45 minut

30. března 2013

Obsah dílu

Headlines — Zákon o veřejných zakázkách se znovu bude měnit — KLDR pokračuje ve výhrůžkách — V noci skončí zimní a začne platit letní čas — Hromadná žaloba proti bankám — Oslava narozenin v Římě — Naděje na záchranu třiaosmdesáti čínských horníků v Tibetu pomalu hasnou — Příjezd TGM do Prahy v režii Roberta Sedláčka — Některé finanční úřady otevřely i v sobotu — Vývoj aktivní ochrany bojových vozidel v Česku — Ve Slovenských Tatrách hrozí pády lavin — Záchrana rybářů v Lotyšsku — Většina hradů a zámků v Česku se letos poprvé otevřela veřejnosti — Francouzská policie dál pátrá po pohřešovaném českém podnikateli Petru Vlachovi — Velikonoční a farmářské trhy jsou v plném proudu — Stále více Čechů odchází do předčasného důchodu — Čeští důchodci si zvyšují životní standard privýdělky — Fotbalová Sparta hostí Plzeň v jarní části Gambrinus ligy — Lékaři budou zvát vyšetření kvůli rakovině prsu — Vývoj situace na Kypru — V Plzni rozšířili zákaz pro volně pobíhající psy

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Zákon o veřejných zakázkách se znovu bude měnit
   Úprava, která funguje přesně rok, měla zvýšit jejich průhlednost. Obce ale současný stav kritizují. Stěžují si hlavně na to, že v soutěžích vítězí firmy s nereálně nízkými cenami. To se pak odráží na kvalitě odvedené práce.
   07:23
   KLDR pokračuje ve výhrůžkách
    Severní Korea oznámila, že s Jižní Koreou vstupuje do válečného stavu. Formálně jsou ale obě země ve válce už od roku 1950, kdy boje skončily pouze příměřím.
    11:17
    V noci skončí zimní a začne platit letní čas
     Vstup Ivana Lukáše
     13:14
     Hromadná žaloba proti bankám
      Už téměř sto tisíc lidí se připojilo k hromadné žalobě, která má od bank získat zpět peníze placené za vedení hypotečních účtů. Poslední termín, kdy je možné poslat plnou moc právníkům a připojit se k žalobě, je dnešní půlnoc.
      15:35
      Oslava narozenin v Římě
       V Římě se slaví hlavně dobrým jídlem. Smíšené česko-italské rodiny si ale potrpí i na tradice.
       18:00
       Naděje na záchranu třiaosmdesáti čínských horníků v Tibetu pomalu hasnou
        Mohutný sesuv horniny zavalil jejich tábor 70 kilometrů východně od Lhasy v pátek. Na záchraně se podílí dva tisíce záchranářů.
        18:23
        Příjezd TGM do Prahy v režii Roberta Sedláčka
         Slavnostní příjezd prezidenta Masaryka do Prahy v roce 1918, krátce po založení Českosloveska, natáčel dnes v Praze na Hlavním nádraží režisér Robert Sedláček. Je to jedna ze scén úvodního dílu z historického seriálu České století.
         21:11
         Některé finanční úřady otevřely i v sobotu
          Na odevzdání daňových přiznání ať už osobně, poštou nebo elektronicky zbývá už jen jeden den. Některé finanční úřady proto vyšli lidem vstříc a otevřely i v sobotu dopoledne.
          22:37
          Vývoj aktivní ochrany bojových vozidel v Česku
           Systém aktivního ničení nepřátelských střel mají ve své výzbroji zatím dvě armády, a to ruská a izraelská. Česká armáda ale vyvíjí vlastní originální řešení, podle odborníků i levnější a účinnější.
           24:38
           Ve Slovenských Tatrách hrozí pády lavin
            Laviny si už vyžádaly čtyři životy, z toho minulý víkend tři. Horská služba vyzývá turisty, aby více dbali na bezpečnost nejen na túrách, ale i na sjezdovkách.
            26:25
            Záchrana rybářů v Lotyšsku
             V Lotyšsku se podařilo bezpečně dostat na břeh víc než 220 rybářů, se kterými se v Rižském zálivu utrhly obří ledové kry. Záchranná operace s vrtulníky a čluny trvala přes tři hodiny.
             26:44
             Většina hradů a zámků v Česku se letos poprvé otevřela veřejnosti
              Začala turistická sezona. Do promrzlých objektů zamířily stovky návštěvníků.
              28:30
              Francouzská policie dál pátrá po pohřešovaném českém podnikateli Petru Vlachovi
               Vyšetřovatelé prohledali vilu v Nice, kde měl strávit 3 dny po svém příletu. Deník Právo ale uvádí, že obchodníka zřejmě zavraždili a jeho tělo se údajně našlo ve francouzských Alpách.
               28:46
               Velikonoční a farmářské trhy jsou v plném proudu
                Ne všechno zboží, které se na nich prodává, je ale skutečně bio, nebo z farem, a ne všechno je v pořádku. Jen loni našli kontroloři Státní veterinární správy 128 pochybení.
                31:21
                Stále více Čechů odchází do předčasného důchodu
                 Cestu na odpočinek volí navzdory výrazně nižším důchodům. Nutí je k tomu rostoucí nezaměstnanost i prodlužování věku odchodu do penze.
                 34:44
                 Čeští důchodci si zvyšují životní standard privýdělky
                  Od ledna se ale přivýdělky vyplatí podstatě méně než dříve. Stát totiž pracujícím penzistům zrušil slevu na dani. Podle Rady seniorů jde o diskriminaci.
                  37:15
                  Fotbalová Sparta hostí Plzeň v jarní části Gambrinus ligy
                   Zhruba za půl hodiny začne ostřed sledovaný zápas mezi fotbalovými kluby, které bojují o titul. Pražská Sparta hostí Viktorii Plzeň.
                   39:25
                   Lékaři budou zvát vyšetření kvůli rakovině prsu
                    Rakovinou prsu ročně onemocní víc než 6 tisíc žen. Ministerstvo zdravotnictví chce proto od léta spustit cílené zvaní na vyšetření. Jedná o něm už se všemi zdravotními pojišťovnami.
                    41:23
                    Vývoj situace na Kypru
                     Majitelé kont nad 100 tisíc eur v největší kyperské bance Bank of Cyprus přijdou nejmíň o 60 procent úspor. Zpřísnění podmínek záchrany země před bankrotem potvrdila kyperská centrální banka.
                     41:41
                     V Plzni rozšířili zákaz pro volně pobíhající psy
                      Radnice prvního městského obvodu tak vyslyšela hromadící se stížnosti obyvatel. Těm vadí psi hlavně v okolí rybníků, kam se většina lidí chodí koupat. Podle odborníků nemají psi v takových místech bez vodítka co dělat.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž45 minut
                      Další díl
                      31. března 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž50 minut

                      20. dubna

                      Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                      20. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      20. dubna

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      20. 4. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      19. dubna

                      Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                      19. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      19. dubna

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      19. 4. 2024 na ČT24
                      Stopáž56 minut

                      18. dubna

                      Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                      18. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž56 minut

                      18. dubna

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      18. 4. 2024 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      17. dubna

                      Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                      17. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      17. dubna

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      17. 4. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      16. dubna

                      Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                      16. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      16. dubna

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      16. 4. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám