47 minut

4. května 2012

Část: Headlines

Obsah dílu

Headlines — ČSSD se odvrací od Jana Švejnara — Novinky letošní prezidentské kampaně — Smír v čínsko-americkém sporu o disidenta na obzoru — Koalice ustála další zkoušku soudržnosti: schválila nižší růst důchodů — Regionům hrozí další problémy kvůli čerpání dotací — Zadržení 3 mužů podezřelých z vraždy Michala Tofla — Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi — Kupkův obraz nelze vyvézt do zahraničí — Poslanci schválili odstranění billboardů od dálnic a silnic I. tříd — vyznamenání účastníkům protifašistického odboje — Víc peněz pro menší obce — Archiv legendárního diskžokeje míří na internet — Exekuce za neexistující dluh — Skautské tábořiště u Skoronic na Kaplicku ohrožovala stará munice — V Moskvě přibývá odložených dětí. — Stovky nevyhovujícíh přechodů v Česku — Ministr Heger jedná s papežem o nemocničních kaplanech — Česká stopa v CERN

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  ČSSD se odvrací od Jana Švejnara
   Straně se nelíbí, že se stále jasně nevyslovil, že se chce o Hrad ucházet. Z ČSSD se ozývají hlasy, aby se už nezúčastňoval veřejných debat, které sociální demokraté pořádají.
   02:38
   Novinky letošní prezidentské kampaně
    Kandidáti zatím sází hlavně na internet. ČT se na jejich prezentace zaměřila.
    08:35
    Smír v čínsko-americkém sporu o disidenta na obzoru
     USA nabídly Čchenovi akademický post. Peking předtím oznámil, že mu studium v zahraničí povolí. Rýsuje se tak východisko z nebývalé diplomatické krize mezi velmocemi.
     10:55
     Koalice ustála další zkoušku soudržnosti: schválila nižší růst důchodů
      Víc ze sněmovny Jana Čermáková.
      13:14
      Regionům hrozí další problémy kvůli čerpání dotací
       Podle auditu Karlovarskému kraji hrozí, že bude muset vracet až 800 milionů korun.
       16:45
       Zadržení 3 mužů podezřelých z vraždy Michala Tofla
        Tofl podle vyšetřovatelů kolem sebe vytvořil gang, který vydíral podnikatele na jihu Moravy.
        18:39
        Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi
         O většinový podíl ve strategické společnosti YPF přišel španělský vlastník. Brusel a Madrid protestují marně.
         20:36
         Kupkův obraz nelze vyvézt do zahraničí
          Kupkův obraz Tvar modré má status kulturní památky - podle zákona ho tak jeho zahraniční kupec nemůže vyvézt ze země.
          20:59
          Poslanci schválili odstranění billboardů od dálnic a silnic I. tříd
           Česku ale hrozí arbitráže, kterými kvůli údajně zmařeným investicím hrozí majitelé reklamních poutačů.
           22:46
           vyznamenání účastníkům protifašistického odboje
            Senátoři navrhli vyznamenat odznakem účastníky protifašistického odboje v roce 1945 - zároveň ho chtějí přejmenovat na České národní povstání.
            24:51
            Víc peněz pro menší obce
             Koalice se podle materiálu, který má ČT k dispozici, shodla na změně rozpočtového určení daní. To do budoucna zvýhodní menší obce na úkor těch velkých.
             27:06
             Archiv legendárního diskžokeje míří na internet
              Asi 65 tisíc vinylů britského DJ Johna Peela se stane virtuálním muzeem. Zájemci si budou moc procházet nahrávky, které během své 40leté kariéry shromáždil.
              29:09
              Exekuce za neexistující dluh
               Pan Stanislav Žák z Prachatic má zaplatit v exekuci přes 18 tisíc korun za 350korunový dluh. Ten ale podle něj neexistuje. Telekomunikační firma po něm vymáhá peníze za období, kdy už nebyl jejím klientem.
               35:39
               Skautské tábořiště u Skoronic na Kaplicku ohrožovala stará munice
                Jeden z největších nálezů od konce druhé světové války likvidují pyrotechnici.
                37:37
                V Moskvě přibývá odložených dětí.
                 Ženy ze střední Asie, které přicházejí do Moskvy za prací, čím dál častěji odkládají své nechtěné děti. Většinou skončí v dětských domovech, někdy ale třeba v popelnici. Situaci se snaží řešit nadace Dargil Nanik.
                 39:43
                 Stovky nevyhovujícíh přechodů v Česku
                  Na Vysočině některé musí zrušit. Nemají na jejich opravu.
                  42:04
                  Ministr Heger jedná s papežem o nemocničních kaplanech
                   Kaplany v nemocnicích čekají příští rok nová pravidla. Ministerstvo zdravotnictví chce jejich práci jasně stanovit v zákonech. Změny už dřív slíbil českým církvím Leoš Heger. Teď o nich jedná ve Vatikánu na své první návštěvě u papeže.
                   44:09
                   Česká stopa v CERN
                    V Evropské organizaci jaderného výzkumu je Česko 20 let. Asi 200 tuzemských vědců se podílí na provozu největší světové laboratoře zkoumající elementární částice.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž44 minut
                    Další díl
                    5. května 2012

                    Přehled dílů

                    8327 dostupných
                    Stopáž54 minut

                    22. července

                    Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                    22. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    22. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    22. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž49 minut

                    21. července

                    Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                    21. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž49 minut

                    21. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    21. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž49 minut

                    20. července

                    Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                    20. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž49 minut

                    20. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    20. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    19. července

                    Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                    19. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    19. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    19. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    18. 7. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám