47 minut

4. května 2012

Obsah dílu

Headlines — ČSSD se odvrací od Jana Švejnara — Novinky letošní prezidentské kampaně — Smír v čínsko-americkém sporu o disidenta na obzoru — Koalice ustála další zkoušku soudržnosti: schválila nižší růst důchodů — Regionům hrozí další problémy kvůli čerpání dotací — Zadržení 3 mužů podezřelých z vraždy Michala Tofla — Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi — Kupkův obraz nelze vyvézt do zahraničí — Poslanci schválili odstranění billboardů od dálnic a silnic I. tříd — vyznamenání účastníkům protifašistického odboje — Víc peněz pro menší obce — Archiv legendárního diskžokeje míří na internet — Exekuce za neexistující dluh — Skautské tábořiště u Skoronic na Kaplicku ohrožovala stará munice — V Moskvě přibývá odložených dětí. — Stovky nevyhovujícíh přechodů v Česku — Ministr Heger jedná s papežem o nemocničních kaplanech — Česká stopa v CERN

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  ČSSD se odvrací od Jana Švejnara
   Straně se nelíbí, že se stále jasně nevyslovil, že se chce o Hrad ucházet. Z ČSSD se ozývají hlasy, aby se už nezúčastňoval veřejných debat, které sociální demokraté pořádají.
   02:38
   Novinky letošní prezidentské kampaně
    Kandidáti zatím sází hlavně na internet. ČT se na jejich prezentace zaměřila.
    08:35
    Smír v čínsko-americkém sporu o disidenta na obzoru
     USA nabídly Čchenovi akademický post. Peking předtím oznámil, že mu studium v zahraničí povolí. Rýsuje se tak východisko z nebývalé diplomatické krize mezi velmocemi.
     10:55
     Koalice ustála další zkoušku soudržnosti: schválila nižší růst důchodů
      Víc ze sněmovny Jana Čermáková.
      13:14
      Regionům hrozí další problémy kvůli čerpání dotací
       Podle auditu Karlovarskému kraji hrozí, že bude muset vracet až 800 milionů korun.
       16:45
       Zadržení 3 mužů podezřelých z vraždy Michala Tofla
        Tofl podle vyšetřovatelů kolem sebe vytvořil gang, který vydíral podnikatele na jihu Moravy.
        18:39
        Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi
         O většinový podíl ve strategické společnosti YPF přišel španělský vlastník. Brusel a Madrid protestují marně.
         20:36
         Kupkův obraz nelze vyvézt do zahraničí
          Kupkův obraz Tvar modré má status kulturní památky - podle zákona ho tak jeho zahraniční kupec nemůže vyvézt ze země.
          20:59
          Poslanci schválili odstranění billboardů od dálnic a silnic I. tříd
           Česku ale hrozí arbitráže, kterými kvůli údajně zmařeným investicím hrozí majitelé reklamních poutačů.
           22:46
           vyznamenání účastníkům protifašistického odboje
            Senátoři navrhli vyznamenat odznakem účastníky protifašistického odboje v roce 1945 - zároveň ho chtějí přejmenovat na České národní povstání.
            24:51
            Víc peněz pro menší obce
             Koalice se podle materiálu, který má ČT k dispozici, shodla na změně rozpočtového určení daní. To do budoucna zvýhodní menší obce na úkor těch velkých.
             27:06
             Archiv legendárního diskžokeje míří na internet
              Asi 65 tisíc vinylů britského DJ Johna Peela se stane virtuálním muzeem. Zájemci si budou moc procházet nahrávky, které během své 40leté kariéry shromáždil.
              29:09
              Exekuce za neexistující dluh
               Pan Stanislav Žák z Prachatic má zaplatit v exekuci přes 18 tisíc korun za 350korunový dluh. Ten ale podle něj neexistuje. Telekomunikační firma po něm vymáhá peníze za období, kdy už nebyl jejím klientem.
               35:39
               Skautské tábořiště u Skoronic na Kaplicku ohrožovala stará munice
                Jeden z největších nálezů od konce druhé světové války likvidují pyrotechnici.
                37:37
                V Moskvě přibývá odložených dětí.
                 Ženy ze střední Asie, které přicházejí do Moskvy za prací, čím dál častěji odkládají své nechtěné děti. Většinou skončí v dětských domovech, někdy ale třeba v popelnici. Situaci se snaží řešit nadace Dargil Nanik.
                 39:43
                 Stovky nevyhovujícíh přechodů v Česku
                  Na Vysočině některé musí zrušit. Nemají na jejich opravu.
                  42:04
                  Ministr Heger jedná s papežem o nemocničních kaplanech
                   Kaplany v nemocnicích čekají příští rok nová pravidla. Ministerstvo zdravotnictví chce jejich práci jasně stanovit v zákonech. Změny už dřív slíbil českým církvím Leoš Heger. Teď o nich jedná ve Vatikánu na své první návštěvě u papeže.
                   44:09
                   Česká stopa v CERN
                    V Evropské organizaci jaderného výzkumu je Česko 20 let. Asi 200 tuzemských vědců se podílí na provozu největší světové laboratoře zkoumající elementární částice.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž44 minut
                    Další díl
                    5. května 2012

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    19. června

                    Headlines — Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Seniorka zahnala lupiče — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                    19. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    19. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    19. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    18. června

                    Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                    18. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    18. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    18. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    17. června

                    Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                    17. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    17. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž49 minut

                    16. června

                    Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                    16. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž49 minut

                    16. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    16. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    15. června

                    Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                    15. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    15. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    15. 6. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám