45 minut

30. března 2013

Část: Vývoj aktivní ochrany bojových vozidel v Česku

Obsah dílu

Headlines — Zákon o veřejných zakázkách se znovu bude měnit — KLDR pokračuje ve výhrůžkách — V noci skončí zimní a začne platit letní čas — Hromadná žaloba proti bankám — Oslava narozenin v Římě — Naděje na záchranu třiaosmdesáti čínských horníků v Tibetu pomalu hasnou — Příjezd TGM do Prahy v režii Roberta Sedláčka — Některé finanční úřady otevřely i v sobotu — Vývoj aktivní ochrany bojových vozidel v Česku — Ve Slovenských Tatrách hrozí pády lavin — Záchrana rybářů v Lotyšsku — Většina hradů a zámků v Česku se letos poprvé otevřela veřejnosti — Francouzská policie dál pátrá po pohřešovaném českém podnikateli Petru Vlachovi — Velikonoční a farmářské trhy jsou v plném proudu — Stále více Čechů odchází do předčasného důchodu — Čeští důchodci si zvyšují životní standard privýdělky — Fotbalová Sparta hostí Plzeň v jarní části Gambrinus ligy — Lékaři budou zvát vyšetření kvůli rakovině prsu — Vývoj situace na Kypru — V Plzni rozšířili zákaz pro volně pobíhající psy

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Zákon o veřejných zakázkách se znovu bude měnit
   Úprava, která funguje přesně rok, měla zvýšit jejich průhlednost. Obce ale současný stav kritizují. Stěžují si hlavně na to, že v soutěžích vítězí firmy s nereálně nízkými cenami. To se pak odráží na kvalitě odvedené práce.
   07:23
   KLDR pokračuje ve výhrůžkách
    Severní Korea oznámila, že s Jižní Koreou vstupuje do válečného stavu. Formálně jsou ale obě země ve válce už od roku 1950, kdy boje skončily pouze příměřím.
    11:17
    V noci skončí zimní a začne platit letní čas
     Vstup Ivana Lukáše
     13:14
     Hromadná žaloba proti bankám
      Už téměř sto tisíc lidí se připojilo k hromadné žalobě, která má od bank získat zpět peníze placené za vedení hypotečních účtů. Poslední termín, kdy je možné poslat plnou moc právníkům a připojit se k žalobě, je dnešní půlnoc.
      15:35
      Oslava narozenin v Římě
       V Římě se slaví hlavně dobrým jídlem. Smíšené česko-italské rodiny si ale potrpí i na tradice.
       18:00
       Naděje na záchranu třiaosmdesáti čínských horníků v Tibetu pomalu hasnou
        Mohutný sesuv horniny zavalil jejich tábor 70 kilometrů východně od Lhasy v pátek. Na záchraně se podílí dva tisíce záchranářů.
        18:23
        Příjezd TGM do Prahy v režii Roberta Sedláčka
         Slavnostní příjezd prezidenta Masaryka do Prahy v roce 1918, krátce po založení Českosloveska, natáčel dnes v Praze na Hlavním nádraží režisér Robert Sedláček. Je to jedna ze scén úvodního dílu z historického seriálu České století.
         21:11
         Některé finanční úřady otevřely i v sobotu
          Na odevzdání daňových přiznání ať už osobně, poštou nebo elektronicky zbývá už jen jeden den. Některé finanční úřady proto vyšli lidem vstříc a otevřely i v sobotu dopoledne.
          22:37
          Vývoj aktivní ochrany bojových vozidel v Česku
           Systém aktivního ničení nepřátelských střel mají ve své výzbroji zatím dvě armády, a to ruská a izraelská. Česká armáda ale vyvíjí vlastní originální řešení, podle odborníků i levnější a účinnější.
           24:38
           Ve Slovenských Tatrách hrozí pády lavin
            Laviny si už vyžádaly čtyři životy, z toho minulý víkend tři. Horská služba vyzývá turisty, aby více dbali na bezpečnost nejen na túrách, ale i na sjezdovkách.
            26:25
            Záchrana rybářů v Lotyšsku
             V Lotyšsku se podařilo bezpečně dostat na břeh víc než 220 rybářů, se kterými se v Rižském zálivu utrhly obří ledové kry. Záchranná operace s vrtulníky a čluny trvala přes tři hodiny.
             26:44
             Většina hradů a zámků v Česku se letos poprvé otevřela veřejnosti
              Začala turistická sezona. Do promrzlých objektů zamířily stovky návštěvníků.
              28:30
              Francouzská policie dál pátrá po pohřešovaném českém podnikateli Petru Vlachovi
               Vyšetřovatelé prohledali vilu v Nice, kde měl strávit 3 dny po svém příletu. Deník Právo ale uvádí, že obchodníka zřejmě zavraždili a jeho tělo se údajně našlo ve francouzských Alpách.
               28:46
               Velikonoční a farmářské trhy jsou v plném proudu
                Ne všechno zboží, které se na nich prodává, je ale skutečně bio, nebo z farem, a ne všechno je v pořádku. Jen loni našli kontroloři Státní veterinární správy 128 pochybení.
                31:21
                Stále více Čechů odchází do předčasného důchodu
                 Cestu na odpočinek volí navzdory výrazně nižším důchodům. Nutí je k tomu rostoucí nezaměstnanost i prodlužování věku odchodu do penze.
                 34:44
                 Čeští důchodci si zvyšují životní standard privýdělky
                  Od ledna se ale přivýdělky vyplatí podstatě méně než dříve. Stát totiž pracujícím penzistům zrušil slevu na dani. Podle Rady seniorů jde o diskriminaci.
                  37:15
                  Fotbalová Sparta hostí Plzeň v jarní části Gambrinus ligy
                   Zhruba za půl hodiny začne ostřed sledovaný zápas mezi fotbalovými kluby, které bojují o titul. Pražská Sparta hostí Viktorii Plzeň.
                   39:25
                   Lékaři budou zvát vyšetření kvůli rakovině prsu
                    Rakovinou prsu ročně onemocní víc než 6 tisíc žen. Ministerstvo zdravotnictví chce proto od léta spustit cílené zvaní na vyšetření. Jedná o něm už se všemi zdravotními pojišťovnami.
                    41:23
                    Vývoj situace na Kypru
                     Majitelé kont nad 100 tisíc eur v největší kyperské bance Bank of Cyprus přijdou nejmíň o 60 procent úspor. Zpřísnění podmínek záchrany země před bankrotem potvrdila kyperská centrální banka.
                     41:41
                     V Plzni rozšířili zákaz pro volně pobíhající psy
                      Radnice prvního městského obvodu tak vyslyšela hromadící se stížnosti obyvatel. Těm vadí psi hlavně v okolí rybníků, kam se většina lidí chodí koupat. Podle odborníků nemají psi v takových místech bez vodítka co dělat.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž45 minut
                      Další díl
                      31. března 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      23. května

                      Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                      23. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      23. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      23. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      22. května

                      Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                      22. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      22. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      22. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      21. května

                      Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                      21. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      21. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      21. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      20. května

                      Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                      20. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      20. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      20. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                      19. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      19. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      19. 5. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám