40 minut

12. února 2012

Část: Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula

Obsah dílu

Kritika přímé volby prezidenta — Přímá volba prezidenta — Česko má za sebou zřejmě poslední extrémně mrazivou noc — Mrazivý neděle: brusle i lázně — Devět lidí zabila lavina ve vesnici Restelica na jihu Kosova — Problémy se systémem na vyplácení dávek v nezaměstnanosti trvají — Zemřela zpěvačka Whitney Houstonová — LAS chce mezinárodní akci v Sýrii — Celorepublikový zátah odhalil 400 cizinců, kteří porušili zákon — Mezinárodní spor kvůli krachu Rybenoru? — Situace v Budvaru — Řecká policie se ostře střetla před budovou parlamentu s demonstranty — Výstavba dalšího bloku v Jaderné elektrárně Dukovany — Bělorusko jedna báseň — Krádeže na hřbitovech — Kančí guláš pro vězně? — "Lov na dírkách" — Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula — 20 let internetu — Slevové servery - naděje, nebo past? — Mezinárodní filmový festival v Berlíně — Den s bezdomovci

Části dílu

00:41
Kritika přímé volby prezidenta
  Přímá volby prezidenta je problematická a nedomyšlená. S kritikou všelidové volby přišel předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v dnešních OVM.
  02:29
  Přímá volba prezidenta
   Živý vstup Lukáše Dolanského.
   04:17
   Česko má za sebou zřejmě poslední extrémně mrazivou noc
    Přestože v noci padly rekordy na desítkách stanic, ten absolutní - mínus 42 stupňů - nakonec odolal. I tak ale arktické teploty na některých místech působily problémy.
    06:24
    Mrazivý neděle: brusle i lázně
     Většinu zamrzlých přehrad, jezer a řek zaplnili bruslaři. Další část Čechů vyrazila za teplem - do vyhřívaných bazénů a termálních koupelí.
     08:31
     Devět lidí zabila lavina ve vesnici Restelica na jihu Kosova
      Tuny utrženého sněhu zavalily ve vesnici několik domů.
      08:50
      Problémy se systémem na vyplácení dávek v nezaměstnanosti trvají
       Příští týden mají nezaměstnaní lidé dostat od státu podporu. Úřady práce začaly peníze posílat v pátek. Někde ještě problémy se systémem přetrvávají, úřady proto připouští, že se ke konci měsíce můžou výplaty dávek opět mírně zpozdit.
       10:41
       Zemřela zpěvačka Whitney Houstonová
        Osmačtyřicetiletá americká zpěvačka byla včera nalezena mrtvá v kalifornském hotelu Beverly Hilton. Policie vyloučila, že šlo o zločin.
        12:37
        LAS chce mezinárodní akci v Sýrii
         Liga arabských států žádá urychlenou mezinárodní akci v Sýrii a tvrdší sankce vůči Damašku.
         13:00
         Celorepublikový zátah odhalil 400 cizinců, kteří porušili zákon
          Na hranicích, na nádražích, v metru i na letištích – tam všude probíhala celý týden celorepubliková akce cizinecké policie s názvem Tranzit. Policisté díky zátahu našli i 8 celostátně hledaných.
          15:19
          Mezinárodní spor kvůli krachu Rybenoru?
           Na obzorou je mezinárodní spor Česka s Norskem. Důvodem je kauza zkrachovalé továrny na zpracování ryb Rybenor.
           17:48
           Situace v Budvaru
            Pokud český stát přistoupí k privatizaci Budějovického Budvaru, zásadně tak ohrozí pozici pivovaru ve sporech o ochrannou známku, které vede s koncernem Anheuser-Busch.
            18:20
            Řecká policie se ostře střetla před budovou parlamentu s demonstranty
             Tamní poslanci totiž právě rozhodují o přijetí dalších nepopulárních škrtů. Bez nich ale předlužená země nedostane další půjčku ve výši 130 miliard eur.
             20:04
             Výstavba dalšího bloku v Jaderné elektrárně Dukovany
              Zvažuje to Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci nové energetické koncepce Česka. Svůj záměr řekl šéf resortu Martin Kuba v Otázkách Václava Moravce.
              20:23
              Bělorusko jedna báseň
               Poezie může být i nástroj politické a kulturní podpory - konkrétně v případě běloruského disentu. Český seriál Bělorusko jedna báseň představuje portréty tamních básníků.
               22:43
               Krádeže na hřbitovech
                V Brně přes zimu dramaticky narostl počet krádeží na hřbitovech. Zloději z hrobů odnášejí všechny předměty z barevných kovů, kradou dokonce urny.
                24:30
                Kančí guláš pro vězně?
                 V době nedostatku peněz dostali ředitelé českých věznic zajímavý pokyn – nešetřit na jídle pro vězně a zařadit jim do jídelníčku čas od času třeba i zvěřinu.
                 27:18
                 "Lov na dírkách"
                  Netradiční způsob rybaření. Tak zvaný lov na dírkách zkouší rybáři na Prostějovsku.
                  29:06
                  Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula
                   Záchranné práce měsíc po tragédii komplikuje taky sníh. Naopak vyšetřování pokračuje. Pomoct má úplně nová videonahrávka.
                   30:51
                   20 let internetu
                    Zítra to bude dvacet let, co technici z ČVUT oficiálně své počítače k počítačům v rakouském Linci a do tehdejšího Československa se dostal internet.
                    32:54
                    Slevové servery - naděje, nebo past?
                     První vystřízlivění ze slevové mánie - tak se dá ve zkratce popsat současný postoj hoteliérů k nabízení služeb přes internetové slevové servery.
                     34:47
                     Mezinárodní filmový festival v Berlíně
                      Mezinárodní filmový festival v Berlíně je v plném proudu - a filmové fanoušky neodrazují ani několika hodinové fronty a mráz.
                      36:51
                      Den s bezdomovci
                       Každodenní kolotoč: projít na své trase všechny popelnice, nalezené poklady prodat, nakoupit jídlo a alkohol a pak do stanu - kde přečkají další noc.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž43 minut
                       Další díl
                       13. února 2012

                       Přehled dílů

                       8309 dostupných
                       Stopáž51 minut

                       13. července

                       Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                       13. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž51 minut

                       13. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       13. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       12. července

                       Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                       12. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       12. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       12. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       11. července

                       Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                       11. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       11. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       11. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       10. července

                       Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                       10. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       10. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       10. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       9. července

                       Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                       9. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       9. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       9. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám