40 minut

12. února 2012

Část: Kritika přímé volby prezidenta

Obsah dílu

Kritika přímé volby prezidenta — Přímá volba prezidenta — Česko má za sebou zřejmě poslední extrémně mrazivou noc — Mrazivý neděle: brusle i lázně — Devět lidí zabila lavina ve vesnici Restelica na jihu Kosova — Problémy se systémem na vyplácení dávek v nezaměstnanosti trvají — Zemřela zpěvačka Whitney Houstonová — LAS chce mezinárodní akci v Sýrii — Celorepublikový zátah odhalil 400 cizinců, kteří porušili zákon — Mezinárodní spor kvůli krachu Rybenoru? — Situace v Budvaru — Řecká policie se ostře střetla před budovou parlamentu s demonstranty — Výstavba dalšího bloku v Jaderné elektrárně Dukovany — Bělorusko jedna báseň — Krádeže na hřbitovech — Kančí guláš pro vězně? — "Lov na dírkách" — Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula — 20 let internetu — Slevové servery - naděje, nebo past? — Mezinárodní filmový festival v Berlíně — Den s bezdomovci

Části dílu

00:41
Kritika přímé volby prezidenta
  Přímá volby prezidenta je problematická a nedomyšlená. S kritikou všelidové volby přišel předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v dnešních OVM.
  02:29
  Přímá volba prezidenta
   Živý vstup Lukáše Dolanského.
   04:17
   Česko má za sebou zřejmě poslední extrémně mrazivou noc
    Přestože v noci padly rekordy na desítkách stanic, ten absolutní - mínus 42 stupňů - nakonec odolal. I tak ale arktické teploty na některých místech působily problémy.
    06:24
    Mrazivý neděle: brusle i lázně
     Většinu zamrzlých přehrad, jezer a řek zaplnili bruslaři. Další část Čechů vyrazila za teplem - do vyhřívaných bazénů a termálních koupelí.
     08:31
     Devět lidí zabila lavina ve vesnici Restelica na jihu Kosova
      Tuny utrženého sněhu zavalily ve vesnici několik domů.
      08:50
      Problémy se systémem na vyplácení dávek v nezaměstnanosti trvají
       Příští týden mají nezaměstnaní lidé dostat od státu podporu. Úřady práce začaly peníze posílat v pátek. Někde ještě problémy se systémem přetrvávají, úřady proto připouští, že se ke konci měsíce můžou výplaty dávek opět mírně zpozdit.
       10:41
       Zemřela zpěvačka Whitney Houstonová
        Osmačtyřicetiletá americká zpěvačka byla včera nalezena mrtvá v kalifornském hotelu Beverly Hilton. Policie vyloučila, že šlo o zločin.
        12:37
        LAS chce mezinárodní akci v Sýrii
         Liga arabských států žádá urychlenou mezinárodní akci v Sýrii a tvrdší sankce vůči Damašku.
         13:00
         Celorepublikový zátah odhalil 400 cizinců, kteří porušili zákon
          Na hranicích, na nádražích, v metru i na letištích – tam všude probíhala celý týden celorepubliková akce cizinecké policie s názvem Tranzit. Policisté díky zátahu našli i 8 celostátně hledaných.
          15:19
          Mezinárodní spor kvůli krachu Rybenoru?
           Na obzorou je mezinárodní spor Česka s Norskem. Důvodem je kauza zkrachovalé továrny na zpracování ryb Rybenor.
           17:48
           Situace v Budvaru
            Pokud český stát přistoupí k privatizaci Budějovického Budvaru, zásadně tak ohrozí pozici pivovaru ve sporech o ochrannou známku, které vede s koncernem Anheuser-Busch.
            18:20
            Řecká policie se ostře střetla před budovou parlamentu s demonstranty
             Tamní poslanci totiž právě rozhodují o přijetí dalších nepopulárních škrtů. Bez nich ale předlužená země nedostane další půjčku ve výši 130 miliard eur.
             20:04
             Výstavba dalšího bloku v Jaderné elektrárně Dukovany
              Zvažuje to Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci nové energetické koncepce Česka. Svůj záměr řekl šéf resortu Martin Kuba v Otázkách Václava Moravce.
              20:23
              Bělorusko jedna báseň
               Poezie může být i nástroj politické a kulturní podpory - konkrétně v případě běloruského disentu. Český seriál Bělorusko jedna báseň představuje portréty tamních básníků.
               22:43
               Krádeže na hřbitovech
                V Brně přes zimu dramaticky narostl počet krádeží na hřbitovech. Zloději z hrobů odnášejí všechny předměty z barevných kovů, kradou dokonce urny.
                24:30
                Kančí guláš pro vězně?
                 V době nedostatku peněz dostali ředitelé českých věznic zajímavý pokyn – nešetřit na jídle pro vězně a zařadit jim do jídelníčku čas od času třeba i zvěřinu.
                 27:18
                 "Lov na dírkách"
                  Netradiční způsob rybaření. Tak zvaný lov na dírkách zkouší rybáři na Prostějovsku.
                  29:06
                  Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula
                   Záchranné práce měsíc po tragédii komplikuje taky sníh. Naopak vyšetřování pokračuje. Pomoct má úplně nová videonahrávka.
                   30:51
                   20 let internetu
                    Zítra to bude dvacet let, co technici z ČVUT oficiálně své počítače k počítačům v rakouském Linci a do tehdejšího Československa se dostal internet.
                    32:54
                    Slevové servery - naděje, nebo past?
                     První vystřízlivění ze slevové mánie - tak se dá ve zkratce popsat současný postoj hoteliérů k nabízení služeb přes internetové slevové servery.
                     34:47
                     Mezinárodní filmový festival v Berlíně
                      Mezinárodní filmový festival v Berlíně je v plném proudu - a filmové fanoušky neodrazují ani několika hodinové fronty a mráz.
                      36:51
                      Den s bezdomovci
                       Každodenní kolotoč: projít na své trase všechny popelnice, nalezené poklady prodat, nakoupit jídlo a alkohol a pak do stanu - kde přečkají další noc.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž43 minut
                       Další díl
                       13. února 2012

                       Přehled dílů

                       8329 dostupných
                       Stopáž53 minut

                       23. července

                       Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                       23. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž53 minut

                       23. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       22. července

                       Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                       22. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       22. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                       21. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                       20. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       19. července

                       Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                       19. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       19. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám