45 minut

31. března 2013

Obsah dílu

Tisíce lidí přichází v Česku o invalidní důchod — Politici řeší, jak dostat více peněz do zdravotnictví — V Česku napadl další sníh a komplikuje dopravu — Sníh na českých horách — Papež František požehnal městu i světu — Kardinál Dominik Duka požehnal českým věřícím — Křesťané oslavili největší duchovní svátek v roce — 5 dětí zahynulo při požáru ve Francii — Příběh českého pilota Waltera Bláhy — Policie podezřívá Patrika Bugana z podvodů za desítky milionů korun — Mše za bývalého prezidenta Nelsona Mandelu — New York si připomněl 10 let od zákazu kouření na veřejnosti — Smogová situace na Moravě — Prodloužený víkend v zákoně? — Každý den v Česku zkrachuje jedna restaurace — Oprava dálnice D1 se blíží — Domácím mazlíčkům Češi nic neodpírají — Referendum o EU v Nizozemsku — V Šanghaji zemřeli dva muži na nový druh ptačí chřipky — Školní laboratoře se starým vybavením — Hudba o velikonočních svátcích

Části dílu

00:39
Tisíce lidí přichází v Česku o invalidní důchod
  Příchází o něj zejména kvůli systému hodnocení handicapů po sociální reformě. Pro něj je totiž určující schopnost člověka se o sebe postarat.
  03:59
  Politici řeší, jak dostat více peněz do zdravotnictví
   V ODS vzniká plán na komerční připojištění. Počítá s tím, že by se rozšířil okruh nadstandardní péče. Právě na to by pojišťovny připravily produkty a lidé by se mohli připojistit.
   06:29
   V Česku napadl další sníh a komplikuje dopravu
    Od rána policie řešila jednu dopravní nehodu za druhou, na silnicích napadaly tři centimetry sněhu zhruba každou hodinu. Dopravní potíže byly hlavně na Olomoucku.
    09:50
    Sníh na českých horách
     Předpovědi o velikonoční nadílce se naplnily. K třiceticentimetrové pokrývce ze sobotní noci přibývalo v Beskydech každou hodinu dalších pět centimetrů.
     11:42
     Papež František požehnal městu i světu
      Nejslavnostnější mši v roce celebroval ve Vatikánu papež František před čtvrt milionem věřících. Pro nového pontifika to jsou první Velikonoce v úřadě.
      13:56
      Kardinál Dominik Duka požehnal českým věřícím
       Při největší mši v Česku v Chrámu svatého Víta udělil křesťanům apoštolské požehnání a pokropil je na připomínku křtu.
       14:39
       Křesťané oslavili největší duchovní svátek v roce
        Slavnostní mše se odehrály ve vše tuzemských kostelích, včetně toho v Bílovicích na Uherskohradišťsku.
        16:44
        5 dětí zahynulo při požáru ve Francii
         Oheň vypukl zřejmě náhodou. Otci, který měl děti hlídat, se z domu podařilo vyskočit oknem. Kvůli hustému dýmu se dovnitř nedařilo dostat ani hasičům s dýchacími přístroji a všech pět dětí se zřejmě udusilo.
         17:02
         Příběh českého pilota Waltera Bláhy
          Neobvyklý osud zdokumentovali vojenští historici. Český pilot Walter Bláha hned dvakrát uletěl z prostředí totalitních režimů. Poprvé v roce 1942, podruhé po komunistickém převratu.
          19:58
          Policie podezřívá Patrika Bugana z podvodů za desítky milionů korun
           Detektivové tvrdí, že spolu s dalšími lidmi zfalšoval desítky dokumentů a odcizil původnímu majiteli celou realitní firmu.
           21:56
           Mše za bývalého prezidenta Nelsona Mandelu
            Ten kvůli plicní infekci dál zůstává v nemocnici. Podle lékařů se ale jeho stav lepší a někdejší bojovník proti apartheidu už může dýchat bez potíží.
            22:12
            New York si připomněl 10 let od zákazu kouření na veřejnosti
             Starosta Michael Bloomberg zároveň ve svém tažení za bezpečností a zdravým životním stylem nepolevuje. Zaplatil ze svého téměř čtvrt miliardy korun za televizní spoty prosazující hlubší prověrky při koupi zbraní.
             24:35
             Smogová situace na Moravě
              Lidem na severu Moravy se opět hůř dýchá. Koncentrace škodlivin byly během dne zvýšené na všech měřicích stanicích v Moravskoslezském kraji.
              24:52
              Prodloužený víkend v zákoně?
               Ve sněmovně se objevil návrh, který chce ukotvnit prodloužený víkend i k ostatním svátkům. Poslanec Šincl navrhuje, že když připadne svátek na víkend, aby za něj pak bylo náhradní volno ve všední den.
               26:53
               Každý den v Česku zkrachuje jedna restaurace
                Lidé jsou totiž stále opatrnější, za co svoje peníze utrácejí. Nejčastěji končí podniky s tradiční českou kuchyní.
                30:22
                Oprava dálnice D1 se blíží
                 Už za měsíc se začne s modernizací nejvytíženější dálnice v Česku za plného provozu. Dé jednička už přesluhuje 15 let a kvůli rozbité vozovce jí řidiči přezdívají tankodrom.
                 35:21
                 Domácím mazlíčkům Češi nic neodpírají
                  Ačkoliv domácnosti v posledních letech podle průzkumů šetří skoro na všem, výdaje za krmení a výbavu pro zvířata vzrostly až o desítky procent.
                  37:27
                  Referendum o EU v Nizozemsku
                   V šestnáctimilionovém Nizozemsku roste šance, že po britském vzoru vypíše referendum o Evropské unii. Petici už podepsalo přes 50 000 lidí a má podporu několika parlamentních stran. Koaliční vláda je kvůli referendu rozpolcená.
                   39:26
                   V Šanghaji zemřeli dva muži na nový druh ptačí chřipky
                    Kriticky nemocná je žena, která se nakazila v jiné čínské provincii. Lékaři nezjistili přenos viru H7N9 na příbuzné pacientů ani na zdravotníky. Jak k nákaze oběti přišly, se neví.
                    39:43
                    Školní laboratoře se starým vybavením
                     Alespoň středním školám teď MŠMT nabízí šanci, jak si je zmodernizovat. Chce zvýšit zájem o přírodovědné a technické vzdělání a nabízí jim z evropských fondů skoro dvě miliardy korun.
                     41:40
                     Hudba o velikonočních svátcích
                      Nejdůležitější křesťasnké svátky si lidé připomínají i duchovní hudbou. V pražském Rudolfinu zazněla i jedna z nejslavnějších velikonočních skladeb Janovy pašije Johana Sebastiana Bacha.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž44 minut
                      Další díl
                      1. dubna 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      23. května

                      Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                      23. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      23. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      23. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      22. května

                      Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                      22. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      22. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      22. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      21. května

                      Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                      21. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      21. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      21. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      20. května

                      Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                      20. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      20. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      20. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                      19. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      19. 5. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám