45 minut

1. července 2012

Část: Nová pravidla pro vývoz zbraní

Obsah dílu

Nový ministr spravedlnosti — Proč skončil ministr Pospíšil — MFF KV 2012 — Česko má za sebou tropický víkend — Všesokolský slet — V červnu na silnicích zemřelo 64 lidí — Squatteři na Miladě — Protesty v Hongkongu — Válka drogovým kartelům — Kolona D5 — Nová pravidla pro vývoz zbraní — EURO 2012 — Kontroly potravin — Sopka v Kolumbii — Hledání dárců — Spuštění registrů — Změny pro řidiče — Kritika Putina ze Sibiře — Poslední díl cyklu o Heydrichovi — 15 let od povodní — Záplavy postihly především Moravu a východní Čechy — Vysílač na Pradědu

Části dílu

00:37
Nový ministr spravedlnosti
  Nový ministr spravedlnosti se ujme své funkce nejpozději v úterý. V Otázkách Václava Moravce to řekl premiér Petr Nečas.
  02:47
  Proč skončil ministr Pospíšil
   Premiér Petr Nečas v Otázkách Václava Moravce kritizoval odvolaného šéfa justice kvůli tomu, že se soustředil pouze na populární kroky.
   06:14
   MFF KV 2012
    Živý vstup Jakuba Železného.
    12:23
    Česko má za sebou tropický víkend
     Vysoké teploty znamenaly víc práce pro záchranáře.
     12:42
     Všesokolský slet
      Prahou prošel průvod patnácti tisíců sokolů z celého Česka a z dalších patnácti zemí světa. Zahájil 15. všesokolský slet, kterým taky organizace slaví 150 let od svého založení.
      14:36
      V červnu na silnicích zemřelo 64 lidí
       Nejvíc od začátku roku.
       15:33
       Squatteři na Miladě
        Živý vstup Kamily Štichové.
        18:06
        Protesty v Hongkongu
         Desetitisíce lidí protestují v ulicích Hongkongu. Nelíbí se jim oslavy patnácti let od návratu někdejší britské kolonie pod čínskou správu.
         18:23
         Válka drogovým kartelům
          Mexičané hlasují v parlamentních volbách a vybírají i novou hlavu státu. Číslo jedna předvolební kampaně je jasné - bezpečnost.
          20:44
          Kolona D5
           Nehoda kamionu zablokovala už před polednem dálnici D5 v Berouně směrem na Rozvadov.
           21:02
           Nová pravidla pro vývoz zbraní
            Za posledních deset let přišel český zbrojní průmysl o miliardy korun kvůli tranzitním povolením přes Německo a Polsko - tvrdí šéf asociace českých zbrojařů Jiří Hynek.
            23:17
            EURO 2012
             Živý vstup Miroslava Karase.
             26:31
             Kontroly potravin
              Nemine týden, kdy by inspektoři na pultech obchodů nezjistili prošlé nebo špatně označené potraviny a trpělivost dochází i zákazníkům. Na prohřešky sami upozorňují a nově do obchodů posílají i kontrolu.
              28:18
              Sopka v Kolumbii
               Kolumbijské úřady evakuují 5 tisíc lidí z okolí sopky Nevado del Ruiz. V oblasti vyhlásily červený poplach.
               28:45
               Hledání dárců
                V Česku přibývá těch, kteří chtějí darovat krvetvorné buňky a taky zahraničí vyhledává v českých registrech čím dál častěji.
                30:53
                Spuštění registrů
                 Méně formulářů a papírování. To by mělo přinést dnešní spuštění takzvaného základního registru veřejné správy. Lidé ho na vlastní kůži mohou poprvé vyzkoušet už zítra.
                 34:10
                 Změny pro řidiče
                  Zítřek ale na úřadech přinese další změnu. Týkat se bude řidičů, kteří chtějí třeba přihlásit auto. Musejí týden počkat.
                  35:39
                  Kritika Putina ze Sibiře
                   Film Nultá léta sbírá v Rusku na internetu diváky. Mluví se o dosud nejucelenější kritice poměrů nastolených za vlády Vladimira Putina.
                   37:52
                   Poslední díl cyklu o Heydrichovi
                    ČT odvysílá poslední díl celoročního cyklu o Reinhardu Heydrichovi. V závěru dokumentárního seriálu o nacistickém válečném zločinci také vůbec poprvé zveřejní záběry, které dosud znala jen Heydrichova rodina.
                    39:46
                    15 let od povodní
                     Bude to 15 let od chvíle, kdy Českou republiku zasáhly ničivé povodně.
                     40:02
                     Záplavy postihly především Moravu a východní Čechy
                      Dohromady asi třetinu území republiky. Staly se nejhorší podobnou tuzemskou katastrofou ve 20. století.
                      41:24
                      Vysílač na Pradědu
                       Několikaletý proces digitalizace televizního vysílání v Česku k poslednímu červnu oficiálně skončil. Umožnil výrazné zvýšení počtu celoplošných televizních programů.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       2. července 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       23. května

                       23. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       22. května

                       Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                       22. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       22. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       21. května

                       Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                       21. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       21. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       20. května

                       Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                       20. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       20. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       19. května

                       Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                       19. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       19. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 5. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám