50 minut

9. dubna 2013

Obsah dílu

Headlines — Nezaměstnanost a vládní recepty — Pohřeb Margaret Thatcherové — Budou lidé platit za přípojky? — Ministr Picek jedná o gripenech — Je Česko připravené na tání? — Střelba u Bělehradu — Tenistova sbírka umění — Pnutí v ostravské ODS — Když lékař není lékař — Městům chybí lidé na jarní úklid — Nový program pomůže v pátrání — Jak se hledají děti? — Úspěch webů o kvalitě potravin — Města rozšiřují kamerový dohled v ulicích — Příběh zachráněné korejské dívky — Opustí Daniel Herman místo ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů? — Korejská návštěva - podpis smlouvy s ČSA. Jak bude vypadat? — Plán silničních staveb na Slovensku — Nová kampaň Národního divadla

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Nezaměstnanost a vládní recepty
   Poprvé po devíti měsících nastal obrat na českém trhu práce. Počet nezaměstnaných v březnu mírně klesl - o šest tisíc lidí. Může za to zahájení sezonních prací. Kvůli nim by mělo být jednodušší najít zaměstnání také v dalších měsících.
   08:04
   Pohřeb Margaret Thatcherové
    Baronka Margaret Thatcherová, která včera zemřela v 87 letech, si nepřála státní pohřeb. Přesto se jí příští středu dostane stejných poct jako např. princezně Dianě.
    10:54
    Budou lidé platit za přípojky?
     Novela zákona o vodovodech a kanalizacích, počítá s tím, že lidé budou platit za opravy potrubí pod veřejným prostranstvím. Zákonodárci posílání účtů lidem odmítají.
     13:21
     Ministr Picek jedná o gripenech
      Nové kolo jednání o prodloužení pronájmu švédských stíhaček Gripen začne tento pátek. Současný desetiletý pronájem skončí v roce 2015. O tom, že Česko bude mít nadzvukové letectvo i za dva roky, rozhodla loni v březnu vláda.
      16:32
      Je Česko připravené na tání?
       Na horách je pětkrát víc vody ve sněhu než vloni touto dobou - vyplývá to z aktuálního měření hydrometeorologů.
       18:01
       Střelba u Bělehradu
        13 lidí zemřelo při masakru nedaleko srbského Bělehradu. Šedesátiletý muž tam obrátil pistoli proti svým příbuzným a sousedům.
        19:45
        Tenistova sbírka umění
         Plakáty Alfonse Muchy, které sesbíral legendární tenista Ivan Lendl, budou od zítřka k vidění v pražském Obecním domě. Soubor sto šestnácti plakátů se tak vydává na pětileté turné po světě.
         22:10
         Pnutí v ostravské ODS
          Ostravská ODS chce zrušit místní sdružení Ostrava-Centrum. Jeho členem je i expremiér Mirek Topolánek. Uvnitř ODS se mluví i o taktice, jak donutit k odchodu ty, kteří nesouhlasí se současným vedením strany.
          24:12
          Když lékař není lékař
           Úřady se zabývají případem údajného zubního lékaře z Berounska. Přestože před jménem uvádí titul MUDr., je jen dentistou - tedy odborníkem bez vysoké školy, který se zabývá prevencí a lehčími zákroky.
           26:17
           Městům chybí lidé na jarní úklid
            Ve městech začíná jarní úklid. Košťata i čisticí stroje se letos kvůli dlouhé zimě do ulic dostaly o několik týdnů později. Starostové se teď musí vypořádat s menším počtem lidí na úklid.
            28:27
            Nový program pomůže v pátrání
             Uprchlí zločinci nebo pohřešované děti - v pátrání po nich má policistům výrazně pomoci nová generace takzvaného Schengenského informačního systému. Dnes ji spustila Evropská unie.
             32:05
             Jak se hledají děti?
              Každý rok se objeví několik desítek případů, kdy je v ohrožení dětské zdraví, nebo dokonce život. A jeden nebo dva případy, kdy se dítě najít prostě nepodaří.
              34:20
              Úspěch webů o kvalitě potravin
               Více než pro 61 % lidí je důležitější kvalita potravin než jejich cena. Tvrdí to o sobě alespoň v nejnovějších průzkumech obchodníků. Velký zájem tak hlásí internetové portály zaměřené právě na kvalitu.
               36:26
               Města rozšiřují kamerový dohled v ulicích
                Stále víc obcí a měst si pořizuje nebo rozšiřuje kamerové systémy. Kvůli bezpečnějším ulicím je navíc stát podporuje dotacemi.
                38:21
                Příběh zachráněné korejské dívky
                 Severní Korea stupňuje svůj válečný tón. Naposledy varovala cizince, kteří žijí v Jižní Koreji, aby se připravili na možnou evakuaci. Přesto z Korejského poloostrova přišla i jedna dobrá zpráva.
                 40:31
                 Opustí Daniel Herman místo ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů?
                  Část zaměstnanců Ústavu pro studium totalitních režimů demonstrovalo před sídlem instituce proti odvolání jejího ředitele Daniela Hermana. Rada ústavu je nespokojená s jeho prací.
                  42:17
                  Korejská návštěva - podpis smlouvy s ČSA. Jak bude vypadat?
                   Část pražského letiště se ve středu promění v policejní pevnost. A to kvůli podpisu smlouvy o prodeji části akcií ČSA korejským aerolinkám. Zúčastní se ho totiž i nejvyšší představitelé Česka. Ve službě tak budou navíc desítky policistů.
                   44:49
                   Plán silničních staveb na Slovensku
                    Bratislava oznámila ambiciózní plán stavby silnic a dálnic. Na ty přitom netrpělivě čekají nejen řidiči, kterým stále chybí dálniční propojení východu se západem země, ale i stavaři. Ti jsou už čtyři roky v hluboké krizi.
                    46:28
                    Nová kampaň Národního divadla
                     Národní divadli chce přilákat do hlediště víc mladých. Na internetu se objevila velmi netradiční reklamní videa. Spoty propagují balet a činohru a mají společný slogan - Musíte to vidět sami.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     10. dubna 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž49 minut

                     25. května

                     Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                     25. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     25. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     25. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     24. května

                     Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                     24. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     24. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     24. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                     23. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     22. května

                     Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                     22. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     22. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     21. května

                     Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                     21. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     21. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 5. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám