46 minut

7. dubna 2013

Obsah dílu

Vládní úsporný plán — Švýcarsko se nabídlo jako prostředník pro jednání se Severní Koreou — Boj o sKarty — Utajený náklad uranu — Ekonomická recese drtí i veletrhy — Skladba složená kostelu na míru — Prodej RailReklam — Nový skandál v českém fotbale — Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků — Zabavování SPZ — Vzestup malých řeznictví — Archiv Svobodné Evropy — Vesnice ohrožené kvůli uhlí — Výstava o firmě Baťa — Rudé kosočtverce zvou na návštěvu UNESCO v Třebíči — Festival Dvorana country

Části dílu

00:35
Vládní úsporný plán
  Úsporný plán vlády, díky kterému chtěl kabinet Petra Nečase uspořit v roce 2014 přes osm a půl miliardy korun, se začíná hroutit.
  06:36
  Švýcarsko se nabídlo jako prostředník pro jednání se Severní Koreou
   Zatím bez odezvy z Pchjongjangu. Spojené státy kvůli rostoucímu napětí na poloostrově odvolaly plánovanou zkoušku raket dlouhého doletu.
   08:59
   Boj o sKarty
    Ministryně Ludmila Müllerová chce výplatu dávek přes sociální karty zachovat a návrh na jejich zrušení vládě příští týden nepředloží.
    11:17
    Utajený náklad uranu
     Transport vysoce obohaceného uranu z výzkumného ústavu v Řeži u Prahy do Ruska proběhl v tajnosti nejen u nás, ale i v sousedním Polsku.
     14:22
     Ekonomická recese drtí i veletrhy
      Vidět je to na tradičním autosalonu v Brně, který až do pondělí hostí tamní výstaviště. Na rozdíl od předkrizových let, kdy byl významnou mezinárodní akcí, teď strádá.
      17:10
      Skladba složená kostelu na míru
       Vlídnost - světlo duše - skladba, kterou komponista Ondřej Štochl složil nejen pro konkrétní přehlídku, ale dokonce přímo pro vybraný brněnský kostel.
       19:32
       Prodej RailReklam
        Ministerstvo dopravy na poslední chvíli zastavilo prodej dceřiné společnosti Českých drah - RailReklam. Ta spravuje reklamní plochy ve vlacích a na všech nádražích.
        21:23
        Nový skandál v českém fotbale
         Protikorupční policie začne prověřovat okolnosti pátečního prvoligového zápasu mezi Českými Budějovicemi a Příbramí.
         24:15
         Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků
          Brněnský doktorand teď působí na Rockefellerově univerzitě v New Yorku a tam taky na dosud skrytý mechanismus nádorů přišel. O jeho objevu psal i prestižní vědecký časopis Science.
          25:47
          Zabavování SPZ
           Odebrat SPZky nebo malý technický průkaz majitelům aut, které mají technické závady. Varianty, kterými chce nový šéf dopravní policie Tomáš Lerch dostat problémové vozy ze silnic.
           28:54
           Vzestup malých řeznictví
            Malá řeznictví jsou na vzestupu - jen v poslední době jim stouply tržby i o deset procent a otevírají se nové a nové prodejny.
            33:29
            Archiv Svobodné Evropy
             Cenné a dosud neznámé dokumenty z vysílání Rádia Svobodná Evropa a taky z Hlasu Ameriky se dostaly do rukou Národního archivu.
             36:01
             Vesnice ohrožené kvůli uhlí
              Paradoxní dopad má ambiciózní pokus Německa vybudovat zelenou energetiku. Odstavení jaderných reaktorů vyvolalo prudký růst spotřeby jednoho z nejméně ekologických paliv - hnědého uhlí.
              38:19
              Výstava o firmě Baťa
               Ovládla světový trh s botami, změnila životy milionů lidí na celém světě. Předválečnou expanzi firmy Baťa mapuje výstava v brněnském Domě umění.
               41:34
               Rudé kosočtverce zvou na návštěvu UNESCO v Třebíči
                Nové informační značení v židovské čtvrti v Třebíči je přijímáno s velkými rozpaky.
                41:45
                Festival Dvorana country
                 Greenhorns, Druhá tráva, ale taky Pavel Bobek nebo Wabi Daněk. Festival Dvorana country nabídl jedinečnou příležitost vidět na jednom pódiu to nejlepší z české folk a country scény.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž49 minut
                 Další díl
                 8. dubna 2013

                 Přehled dílů

                 Stopáž55 minut

                 27. května

                 Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                 27. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž55 minut

                 27. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 27. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž49 minut

                 26. května

                 Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                 26. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž49 minut

                 26. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 26. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž49 minut

                 25. května

                 Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                 25. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž49 minut

                 25. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 25. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 24. května

                 Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                 24. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 24. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 24. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 23. května

                 Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                 23. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 23. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 23. 5. 2024 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám