Celnice

Zdraví nemocní

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

České a slovenské zdraví duše, těla i společnosti. Originální cyklus ke 20. výročí od vzniku ČR představuje provokativní dokumenty českých a slovenských autorů v talkshow A. Banášové a M. Prokopa

Uzdravme Česko!

Režie: Andrea Culková

Pokud se díváme na Evropu jako na lidské tělo, je Česká republika její pomyslný solar plexus. Zdraví solaru se odráží na zdraví celého těla – celé Evropy. 85 procent všech výdajů na zdravotní péči spolyká léčba chronických nemocí, které si lidé způsobují svým vlastním životním stylem. Nemocní lidé tvoří nemocnou společnost. Jak přestat být mlčenlivými kapry nemocnými z permanentních pocitů bezmoci, se situací v zemi něco udělat a uzdravit nejen sebe, stát, ale i celou Evropu?

přehrát video

Ako si žijeme

Režie: Diana Fabiánová

Slovenský dokument zkoumá, jak se za posledních 20 let změnil životní styl na Slovensku, zamýšlí se nad tím, jakým směrem se Slováci jako národ po rozpadu ČSFR vyvinuli. Co je největším strachem i nástrahou doby, ve které žijeme, co o nás vypovídá přístup k sobě samým, k dění okolo nás i k životu samotnému? V čem vězí obrat ke změně a jaké z toho pro nás plynou následky do budoucnosti? Řešení možná leží mnohem blíž, než by se mohlo zdát.

přehrát video

Talkshow

Jak zacházíme s vlastním tělem a jak pečujeme o naše duševní zdraví? Odráží se to nějak i celkové kondici obou společností? To bude ústředním tématem talkshow Adély Banášové a Michala Prokopa v rámci unikátního československého cyklu Celnice, tentokrát na téma Zdraví nemocní. Diskutovat budou psychogynekoložka Helena Máslová, herec Jaroslav Dušek a přednosta psychosomatické kliniky Trnavské univerzity Pavel Černák.

přehrát video

Diskuse diváků
 • Peter 14. 1. 2016 13:10

  Obhajoby podvodu

  krasne obhaojvanie toho ze vlada rozhodla za ludi bez toho aby sa ich opytala …

 • Krišonka 9. 10. 2013 17:26

  Neodporuje si p. Vácha, keÄŹ poverÄŤivosĹĄ stavia proti viere v boha? Neviem, ÄŤi …

 • Lenka H. 3. 10. 2013 20:29

  Skvělé

  Díky za moc dobrý pořad. Jen tak dál :-)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 90 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu