47 minut

4. května 2012

Část: Exekuce za neexistující dluh

Obsah dílu

Headlines — ČSSD se odvrací od Jana Švejnara — Novinky letošní prezidentské kampaně — Smír v čínsko-americkém sporu o disidenta na obzoru — Koalice ustála další zkoušku soudržnosti: schválila nižší růst důchodů — Regionům hrozí další problémy kvůli čerpání dotací — Zadržení 3 mužů podezřelých z vraždy Michala Tofla — Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi — Kupkův obraz nelze vyvézt do zahraničí — Poslanci schválili odstranění billboardů od dálnic a silnic I. tříd — vyznamenání účastníkům protifašistického odboje — Víc peněz pro menší obce — Archiv legendárního diskžokeje míří na internet — Exekuce za neexistující dluh — Skautské tábořiště u Skoronic na Kaplicku ohrožovala stará munice — V Moskvě přibývá odložených dětí. — Stovky nevyhovujícíh přechodů v Česku — Ministr Heger jedná s papežem o nemocničních kaplanech — Česká stopa v CERN

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  ČSSD se odvrací od Jana Švejnara
   Straně se nelíbí, že se stále jasně nevyslovil, že se chce o Hrad ucházet. Z ČSSD se ozývají hlasy, aby se už nezúčastňoval veřejných debat, které sociální demokraté pořádají.
   02:38
   Novinky letošní prezidentské kampaně
    Kandidáti zatím sází hlavně na internet. ČT se na jejich prezentace zaměřila.
    08:35
    Smír v čínsko-americkém sporu o disidenta na obzoru
     USA nabídly Čchenovi akademický post. Peking předtím oznámil, že mu studium v zahraničí povolí. Rýsuje se tak východisko z nebývalé diplomatické krize mezi velmocemi.
     10:55
     Koalice ustála další zkoušku soudržnosti: schválila nižší růst důchodů
      Víc ze sněmovny Jana Čermáková.
      13:14
      Regionům hrozí další problémy kvůli čerpání dotací
       Podle auditu Karlovarskému kraji hrozí, že bude muset vracet až 800 milionů korun.
       16:45
       Zadržení 3 mužů podezřelých z vraždy Michala Tofla
        Tofl podle vyšetřovatelů kolem sebe vytvořil gang, který vydíral podnikatele na jihu Moravy.
        18:39
        Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi
         O většinový podíl ve strategické společnosti YPF přišel španělský vlastník. Brusel a Madrid protestují marně.
         20:36
         Kupkův obraz nelze vyvézt do zahraničí
          Kupkův obraz Tvar modré má status kulturní památky - podle zákona ho tak jeho zahraniční kupec nemůže vyvézt ze země.
          20:59
          Poslanci schválili odstranění billboardů od dálnic a silnic I. tříd
           Česku ale hrozí arbitráže, kterými kvůli údajně zmařeným investicím hrozí majitelé reklamních poutačů.
           22:46
           vyznamenání účastníkům protifašistického odboje
            Senátoři navrhli vyznamenat odznakem účastníky protifašistického odboje v roce 1945 - zároveň ho chtějí přejmenovat na České národní povstání.
            24:51
            Víc peněz pro menší obce
             Koalice se podle materiálu, který má ČT k dispozici, shodla na změně rozpočtového určení daní. To do budoucna zvýhodní menší obce na úkor těch velkých.
             27:06
             Archiv legendárního diskžokeje míří na internet
              Asi 65 tisíc vinylů britského DJ Johna Peela se stane virtuálním muzeem. Zájemci si budou moc procházet nahrávky, které během své 40leté kariéry shromáždil.
              29:09
              Exekuce za neexistující dluh
               Pan Stanislav Žák z Prachatic má zaplatit v exekuci přes 18 tisíc korun za 350korunový dluh. Ten ale podle něj neexistuje. Telekomunikační firma po něm vymáhá peníze za období, kdy už nebyl jejím klientem.
               35:39
               Skautské tábořiště u Skoronic na Kaplicku ohrožovala stará munice
                Jeden z největších nálezů od konce druhé světové války likvidují pyrotechnici.
                37:37
                V Moskvě přibývá odložených dětí.
                 Ženy ze střední Asie, které přicházejí do Moskvy za prací, čím dál častěji odkládají své nechtěné děti. Většinou skončí v dětských domovech, někdy ale třeba v popelnici. Situaci se snaží řešit nadace Dargil Nanik.
                 39:43
                 Stovky nevyhovujícíh přechodů v Česku
                  Na Vysočině některé musí zrušit. Nemají na jejich opravu.
                  42:04
                  Ministr Heger jedná s papežem o nemocničních kaplanech
                   Kaplany v nemocnicích čekají příští rok nová pravidla. Ministerstvo zdravotnictví chce jejich práci jasně stanovit v zákonech. Změny už dřív slíbil českým církvím Leoš Heger. Teď o nich jedná ve Vatikánu na své první návštěvě u papeže.
                   44:09
                   Česká stopa v CERN
                    V Evropské organizaci jaderného výzkumu je Česko 20 let. Asi 200 tuzemských vědců se podílí na provozu největší světové laboratoře zkoumající elementární částice.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž44 minut
                    Další díl
                    5. května 2012

                    Přehled dílů

                    8309 dostupných
                    Stopáž51 minut

                    13. července

                    Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                    13. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž51 minut

                    13. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    13. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    12. července

                    Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    12. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    12. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    11. července

                    Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    11. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    11. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    10. července

                    Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                    10. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    10. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    10. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    9. července

                    Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                    9. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    9. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    9. 7. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám