48 minut

9. duben 2013

Obsah dílu

Headlines — Nezaměstnanost a vládní recepty — Pohřeb Margaret Thatcherové — Budou lidé platit za přípojky? — Ministr Picek jedná o gripenech — Je Česko připravené na tání? — Střelba u Bělehradu — Tenistova sbírka umění — Pnutí v ostravské ODS — Když lékař není lékař — Městům chybí lidé na jarní úklid — Nový program pomůže v pátrání — Jak se hledají děti? — Úspěch webů o kvalitě potravin — Města rozšiřují kamerový dohled v ulicích — Příběh zachráněné korejské dívky — Opustí Daniel Herman místo ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů? — Korejská návštěva - podpis smlouvy s ČSA. Jak bude vypadat? — Plán silničních staveb na Slovensku — Nová kampaň Národního divadla

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Nezaměstnanost a vládní recepty
   Poprvé po devíti měsících nastal obrat na českém trhu práce. Počet nezaměstnaných v březnu mírně klesl - o šest tisíc lidí. Může za to zahájení sezonních prací. Kvůli nim by mělo být jednodušší najít zaměstnání také v dalších měsících.
   08:04
   Pohřeb Margaret Thatcherové
    Baronka Margaret Thatcherová, která včera zemřela v 87 letech, si nepřála státní pohřeb. Přesto se jí příští středu dostane stejných poct jako např. princezně Dianě.
    10:54
    Budou lidé platit za přípojky?
     Novela zákona o vodovodech a kanalizacích, počítá s tím, že lidé budou platit za opravy potrubí pod veřejným prostranstvím. Zákonodárci posílání účtů lidem odmítají.
     13:21
     Ministr Picek jedná o gripenech
      Nové kolo jednání o prodloužení pronájmu švédských stíhaček Gripen začne tento pátek. Současný desetiletý pronájem skončí v roce 2015. O tom, že Česko bude mít nadzvukové letectvo i za dva roky, rozhodla loni v březnu vláda.
      16:32
      Je Česko připravené na tání?
       Na horách je pětkrát víc vody ve sněhu než vloni touto dobou - vyplývá to z aktuálního měření hydrometeorologů.
       18:01
       Střelba u Bělehradu
        13 lidí zemřelo při masakru nedaleko srbského Bělehradu. Šedesátiletý muž tam obrátil pistoli proti svým příbuzným a sousedům.
        19:45
        Tenistova sbírka umění
         Plakáty Alfonse Muchy, které sesbíral legendární tenista Ivan Lendl, budou od zítřka k vidění v pražském Obecním domě. Soubor sto šestnácti plakátů se tak vydává na pětileté turné po světě.
         22:10
         Pnutí v ostravské ODS
          Ostravská ODS chce zrušit místní sdružení Ostrava-Centrum. Jeho členem je i expremiér Mirek Topolánek. Uvnitř ODS se mluví i o taktice, jak donutit k odchodu ty, kteří nesouhlasí se současným vedením strany.
          24:12
          Když lékař není lékař
           Úřady se zabývají případem údajného zubního lékaře z Berounska. Přestože před jménem uvádí titul MUDr., je jen dentistou - tedy odborníkem bez vysoké školy, který se zabývá prevencí a lehčími zákroky.
           26:17
           Městům chybí lidé na jarní úklid
            Ve městech začíná jarní úklid. Košťata i čisticí stroje se letos kvůli dlouhé zimě do ulic dostaly o několik týdnů později. Starostové se teď musí vypořádat s menším počtem lidí na úklid.
            28:27
            Nový program pomůže v pátrání
             Uprchlí zločinci nebo pohřešované děti - v pátrání po nich má policistům výrazně pomoci nová generace takzvaného Schengenského informačního systému. Dnes ji spustila Evropská unie.
             32:05
             Jak se hledají děti?
              Každý rok se objeví několik desítek případů, kdy je v ohrožení dětské zdraví, nebo dokonce život. A jeden nebo dva případy, kdy se dítě najít prostě nepodaří.
              34:20
              Úspěch webů o kvalitě potravin
               Více než pro 61 % lidí je důležitější kvalita potravin než jejich cena. Tvrdí to o sobě alespoň v nejnovějších průzkumech obchodníků. Velký zájem tak hlásí internetové portály zaměřené právě na kvalitu.
               36:26
               Města rozšiřují kamerový dohled v ulicích
                Stále víc obcí a měst si pořizuje nebo rozšiřuje kamerové systémy. Kvůli bezpečnějším ulicím je navíc stát podporuje dotacemi.
                38:21
                Příběh zachráněné korejské dívky
                 Severní Korea stupňuje svůj válečný tón. Naposledy varovala cizince, kteří žijí v Jižní Koreji, aby se připravili na možnou evakuaci. Přesto z Korejského poloostrova přišla i jedna dobrá zpráva.
                 40:31
                 Opustí Daniel Herman místo ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů?
                  Část zaměstnanců Ústavu pro studium totalitních režimů demonstrovalo před sídlem instituce proti odvolání jejího ředitele Daniela Hermana. Rada ústavu je nespokojená s jeho prací.
                  42:17
                  Korejská návštěva - podpis smlouvy s ČSA. Jak bude vypadat?
                   Část pražského letiště se ve středu promění v policejní pevnost. A to kvůli podpisu smlouvy o prodeji části akcií ČSA korejským aerolinkám. Zúčastní se ho totiž i nejvyšší představitelé Česka. Ve službě tak budou navíc desítky policistů.
                   44:49
                   Plán silničních staveb na Slovensku
                    Bratislava oznámila ambiciózní plán stavby silnic a dálnic. Na ty přitom netrpělivě čekají nejen řidiči, kterým stále chybí dálniční propojení východu se západem země, ale i stavaři. Ti jsou už čtyři roky v hluboké krizi.
                    46:28
                    Nová kampaň Národního divadla
                     Národní divadli chce přilákat do hlediště víc mladých. Na internetu se objevila velmi netradiční reklamní videa. Spoty propagují balet a činohru a mají společný slogan - Musíte to vidět sami.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     10. duben 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     15. srpen

                     15. 8. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     15. srpen

                     Ve znakovém jazyce

                     15. 8. 2022 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     14. srpen

                     Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                     14. 8. 2022 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     14. srpen

                     Ve znakovém jazyce

                     14. 8. 2022 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     13. srpen

                     Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                     13. 8. 2022 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     13. srpen

                     Ve znakovém jazyce

                     13. 8. 2022 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám