40 minut

12. února 2012

Část: Situace v Budvaru

Obsah dílu

Kritika přímé volby prezidenta — Přímá volba prezidenta — Česko má za sebou zřejmě poslední extrémně mrazivou noc — Mrazivý neděle: brusle i lázně — Devět lidí zabila lavina ve vesnici Restelica na jihu Kosova — Problémy se systémem na vyplácení dávek v nezaměstnanosti trvají — Zemřela zpěvačka Whitney Houstonová — LAS chce mezinárodní akci v Sýrii — Celorepublikový zátah odhalil 400 cizinců, kteří porušili zákon — Mezinárodní spor kvůli krachu Rybenoru? — Situace v Budvaru — Řecká policie se ostře střetla před budovou parlamentu s demonstranty — Výstavba dalšího bloku v Jaderné elektrárně Dukovany — Bělorusko jedna báseň — Krádeže na hřbitovech — Kančí guláš pro vězně? — "Lov na dírkách" — Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula — 20 let internetu — Slevové servery - naděje, nebo past? — Mezinárodní filmový festival v Berlíně — Den s bezdomovci

Části dílu

00:41
Kritika přímé volby prezidenta
  Přímá volby prezidenta je problematická a nedomyšlená. S kritikou všelidové volby přišel předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v dnešních OVM.
  02:29
  Přímá volba prezidenta
   Živý vstup Lukáše Dolanského.
   04:17
   Česko má za sebou zřejmě poslední extrémně mrazivou noc
    Přestože v noci padly rekordy na desítkách stanic, ten absolutní - mínus 42 stupňů - nakonec odolal. I tak ale arktické teploty na některých místech působily problémy.
    06:24
    Mrazivý neděle: brusle i lázně
     Většinu zamrzlých přehrad, jezer a řek zaplnili bruslaři. Další část Čechů vyrazila za teplem - do vyhřívaných bazénů a termálních koupelí.
     08:31
     Devět lidí zabila lavina ve vesnici Restelica na jihu Kosova
      Tuny utrženého sněhu zavalily ve vesnici několik domů.
      08:50
      Problémy se systémem na vyplácení dávek v nezaměstnanosti trvají
       Příští týden mají nezaměstnaní lidé dostat od státu podporu. Úřady práce začaly peníze posílat v pátek. Někde ještě problémy se systémem přetrvávají, úřady proto připouští, že se ke konci měsíce můžou výplaty dávek opět mírně zpozdit.
       10:41
       Zemřela zpěvačka Whitney Houstonová
        Osmačtyřicetiletá americká zpěvačka byla včera nalezena mrtvá v kalifornském hotelu Beverly Hilton. Policie vyloučila, že šlo o zločin.
        12:37
        LAS chce mezinárodní akci v Sýrii
         Liga arabských států žádá urychlenou mezinárodní akci v Sýrii a tvrdší sankce vůči Damašku.
         13:00
         Celorepublikový zátah odhalil 400 cizinců, kteří porušili zákon
          Na hranicích, na nádražích, v metru i na letištích – tam všude probíhala celý týden celorepubliková akce cizinecké policie s názvem Tranzit. Policisté díky zátahu našli i 8 celostátně hledaných.
          15:19
          Mezinárodní spor kvůli krachu Rybenoru?
           Na obzorou je mezinárodní spor Česka s Norskem. Důvodem je kauza zkrachovalé továrny na zpracování ryb Rybenor.
           17:48
           Situace v Budvaru
            Pokud český stát přistoupí k privatizaci Budějovického Budvaru, zásadně tak ohrozí pozici pivovaru ve sporech o ochrannou známku, které vede s koncernem Anheuser-Busch.
            18:20
            Řecká policie se ostře střetla před budovou parlamentu s demonstranty
             Tamní poslanci totiž právě rozhodují o přijetí dalších nepopulárních škrtů. Bez nich ale předlužená země nedostane další půjčku ve výši 130 miliard eur.
             20:04
             Výstavba dalšího bloku v Jaderné elektrárně Dukovany
              Zvažuje to Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci nové energetické koncepce Česka. Svůj záměr řekl šéf resortu Martin Kuba v Otázkách Václava Moravce.
              20:23
              Bělorusko jedna báseň
               Poezie může být i nástroj politické a kulturní podpory - konkrétně v případě běloruského disentu. Český seriál Bělorusko jedna báseň představuje portréty tamních básníků.
               22:43
               Krádeže na hřbitovech
                V Brně přes zimu dramaticky narostl počet krádeží na hřbitovech. Zloději z hrobů odnášejí všechny předměty z barevných kovů, kradou dokonce urny.
                24:30
                Kančí guláš pro vězně?
                 V době nedostatku peněz dostali ředitelé českých věznic zajímavý pokyn – nešetřit na jídle pro vězně a zařadit jim do jídelníčku čas od času třeba i zvěřinu.
                 27:18
                 "Lov na dírkách"
                  Netradiční způsob rybaření. Tak zvaný lov na dírkách zkouší rybáři na Prostějovsku.
                  29:06
                  Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula
                   Záchranné práce měsíc po tragédii komplikuje taky sníh. Naopak vyšetřování pokračuje. Pomoct má úplně nová videonahrávka.
                   30:51
                   20 let internetu
                    Zítra to bude dvacet let, co technici z ČVUT oficiálně své počítače k počítačům v rakouském Linci a do tehdejšího Československa se dostal internet.
                    32:54
                    Slevové servery - naděje, nebo past?
                     První vystřízlivění ze slevové mánie - tak se dá ve zkratce popsat současný postoj hoteliérů k nabízení služeb přes internetové slevové servery.
                     34:47
                     Mezinárodní filmový festival v Berlíně
                      Mezinárodní filmový festival v Berlíně je v plném proudu - a filmové fanoušky neodrazují ani několika hodinové fronty a mráz.
                      36:51
                      Den s bezdomovci
                       Každodenní kolotoč: projít na své trase všechny popelnice, nalezené poklady prodat, nakoupit jídlo a alkohol a pak do stanu - kde přečkají další noc.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž43 minut
                       Další díl
                       13. února 2012

                       Přehled dílů

                       8323 dostupných
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                       20. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       19. července

                       Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                       19. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       19. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       18. července

                       Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                       18. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       18. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       18. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       17. července

                       Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                       17. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       17. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       17. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       16. července

                       Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                       16. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       16. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       16. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám