45 minut

30. března 2013

Část: Fotbalová Sparta hostí Plzeň v jarní části Gambrinus ligy

Obsah dílu

Headlines — Zákon o veřejných zakázkách se znovu bude měnit — KLDR pokračuje ve výhrůžkách — V noci skončí zimní a začne platit letní čas — Hromadná žaloba proti bankám — Oslava narozenin v Římě — Naděje na záchranu třiaosmdesáti čínských horníků v Tibetu pomalu hasnou — Příjezd TGM do Prahy v režii Roberta Sedláčka — Některé finanční úřady otevřely i v sobotu — Vývoj aktivní ochrany bojových vozidel v Česku — Ve Slovenských Tatrách hrozí pády lavin — Záchrana rybářů v Lotyšsku — Většina hradů a zámků v Česku se letos poprvé otevřela veřejnosti — Francouzská policie dál pátrá po pohřešovaném českém podnikateli Petru Vlachovi — Velikonoční a farmářské trhy jsou v plném proudu — Stále více Čechů odchází do předčasného důchodu — Čeští důchodci si zvyšují životní standard privýdělky — Fotbalová Sparta hostí Plzeň v jarní části Gambrinus ligy — Lékaři budou zvát vyšetření kvůli rakovině prsu — Vývoj situace na Kypru — V Plzni rozšířili zákaz pro volně pobíhající psy

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Zákon o veřejných zakázkách se znovu bude měnit
   Úprava, která funguje přesně rok, měla zvýšit jejich průhlednost. Obce ale současný stav kritizují. Stěžují si hlavně na to, že v soutěžích vítězí firmy s nereálně nízkými cenami. To se pak odráží na kvalitě odvedené práce.
   07:23
   KLDR pokračuje ve výhrůžkách
    Severní Korea oznámila, že s Jižní Koreou vstupuje do válečného stavu. Formálně jsou ale obě země ve válce už od roku 1950, kdy boje skončily pouze příměřím.
    11:17
    V noci skončí zimní a začne platit letní čas
     Vstup Ivana Lukáše
     13:14
     Hromadná žaloba proti bankám
      Už téměř sto tisíc lidí se připojilo k hromadné žalobě, která má od bank získat zpět peníze placené za vedení hypotečních účtů. Poslední termín, kdy je možné poslat plnou moc právníkům a připojit se k žalobě, je dnešní půlnoc.
      15:35
      Oslava narozenin v Římě
       V Římě se slaví hlavně dobrým jídlem. Smíšené česko-italské rodiny si ale potrpí i na tradice.
       18:00
       Naděje na záchranu třiaosmdesáti čínských horníků v Tibetu pomalu hasnou
        Mohutný sesuv horniny zavalil jejich tábor 70 kilometrů východně od Lhasy v pátek. Na záchraně se podílí dva tisíce záchranářů.
        18:23
        Příjezd TGM do Prahy v režii Roberta Sedláčka
         Slavnostní příjezd prezidenta Masaryka do Prahy v roce 1918, krátce po založení Českosloveska, natáčel dnes v Praze na Hlavním nádraží režisér Robert Sedláček. Je to jedna ze scén úvodního dílu z historického seriálu České století.
         21:11
         Některé finanční úřady otevřely i v sobotu
          Na odevzdání daňových přiznání ať už osobně, poštou nebo elektronicky zbývá už jen jeden den. Některé finanční úřady proto vyšli lidem vstříc a otevřely i v sobotu dopoledne.
          22:37
          Vývoj aktivní ochrany bojových vozidel v Česku
           Systém aktivního ničení nepřátelských střel mají ve své výzbroji zatím dvě armády, a to ruská a izraelská. Česká armáda ale vyvíjí vlastní originální řešení, podle odborníků i levnější a účinnější.
           24:38
           Ve Slovenských Tatrách hrozí pády lavin
            Laviny si už vyžádaly čtyři životy, z toho minulý víkend tři. Horská služba vyzývá turisty, aby více dbali na bezpečnost nejen na túrách, ale i na sjezdovkách.
            26:25
            Záchrana rybářů v Lotyšsku
             V Lotyšsku se podařilo bezpečně dostat na břeh víc než 220 rybářů, se kterými se v Rižském zálivu utrhly obří ledové kry. Záchranná operace s vrtulníky a čluny trvala přes tři hodiny.
             26:44
             Většina hradů a zámků v Česku se letos poprvé otevřela veřejnosti
              Začala turistická sezona. Do promrzlých objektů zamířily stovky návštěvníků.
              28:30
              Francouzská policie dál pátrá po pohřešovaném českém podnikateli Petru Vlachovi
               Vyšetřovatelé prohledali vilu v Nice, kde měl strávit 3 dny po svém příletu. Deník Právo ale uvádí, že obchodníka zřejmě zavraždili a jeho tělo se údajně našlo ve francouzských Alpách.
               28:46
               Velikonoční a farmářské trhy jsou v plném proudu
                Ne všechno zboží, které se na nich prodává, je ale skutečně bio, nebo z farem, a ne všechno je v pořádku. Jen loni našli kontroloři Státní veterinární správy 128 pochybení.
                31:21
                Stále více Čechů odchází do předčasného důchodu
                 Cestu na odpočinek volí navzdory výrazně nižším důchodům. Nutí je k tomu rostoucí nezaměstnanost i prodlužování věku odchodu do penze.
                 34:44
                 Čeští důchodci si zvyšují životní standard privýdělky
                  Od ledna se ale přivýdělky vyplatí podstatě méně než dříve. Stát totiž pracujícím penzistům zrušil slevu na dani. Podle Rady seniorů jde o diskriminaci.
                  37:15
                  Fotbalová Sparta hostí Plzeň v jarní části Gambrinus ligy
                   Zhruba za půl hodiny začne ostřed sledovaný zápas mezi fotbalovými kluby, které bojují o titul. Pražská Sparta hostí Viktorii Plzeň.
                   39:25
                   Lékaři budou zvát vyšetření kvůli rakovině prsu
                    Rakovinou prsu ročně onemocní víc než 6 tisíc žen. Ministerstvo zdravotnictví chce proto od léta spustit cílené zvaní na vyšetření. Jedná o něm už se všemi zdravotními pojišťovnami.
                    41:23
                    Vývoj situace na Kypru
                     Majitelé kont nad 100 tisíc eur v největší kyperské bance Bank of Cyprus přijdou nejmíň o 60 procent úspor. Zpřísnění podmínek záchrany země před bankrotem potvrdila kyperská centrální banka.
                     41:41
                     V Plzni rozšířili zákaz pro volně pobíhající psy
                      Radnice prvního městského obvodu tak vyslyšela hromadící se stížnosti obyvatel. Těm vadí psi hlavně v okolí rybníků, kam se většina lidí chodí koupat. Podle odborníků nemají psi v takových místech bez vodítka co dělat.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž45 minut
                      Další díl
                      31. března 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      23. května

                      23. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      23. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      23. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      22. května

                      Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                      22. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      22. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      22. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      21. května

                      Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                      21. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      21. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      21. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      20. května

                      Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                      20. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      20. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      20. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                      19. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      19. 5. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám