7. duben 2013

Část: Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků

Obsah dílu

Vládní úsporný plán — Švýcarsko se nabídlo jako prostředník pro jednání se Severní Koreou — Boj o sKarty — Utajený náklad uranu — Ekonomická recese drtí i veletrhy — Skladba složená kostelu na míru — Prodej RailReklam — Nový skandál v českém fotbale — Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků — Zabavování SPZ — Vzestup malých řeznictví — Archiv Svobodné Evropy — Vesnice ohrožené kvůli uhlí — Výstava o firmě Baťa — Rudé kosočtverce zvou na návštěvu UNESCO v Třebíči — Festival Dvorana country

Části dílu

00:35
Vládní úsporný plán
  Úsporný plán vlády, díky kterému chtěl kabinet Petra Nečase uspořit v roce 2014 přes osm a půl miliardy korun, se začíná hroutit.
  06:36
  Švýcarsko se nabídlo jako prostředník pro jednání se Severní Koreou
   Zatím bez odezvy z Pchjongjangu. Spojené státy kvůli rostoucímu napětí na poloostrově odvolaly plánovanou zkoušku raket dlouhého doletu.
   08:59
   Boj o sKarty
    Ministryně Ludmila Müllerová chce výplatu dávek přes sociální karty zachovat a návrh na jejich zrušení vládě příští týden nepředloží.
    11:17
    Utajený náklad uranu
     Transport vysoce obohaceného uranu z výzkumného ústavu v Řeži u Prahy do Ruska proběhl v tajnosti nejen u nás, ale i v sousedním Polsku.
     14:22
     Ekonomická recese drtí i veletrhy
      Vidět je to na tradičním autosalonu v Brně, který až do pondělí hostí tamní výstaviště. Na rozdíl od předkrizových let, kdy byl významnou mezinárodní akcí, teď strádá.
      17:10
      Skladba složená kostelu na míru
       Vlídnost - světlo duše - skladba, kterou komponista Ondřej Štochl složil nejen pro konkrétní přehlídku, ale dokonce přímo pro vybraný brněnský kostel.
       19:32
       Prodej RailReklam
        Ministerstvo dopravy na poslední chvíli zastavilo prodej dceřiné společnosti Českých drah - RailReklam. Ta spravuje reklamní plochy ve vlacích a na všech nádražích.
        21:23
        Nový skandál v českém fotbale
         Protikorupční policie začne prověřovat okolnosti pátečního prvoligového zápasu mezi Českými Budějovicemi a Příbramí.
         24:15
         Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků
          Brněnský doktorand teď působí na Rockefellerově univerzitě v New Yorku a tam taky na dosud skrytý mechanismus nádorů přišel. O jeho objevu psal i prestižní vědecký časopis Science.
          25:47
          Zabavování SPZ
           Odebrat SPZky nebo malý technický průkaz majitelům aut, které mají technické závady. Varianty, kterými chce nový šéf dopravní policie Tomáš Lerch dostat problémové vozy ze silnic.
           28:54
           Vzestup malých řeznictví
            Malá řeznictví jsou na vzestupu - jen v poslední době jim stouply tržby i o deset procent a otevírají se nové a nové prodejny.
            33:29
            Archiv Svobodné Evropy
             Cenné a dosud neznámé dokumenty z vysílání Rádia Svobodná Evropa a taky z Hlasu Ameriky se dostaly do rukou Národního archivu.
             36:01
             Vesnice ohrožené kvůli uhlí
              Paradoxní dopad má ambiciózní pokus Německa vybudovat zelenou energetiku. Odstavení jaderných reaktorů vyvolalo prudký růst spotřeby jednoho z nejméně ekologických paliv - hnědého uhlí.
              38:19
              Výstava o firmě Baťa
               Ovládla světový trh s botami, změnila životy milionů lidí na celém světě. Předválečnou expanzi firmy Baťa mapuje výstava v brněnském Domě umění.
               41:34
               Rudé kosočtverce zvou na návštěvu UNESCO v Třebíči
                Nové informační značení v židovské čtvrti v Třebíči je přijímáno s velkými rozpaky.
                41:45
                Festival Dvorana country
                 Greenhorns, Druhá tráva, ale taky Pavel Bobek nebo Wabi Daněk. Festival Dvorana country nabídl jedinečnou příležitost vidět na jednom pódiu to nejlepší z české folk a country scény.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž48 minut
                 Další díl
                 8. duben 2013

                 Přehled dílů

                 Stopáž50 minut

                 27. květen

                 Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                 27. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 27. květen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 27. 5. 2023 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 26. květen

                 Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                 26. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 26. květen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 26. 5. 2023 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 25. květen

                 Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                 25. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 25. květen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 25. 5. 2023 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám