45 minut

1. července 2012

Část: Všesokolský slet

Obsah dílu

Nový ministr spravedlnosti — Proč skončil ministr Pospíšil — MFF KV 2012 — Česko má za sebou tropický víkend — Všesokolský slet — V červnu na silnicích zemřelo 64 lidí — Squatteři na Miladě — Protesty v Hongkongu — Válka drogovým kartelům — Kolona D5 — Nová pravidla pro vývoz zbraní — EURO 2012 — Kontroly potravin — Sopka v Kolumbii — Hledání dárců — Spuštění registrů — Změny pro řidiče — Kritika Putina ze Sibiře — Poslední díl cyklu o Heydrichovi — 15 let od povodní — Záplavy postihly především Moravu a východní Čechy — Vysílač na Pradědu

Části dílu

00:37
Nový ministr spravedlnosti
  Nový ministr spravedlnosti se ujme své funkce nejpozději v úterý. V Otázkách Václava Moravce to řekl premiér Petr Nečas.
  02:47
  Proč skončil ministr Pospíšil
   Premiér Petr Nečas v Otázkách Václava Moravce kritizoval odvolaného šéfa justice kvůli tomu, že se soustředil pouze na populární kroky.
   06:14
   MFF KV 2012
    Živý vstup Jakuba Železného.
    12:23
    Česko má za sebou tropický víkend
     Vysoké teploty znamenaly víc práce pro záchranáře.
     12:42
     Všesokolský slet
      Prahou prošel průvod patnácti tisíců sokolů z celého Česka a z dalších patnácti zemí světa. Zahájil 15. všesokolský slet, kterým taky organizace slaví 150 let od svého založení.
      14:36
      V červnu na silnicích zemřelo 64 lidí
       Nejvíc od začátku roku.
       15:33
       Squatteři na Miladě
        Živý vstup Kamily Štichové.
        18:06
        Protesty v Hongkongu
         Desetitisíce lidí protestují v ulicích Hongkongu. Nelíbí se jim oslavy patnácti let od návratu někdejší britské kolonie pod čínskou správu.
         18:23
         Válka drogovým kartelům
          Mexičané hlasují v parlamentních volbách a vybírají i novou hlavu státu. Číslo jedna předvolební kampaně je jasné - bezpečnost.
          20:44
          Kolona D5
           Nehoda kamionu zablokovala už před polednem dálnici D5 v Berouně směrem na Rozvadov.
           21:02
           Nová pravidla pro vývoz zbraní
            Za posledních deset let přišel český zbrojní průmysl o miliardy korun kvůli tranzitním povolením přes Německo a Polsko - tvrdí šéf asociace českých zbrojařů Jiří Hynek.
            23:17
            EURO 2012
             Živý vstup Miroslava Karase.
             26:31
             Kontroly potravin
              Nemine týden, kdy by inspektoři na pultech obchodů nezjistili prošlé nebo špatně označené potraviny a trpělivost dochází i zákazníkům. Na prohřešky sami upozorňují a nově do obchodů posílají i kontrolu.
              28:18
              Sopka v Kolumbii
               Kolumbijské úřady evakuují 5 tisíc lidí z okolí sopky Nevado del Ruiz. V oblasti vyhlásily červený poplach.
               28:45
               Hledání dárců
                V Česku přibývá těch, kteří chtějí darovat krvetvorné buňky a taky zahraničí vyhledává v českých registrech čím dál častěji.
                30:53
                Spuštění registrů
                 Méně formulářů a papírování. To by mělo přinést dnešní spuštění takzvaného základního registru veřejné správy. Lidé ho na vlastní kůži mohou poprvé vyzkoušet už zítra.
                 34:10
                 Změny pro řidiče
                  Zítřek ale na úřadech přinese další změnu. Týkat se bude řidičů, kteří chtějí třeba přihlásit auto. Musejí týden počkat.
                  35:39
                  Kritika Putina ze Sibiře
                   Film Nultá léta sbírá v Rusku na internetu diváky. Mluví se o dosud nejucelenější kritice poměrů nastolených za vlády Vladimira Putina.
                   37:52
                   Poslední díl cyklu o Heydrichovi
                    ČT odvysílá poslední díl celoročního cyklu o Reinhardu Heydrichovi. V závěru dokumentárního seriálu o nacistickém válečném zločinci také vůbec poprvé zveřejní záběry, které dosud znala jen Heydrichova rodina.
                    39:46
                    15 let od povodní
                     Bude to 15 let od chvíle, kdy Českou republiku zasáhly ničivé povodně.
                     40:02
                     Záplavy postihly především Moravu a východní Čechy
                      Dohromady asi třetinu území republiky. Staly se nejhorší podobnou tuzemskou katastrofou ve 20. století.
                      41:24
                      Vysílač na Pradědu
                       Několikaletý proces digitalizace televizního vysílání v Česku k poslednímu červnu oficiálně skončil. Umožnil výrazné zvýšení počtu celoplošných televizních programů.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       2. července 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       23. května

                       Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                       23. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       22. května

                       Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                       22. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       22. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       21. května

                       Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                       21. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       21. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       20. května

                       Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                       20. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       20. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       19. května

                       Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                       19. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       19. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 5. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám