7. duben 2013

Obsah dílu

Vládní úsporný plán — Švýcarsko se nabídlo jako prostředník pro jednání se Severní Koreou — Boj o sKarty — Utajený náklad uranu — Ekonomická recese drtí i veletrhy — Skladba složená kostelu na míru — Prodej RailReklam — Nový skandál v českém fotbale — Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků — Zabavování SPZ — Vzestup malých řeznictví — Archiv Svobodné Evropy — Vesnice ohrožené kvůli uhlí — Výstava o firmě Baťa — Rudé kosočtverce zvou na návštěvu UNESCO v Třebíči — Festival Dvorana country

Části dílu

00:35
Vládní úsporný plán
  Úsporný plán vlády, díky kterému chtěl kabinet Petra Nečase uspořit v roce 2014 přes osm a půl miliardy korun, se začíná hroutit.
  06:36
  Švýcarsko se nabídlo jako prostředník pro jednání se Severní Koreou
   Zatím bez odezvy z Pchjongjangu. Spojené státy kvůli rostoucímu napětí na poloostrově odvolaly plánovanou zkoušku raket dlouhého doletu.
   08:59
   Boj o sKarty
    Ministryně Ludmila Müllerová chce výplatu dávek přes sociální karty zachovat a návrh na jejich zrušení vládě příští týden nepředloží.
    11:17
    Utajený náklad uranu
     Transport vysoce obohaceného uranu z výzkumného ústavu v Řeži u Prahy do Ruska proběhl v tajnosti nejen u nás, ale i v sousedním Polsku.
     14:22
     Ekonomická recese drtí i veletrhy
      Vidět je to na tradičním autosalonu v Brně, který až do pondělí hostí tamní výstaviště. Na rozdíl od předkrizových let, kdy byl významnou mezinárodní akcí, teď strádá.
      17:10
      Skladba složená kostelu na míru
       Vlídnost - světlo duše - skladba, kterou komponista Ondřej Štochl složil nejen pro konkrétní přehlídku, ale dokonce přímo pro vybraný brněnský kostel.
       19:32
       Prodej RailReklam
        Ministerstvo dopravy na poslední chvíli zastavilo prodej dceřiné společnosti Českých drah - RailReklam. Ta spravuje reklamní plochy ve vlacích a na všech nádražích.
        21:23
        Nový skandál v českém fotbale
         Protikorupční policie začne prověřovat okolnosti pátečního prvoligového zápasu mezi Českými Budějovicemi a Příbramí.
         24:15
         Český student našel způsob efektivní léčby dědičné rakoviny prsu a vaječníků
          Brněnský doktorand teď působí na Rockefellerově univerzitě v New Yorku a tam taky na dosud skrytý mechanismus nádorů přišel. O jeho objevu psal i prestižní vědecký časopis Science.
          25:47
          Zabavování SPZ
           Odebrat SPZky nebo malý technický průkaz majitelům aut, které mají technické závady. Varianty, kterými chce nový šéf dopravní policie Tomáš Lerch dostat problémové vozy ze silnic.
           28:54
           Vzestup malých řeznictví
            Malá řeznictví jsou na vzestupu - jen v poslední době jim stouply tržby i o deset procent a otevírají se nové a nové prodejny.
            33:29
            Archiv Svobodné Evropy
             Cenné a dosud neznámé dokumenty z vysílání Rádia Svobodná Evropa a taky z Hlasu Ameriky se dostaly do rukou Národního archivu.
             36:01
             Vesnice ohrožené kvůli uhlí
              Paradoxní dopad má ambiciózní pokus Německa vybudovat zelenou energetiku. Odstavení jaderných reaktorů vyvolalo prudký růst spotřeby jednoho z nejméně ekologických paliv - hnědého uhlí.
              38:19
              Výstava o firmě Baťa
               Ovládla světový trh s botami, změnila životy milionů lidí na celém světě. Předválečnou expanzi firmy Baťa mapuje výstava v brněnském Domě umění.
               41:34
               Rudé kosočtverce zvou na návštěvu UNESCO v Třebíči
                Nové informační značení v židovské čtvrti v Třebíči je přijímáno s velkými rozpaky.
                41:45
                Festival Dvorana country
                 Greenhorns, Druhá tráva, ale taky Pavel Bobek nebo Wabi Daněk. Festival Dvorana country nabídl jedinečnou příležitost vidět na jednom pódiu to nejlepší z české folk a country scény.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž48 minut
                 Další díl
                 8. duben 2013

                 Přehled dílů

                 Stopáž54 minut

                 29. březen

                 Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                 29. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 29. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 29. 3. 2023 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 28. březen

                 Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                 28. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 28. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 28. 3. 2023 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 27. březen

                 Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                 27. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 27. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 27. 3. 2023 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám