45 minut

1. července 2012

Obsah dílu

Nový ministr spravedlnosti — Proč skončil ministr Pospíšil — MFF KV 2012 — Česko má za sebou tropický víkend — Všesokolský slet — V červnu na silnicích zemřelo 64 lidí — Squatteři na Miladě — Protesty v Hongkongu — Válka drogovým kartelům — Kolona D5 — Nová pravidla pro vývoz zbraní — EURO 2012 — Kontroly potravin — Sopka v Kolumbii — Hledání dárců — Spuštění registrů — Změny pro řidiče — Kritika Putina ze Sibiře — Poslední díl cyklu o Heydrichovi — 15 let od povodní — Záplavy postihly především Moravu a východní Čechy — Vysílač na Pradědu

Části dílu

00:37
Nový ministr spravedlnosti
  Nový ministr spravedlnosti se ujme své funkce nejpozději v úterý. V Otázkách Václava Moravce to řekl premiér Petr Nečas.
  02:47
  Proč skončil ministr Pospíšil
   Premiér Petr Nečas v Otázkách Václava Moravce kritizoval odvolaného šéfa justice kvůli tomu, že se soustředil pouze na populární kroky.
   06:14
   MFF KV 2012
    Živý vstup Jakuba Železného.
    12:23
    Česko má za sebou tropický víkend
     Vysoké teploty znamenaly víc práce pro záchranáře.
     12:42
     Všesokolský slet
      Prahou prošel průvod patnácti tisíců sokolů z celého Česka a z dalších patnácti zemí světa. Zahájil 15. všesokolský slet, kterým taky organizace slaví 150 let od svého založení.
      14:36
      V červnu na silnicích zemřelo 64 lidí
       Nejvíc od začátku roku.
       15:33
       Squatteři na Miladě
        Živý vstup Kamily Štichové.
        18:06
        Protesty v Hongkongu
         Desetitisíce lidí protestují v ulicích Hongkongu. Nelíbí se jim oslavy patnácti let od návratu někdejší britské kolonie pod čínskou správu.
         18:23
         Válka drogovým kartelům
          Mexičané hlasují v parlamentních volbách a vybírají i novou hlavu státu. Číslo jedna předvolební kampaně je jasné - bezpečnost.
          20:44
          Kolona D5
           Nehoda kamionu zablokovala už před polednem dálnici D5 v Berouně směrem na Rozvadov.
           21:02
           Nová pravidla pro vývoz zbraní
            Za posledních deset let přišel český zbrojní průmysl o miliardy korun kvůli tranzitním povolením přes Německo a Polsko - tvrdí šéf asociace českých zbrojařů Jiří Hynek.
            23:17
            EURO 2012
             Živý vstup Miroslava Karase.
             26:31
             Kontroly potravin
              Nemine týden, kdy by inspektoři na pultech obchodů nezjistili prošlé nebo špatně označené potraviny a trpělivost dochází i zákazníkům. Na prohřešky sami upozorňují a nově do obchodů posílají i kontrolu.
              28:18
              Sopka v Kolumbii
               Kolumbijské úřady evakuují 5 tisíc lidí z okolí sopky Nevado del Ruiz. V oblasti vyhlásily červený poplach.
               28:45
               Hledání dárců
                V Česku přibývá těch, kteří chtějí darovat krvetvorné buňky a taky zahraničí vyhledává v českých registrech čím dál častěji.
                30:53
                Spuštění registrů
                 Méně formulářů a papírování. To by mělo přinést dnešní spuštění takzvaného základního registru veřejné správy. Lidé ho na vlastní kůži mohou poprvé vyzkoušet už zítra.
                 34:10
                 Změny pro řidiče
                  Zítřek ale na úřadech přinese další změnu. Týkat se bude řidičů, kteří chtějí třeba přihlásit auto. Musejí týden počkat.
                  35:39
                  Kritika Putina ze Sibiře
                   Film Nultá léta sbírá v Rusku na internetu diváky. Mluví se o dosud nejucelenější kritice poměrů nastolených za vlády Vladimira Putina.
                   37:52
                   Poslední díl cyklu o Heydrichovi
                    ČT odvysílá poslední díl celoročního cyklu o Reinhardu Heydrichovi. V závěru dokumentárního seriálu o nacistickém válečném zločinci také vůbec poprvé zveřejní záběry, které dosud znala jen Heydrichova rodina.
                    39:46
                    15 let od povodní
                     Bude to 15 let od chvíle, kdy Českou republiku zasáhly ničivé povodně.
                     40:02
                     Záplavy postihly především Moravu a východní Čechy
                      Dohromady asi třetinu území republiky. Staly se nejhorší podobnou tuzemskou katastrofou ve 20. století.
                      41:24
                      Vysílač na Pradědu
                       Několikaletý proces digitalizace televizního vysílání v Česku k poslednímu červnu oficiálně skončil. Umožnil výrazné zvýšení počtu celoplošných televizních programů.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       2. července 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       20. dubna

                       Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                       20. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       20. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 4. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       19. dubna

                       Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                       19. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       19. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 4. 2024 na ČT24
                       Stopáž56 minut

                       18. dubna

                       Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                       18. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž56 minut

                       18. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       18. 4. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       17. dubna

                       Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                       17. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       17. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       17. 4. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       16. dubna

                       Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                       16. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       16. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       16. 4. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám