce zraněné. Šestnáctiletá dívka na místě zemřela.
     15:48
     Pochod živých
      Několik tisíc mladých lidí se zúčastnilo Pochodu živých mezi někdejšími vyhlazovacími tábory Osvětim a Březinka. Každoroční akce má jediný cíl: připomenout šest milionů židovských obětí nacistického holocaustu.
      16:05
      Diplomaté zůstávají v Pchjongjangu
       Velvyslanectví České republiky v Severní Koreji zůstane otevřené. Rozhodl o tom krizový štáb Ministerstva zahraničí, který se sešel kvůli napětí na Korejském poloostrově.
       18:27
       Cena Arnošta Lustiga pro Kamilu Moučkovou
        Moderátorka Kamila Moučková, která jako první žena nejen v Československu, ale v celé Evropě moderovala hlavní večerní zprávy, dostane v pátek cenu spisovatele Arnošta Lustiga. Je určena statečným osobnostem.
        21:27
        Kde a za kolik nakupují nemocnice?
         Chyby při zadávání zakázek – objevil je Nejvyšší kontrolní úřad, když prověřoval modernizaci fakultních nemocnic víc než za 7 miliard korun.
         23:29
         Zůstane Alexandr Novák ve vězení?
          Advokát nedávno zatčeného Alexandra Nováka nebude podávat stížnost proti rozhodnutí soudu. Ten dospěl k závěru, že zdravotní stav bývalého senátora umožňuje jeho nástup do vězení.
          25:51
          Rekordní mrazy přinášejí ztráty zemědělcům i zahradníkům
           Dlouhá zima, hodně sněhu a vydatné srážky - kombinace, kvůli které zemědělci mají už 14 dní zpoždění s vysetím plodin. Ztráty už počítají i zahradníci.
           27:53
           Daň na igelitové sáčky a tašky?
            Evropská komise chce uvalit novou daň na igelitové sáčky a tašky. Od zdražení si slibuje, že je lidé pak nebudou tolik používat. Upozornila na to MF DNES. Jen v Evropě se ročně spotřebuje 90 miliard mikrotenových sáčků.
            30:10
            Boj o polské potraviny
             Polští diplomaté zostra vstoupili do sporu o kvalitu potravin dovážených do Česka. Podle polského velvyslanectví v Praze vede Česko negativní kampaň.
             36:44
             Vyšetření srdce dítěte bez bolesti
              Lékaři v pražské motolské nemocnici představili novou metodu vyšetření srdce pro dětské pacienty. Umožňuje jim detailní pohled na srdce, díky kterému snáze odhalí jeho vady. Vyšetření se navíc obejde úplně bez bolesti.
              39:11
              Bilance uplynulé smogové sezony
               Dlouhá zima a častější inverze - uplynulá smogová sezona byla horší než v předchozích letech. Od října do konce března zaznamenali meteorologové jen 48 dní, kdy bylo ovzduší na všech měřicích stanicích v zemi v pořádku. Rok před tím to přitom bylo 74 dní.
               41:21
               Nečekaná kritika Vladimira Putina ze strany Angely Merkelové
                Místo chvály vzájemného obchodu čekala ruského prezidenta Putina na hannoverském veletrhu překvapivá kritika z úst německé kancléřky. Angela Merkelová mu na největší průmyslové expozici tvrdě vyčetla razie proti německým neziskovým organizacím.
                43:28
                Nejrozsáhlejší výluka za sto let
                 Na jihu Čech začala nejrozsáhlejší dopravní výluka za posledních 100 let. Dotkne se tisíců cestujících každý den. Vlaky se kvůli modernizaci koridoru a opravě českobudějovického nádraží zastavily na týden na třech regionálních tratích.
                 45:36
                 Otazníky nad smrtí Pabla Nerudy
                  Stal se chilský básník Pablo Neruda obětí vraždy, kterou si objednal režim Augusta Pinocheta? Tvrzení jeho blízkých spolupracovníků má 40 let po smrti nositele Nobelovy ceny za literaturu prověřit laboratorní testy.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž48 minut
                  Další díl
                  9. duben 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž50 minut

                  27. květen

                  Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                  27. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  27. květen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  27. 5. 2023 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  26. květen

                  Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                  26. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  26. květen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  26. 5. 2023 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  25. květen

                  Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                  25. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  25. květen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  25. 5. 2023 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám