47 minut

4. května 2012

Část: Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi

Obsah dílu

Headlines — ČSSD se odvrací od Jana Švejnara — Novinky letošní prezidentské kampaně — Smír v čínsko-americkém sporu o disidenta na obzoru — Koalice ustála další zkoušku soudržnosti: schválila nižší růst důchodů — Regionům hrozí další problémy kvůli čerpání dotací — Zadržení 3 mužů podezřelých z vraždy Michala Tofla — Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi — Kupkův obraz nelze vyvézt do zahraničí — Poslanci schválili odstranění billboardů od dálnic a silnic I. tříd — vyznamenání účastníkům protifašistického odboje — Víc peněz pro menší obce — Archiv legendárního diskžokeje míří na internet — Exekuce za neexistující dluh — Skautské tábořiště u Skoronic na Kaplicku ohrožovala stará munice — V Moskvě přibývá odložených dětí. — Stovky nevyhovujícíh přechodů v Česku — Ministr Heger jedná s papežem o nemocničních kaplanech — Česká stopa v CERN

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  ČSSD se odvrací od Jana Švejnara
   Straně se nelíbí, že se stále jasně nevyslovil, že se chce o Hrad ucházet. Z ČSSD se ozývají hlasy, aby se už nezúčastňoval veřejných debat, které sociální demokraté pořádají.
   02:38
   Novinky letošní prezidentské kampaně
    Kandidáti zatím sází hlavně na internet. ČT se na jejich prezentace zaměřila.
    08:35
    Smír v čínsko-americkém sporu o disidenta na obzoru
     USA nabídly Čchenovi akademický post. Peking předtím oznámil, že mu studium v zahraničí povolí. Rýsuje se tak východisko z nebývalé diplomatické krize mezi velmocemi.
     10:55
     Koalice ustála další zkoušku soudržnosti: schválila nižší růst důchodů
      Víc ze sněmovny Jana Čermáková.
      13:14
      Regionům hrozí další problémy kvůli čerpání dotací
       Podle auditu Karlovarskému kraji hrozí, že bude muset vracet až 800 milionů korun.
       16:45
       Zadržení 3 mužů podezřelých z vraždy Michala Tofla
        Tofl podle vyšetřovatelů kolem sebe vytvořil gang, který vydíral podnikatele na jihu Moravy.
        18:39
        Argentina definitivně znárodnila největší firmu v zemi
         O většinový podíl ve strategické společnosti YPF přišel španělský vlastník. Brusel a Madrid protestují marně.
         20:36
         Kupkův obraz nelze vyvézt do zahraničí
          Kupkův obraz Tvar modré má status kulturní památky - podle zákona ho tak jeho zahraniční kupec nemůže vyvézt ze země.
          20:59
          Poslanci schválili odstranění billboardů od dálnic a silnic I. tříd
           Česku ale hrozí arbitráže, kterými kvůli údajně zmařeným investicím hrozí majitelé reklamních poutačů.
           22:46
           vyznamenání účastníkům protifašistického odboje
            Senátoři navrhli vyznamenat odznakem účastníky protifašistického odboje v roce 1945 - zároveň ho chtějí přejmenovat na České národní povstání.
            24:51
            Víc peněz pro menší obce
             Koalice se podle materiálu, který má ČT k dispozici, shodla na změně rozpočtového určení daní. To do budoucna zvýhodní menší obce na úkor těch velkých.
             27:06
             Archiv legendárního diskžokeje míří na internet
              Asi 65 tisíc vinylů britského DJ Johna Peela se stane virtuálním muzeem. Zájemci si budou moc procházet nahrávky, které během své 40leté kariéry shromáždil.
              29:09
              Exekuce za neexistující dluh
               Pan Stanislav Žák z Prachatic má zaplatit v exekuci přes 18 tisíc korun za 350korunový dluh. Ten ale podle něj neexistuje. Telekomunikační firma po něm vymáhá peníze za období, kdy už nebyl jejím klientem.
               35:39
               Skautské tábořiště u Skoronic na Kaplicku ohrožovala stará munice
                Jeden z největších nálezů od konce druhé světové války likvidují pyrotechnici.
                37:37
                V Moskvě přibývá odložených dětí.
                 Ženy ze střední Asie, které přicházejí do Moskvy za prací, čím dál častěji odkládají své nechtěné děti. Většinou skončí v dětských domovech, někdy ale třeba v popelnici. Situaci se snaží řešit nadace Dargil Nanik.
                 39:43
                 Stovky nevyhovujícíh přechodů v Česku
                  Na Vysočině některé musí zrušit. Nemají na jejich opravu.
                  42:04
                  Ministr Heger jedná s papežem o nemocničních kaplanech
                   Kaplany v nemocnicích čekají příští rok nová pravidla. Ministerstvo zdravotnictví chce jejich práci jasně stanovit v zákonech. Změny už dřív slíbil českým církvím Leoš Heger. Teď o nich jedná ve Vatikánu na své první návštěvě u papeže.
                   44:09
                   Česká stopa v CERN
                    V Evropské organizaci jaderného výzkumu je Česko 20 let. Asi 200 tuzemských vědců se podílí na provozu největší světové laboratoře zkoumající elementární částice.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž44 minut
                    Další díl
                    5. května 2012

                    Přehled dílů

                    8319 dostupných
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    18. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    17. července

                    Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    17. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    16. července

                    Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    16. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    16. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    15. července

                    Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    15. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    15. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    14. července

                    Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                    14. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    14. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    14. 7. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám