40 minut

12. února 2012

Obsah dílu

Kritika přímé volby prezidenta — Přímá volba prezidenta — Česko má za sebou zřejmě poslední extrémně mrazivou noc — Mrazivý neděle: brusle i lázně — Devět lidí zabila lavina ve vesnici Restelica na jihu Kosova — Problémy se systémem na vyplácení dávek v nezaměstnanosti trvají — Zemřela zpěvačka Whitney Houstonová — LAS chce mezinárodní akci v Sýrii — Celorepublikový zátah odhalil 400 cizinců, kteří porušili zákon — Mezinárodní spor kvůli krachu Rybenoru? — Situace v Budvaru — Řecká policie se ostře střetla před budovou parlamentu s demonstranty — Výstavba dalšího bloku v Jaderné elektrárně Dukovany — Bělorusko jedna báseň — Krádeže na hřbitovech — Kančí guláš pro vězně? — "Lov na dírkách" — Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula — 20 let internetu — Slevové servery - naděje, nebo past? — Mezinárodní filmový festival v Berlíně — Den s bezdomovci

Části dílu

00:41
Kritika přímé volby prezidenta
  Přímá volby prezidenta je problematická a nedomyšlená. S kritikou všelidové volby přišel předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v dnešních OVM.
  02:29
  Přímá volba prezidenta
   Živý vstup Lukáše Dolanského.
   04:17
   Česko má za sebou zřejmě poslední extrémně mrazivou noc
    Přestože v noci padly rekordy na desítkách stanic, ten absolutní - mínus 42 stupňů - nakonec odolal. I tak ale arktické teploty na některých místech působily problémy.
    06:24
    Mrazivý neděle: brusle i lázně
     Většinu zamrzlých přehrad, jezer a řek zaplnili bruslaři. Další část Čechů vyrazila za teplem - do vyhřívaných bazénů a termálních koupelí.
     08:31
     Devět lidí zabila lavina ve vesnici Restelica na jihu Kosova
      Tuny utrženého sněhu zavalily ve vesnici několik domů.
      08:50
      Problémy se systémem na vyplácení dávek v nezaměstnanosti trvají
       Příští týden mají nezaměstnaní lidé dostat od státu podporu. Úřady práce začaly peníze posílat v pátek. Někde ještě problémy se systémem přetrvávají, úřady proto připouští, že se ke konci měsíce můžou výplaty dávek opět mírně zpozdit.
       10:41
       Zemřela zpěvačka Whitney Houstonová
        Osmačtyřicetiletá americká zpěvačka byla včera nalezena mrtvá v kalifornském hotelu Beverly Hilton. Policie vyloučila, že šlo o zločin.
        12:37
        LAS chce mezinárodní akci v Sýrii
         Liga arabských států žádá urychlenou mezinárodní akci v Sýrii a tvrdší sankce vůči Damašku.
         13:00
         Celorepublikový zátah odhalil 400 cizinců, kteří porušili zákon
          Na hranicích, na nádražích, v metru i na letištích – tam všude probíhala celý týden celorepubliková akce cizinecké policie s názvem Tranzit. Policisté díky zátahu našli i 8 celostátně hledaných.
          15:19
          Mezinárodní spor kvůli krachu Rybenoru?
           Na obzorou je mezinárodní spor Česka s Norskem. Důvodem je kauza zkrachovalé továrny na zpracování ryb Rybenor.
           17:48
           Situace v Budvaru
            Pokud český stát přistoupí k privatizaci Budějovického Budvaru, zásadně tak ohrozí pozici pivovaru ve sporech o ochrannou známku, které vede s koncernem Anheuser-Busch.
            18:20
            Řecká policie se ostře střetla před budovou parlamentu s demonstranty
             Tamní poslanci totiž právě rozhodují o přijetí dalších nepopulárních škrtů. Bez nich ale předlužená země nedostane další půjčku ve výši 130 miliard eur.
             20:04
             Výstavba dalšího bloku v Jaderné elektrárně Dukovany
              Zvažuje to Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci nové energetické koncepce Česka. Svůj záměr řekl šéf resortu Martin Kuba v Otázkách Václava Moravce.
              20:23
              Bělorusko jedna báseň
               Poezie může být i nástroj politické a kulturní podpory - konkrétně v případě běloruského disentu. Český seriál Bělorusko jedna báseň představuje portréty tamních básníků.
               22:43
               Krádeže na hřbitovech
                V Brně přes zimu dramaticky narostl počet krádeží na hřbitovech. Zloději z hrobů odnášejí všechny předměty z barevných kovů, kradou dokonce urny.
                24:30
                Kančí guláš pro vězně?
                 V době nedostatku peněz dostali ředitelé českých věznic zajímavý pokyn – nešetřit na jídle pro vězně a zařadit jim do jídelníčku čas od času třeba i zvěřinu.
                 27:18
                 "Lov na dírkách"
                  Netradiční způsob rybaření. Tak zvaný lov na dírkách zkouší rybáři na Prostějovsku.
                  29:06
                  Ztroskotaná italská loď Concordia se znovu pohnula
                   Záchranné práce měsíc po tragédii komplikuje taky sníh. Naopak vyšetřování pokračuje. Pomoct má úplně nová videonahrávka.
                   30:51
                   20 let internetu
                    Zítra to bude dvacet let, co technici z ČVUT oficiálně své počítače k počítačům v rakouském Linci a do tehdejšího Československa se dostal internet.
                    32:54
                    Slevové servery - naděje, nebo past?
                     První vystřízlivění ze slevové mánie - tak se dá ve zkratce popsat současný postoj hoteliérů k nabízení služeb přes internetové slevové servery.
                     34:47
                     Mezinárodní filmový festival v Berlíně
                      Mezinárodní filmový festival v Berlíně je v plném proudu - a filmové fanoušky neodrazují ani několika hodinové fronty a mráz.
                      36:51
                      Den s bezdomovci
                       Každodenní kolotoč: projít na své trase všechny popelnice, nalezené poklady prodat, nakoupit jídlo a alkohol a pak do stanu - kde přečkají další noc.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž43 minut
                       Další díl
                       13. února 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž55 minut

                       24. června

                       Headlines — Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                       24. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       24. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       24. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       23. června

                       Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                       23. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       23. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       22. června

                       Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                       22. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       22. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       21. června

                       Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                       21. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       21. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 6. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       20. června

                       Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                       20. 6. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       20. června

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 6. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám