45 minut

1. července 2012

Část: Válka drogovým kartelům

Obsah dílu

Nový ministr spravedlnosti — Proč skončil ministr Pospíšil — MFF KV 2012 — Česko má za sebou tropický víkend — Všesokolský slet — V červnu na silnicích zemřelo 64 lidí — Squatteři na Miladě — Protesty v Hongkongu — Válka drogovým kartelům — Kolona D5 — Nová pravidla pro vývoz zbraní — EURO 2012 — Kontroly potravin — Sopka v Kolumbii — Hledání dárců — Spuštění registrů — Změny pro řidiče — Kritika Putina ze Sibiře — Poslední díl cyklu o Heydrichovi — 15 let od povodní — Záplavy postihly především Moravu a východní Čechy — Vysílač na Pradědu

Části dílu

00:37
Nový ministr spravedlnosti
  Nový ministr spravedlnosti se ujme své funkce nejpozději v úterý. V Otázkách Václava Moravce to řekl premiér Petr Nečas.
  02:47
  Proč skončil ministr Pospíšil
   Premiér Petr Nečas v Otázkách Václava Moravce kritizoval odvolaného šéfa justice kvůli tomu, že se soustředil pouze na populární kroky.
   06:14
   MFF KV 2012
    Živý vstup Jakuba Železného.
    12:23
    Česko má za sebou tropický víkend
     Vysoké teploty znamenaly víc práce pro záchranáře.
     12:42
     Všesokolský slet
      Prahou prošel průvod patnácti tisíců sokolů z celého Česka a z dalších patnácti zemí světa. Zahájil 15. všesokolský slet, kterým taky organizace slaví 150 let od svého založení.
      14:36
      V červnu na silnicích zemřelo 64 lidí
       Nejvíc od začátku roku.
       15:33
       Squatteři na Miladě
        Živý vstup Kamily Štichové.
        18:06
        Protesty v Hongkongu
         Desetitisíce lidí protestují v ulicích Hongkongu. Nelíbí se jim oslavy patnácti let od návratu někdejší britské kolonie pod čínskou správu.
         18:23
         Válka drogovým kartelům
          Mexičané hlasují v parlamentních volbách a vybírají i novou hlavu státu. Číslo jedna předvolební kampaně je jasné - bezpečnost.
          20:44
          Kolona D5
           Nehoda kamionu zablokovala už před polednem dálnici D5 v Berouně směrem na Rozvadov.
           21:02
           Nová pravidla pro vývoz zbraní
            Za posledních deset let přišel český zbrojní průmysl o miliardy korun kvůli tranzitním povolením přes Německo a Polsko - tvrdí šéf asociace českých zbrojařů Jiří Hynek.
            23:17
            EURO 2012
             Živý vstup Miroslava Karase.
             26:31
             Kontroly potravin
              Nemine týden, kdy by inspektoři na pultech obchodů nezjistili prošlé nebo špatně označené potraviny a trpělivost dochází i zákazníkům. Na prohřešky sami upozorňují a nově do obchodů posílají i kontrolu.
              28:18
              Sopka v Kolumbii
               Kolumbijské úřady evakuují 5 tisíc lidí z okolí sopky Nevado del Ruiz. V oblasti vyhlásily červený poplach.
               28:45
               Hledání dárců
                V Česku přibývá těch, kteří chtějí darovat krvetvorné buňky a taky zahraničí vyhledává v českých registrech čím dál častěji.
                30:53
                Spuštění registrů
                 Méně formulářů a papírování. To by mělo přinést dnešní spuštění takzvaného základního registru veřejné správy. Lidé ho na vlastní kůži mohou poprvé vyzkoušet už zítra.
                 34:10
                 Změny pro řidiče
                  Zítřek ale na úřadech přinese další změnu. Týkat se bude řidičů, kteří chtějí třeba přihlásit auto. Musejí týden počkat.
                  35:39
                  Kritika Putina ze Sibiře
                   Film Nultá léta sbírá v Rusku na internetu diváky. Mluví se o dosud nejucelenější kritice poměrů nastolených za vlády Vladimira Putina.
                   37:52
                   Poslední díl cyklu o Heydrichovi
                    ČT odvysílá poslední díl celoročního cyklu o Reinhardu Heydrichovi. V závěru dokumentárního seriálu o nacistickém válečném zločinci také vůbec poprvé zveřejní záběry, které dosud znala jen Heydrichova rodina.
                    39:46
                    15 let od povodní
                     Bude to 15 let od chvíle, kdy Českou republiku zasáhly ničivé povodně.
                     40:02
                     Záplavy postihly především Moravu a východní Čechy
                      Dohromady asi třetinu území republiky. Staly se nejhorší podobnou tuzemskou katastrofou ve 20. století.
                      41:24
                      Vysílač na Pradědu
                       Několikaletý proces digitalizace televizního vysílání v Česku k poslednímu červnu oficiálně skončil. Umožnil výrazné zvýšení počtu celoplošných televizních programů.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       2. července 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž55 minut

                       27. května

                       Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                       27. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       27. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       26. května

                       Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                       26. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       26. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       25. května

                       Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                       25. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       25. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       25. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       24. května

                       Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                       24. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       24. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       24. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       23. května

                       Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                       23. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 5. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám