Překvapení a komplikace v soužití lidí a zvířat. Uvádí Václav Vydra

Obsah dílu

Přehrát vše

Mléčné trampoty

Delinka je krásná mladá labradorka čokoládové barvy. A potkalo ji neštěstí. Porodila dvě štěňátka, ale ani jedno nepřežilo druhý den života. Delinka ale má tam nahoře protekci. Na druhém konci města bojovalo o život v příkopě pět štěňat. A kdo je je našel? Delinčina panička s kamarádkou. Delinka se o ně hned začala starat, a tak byla zase nejen šťastná, ale i zdravá, protože laktace po smrti štěňátek způsobí většině fen velké zdravotní problémy. I o nich je náš dnešní první příběh.

videoMléčné trampoty
...
video video

Mléčné trampoty

Klíšťatům a blechám už nevoním

Aromaterapie je slovo, které evokuje vůně, ovšem její využití je mnohem širší. Přírodní silice s oleji se využívají jako šampony, dezinfekce i přípravky proti parazitům, stále častěji. Mají tu výhodu, že nevyvolávají alergické reakce ani u zvířat, ani u jejich lidské rodiny. Překvapivé je zjištění, že v mnohých případech, kdy si lidé myslí, že jsou alergičtí na zvířecí srst, vyjde najevo, že je dráždí chemické preparáty, kterými svá zvířata ošetřují.

videoKlíšťatům a blechám už nevoním
...
video video

Klíšťatům a blechám už nevoním

Lamy v koupelně

O tom, že lama krotká je opravdu krotká, vás přesvědčí poslední reportáž. Samozřejmě, že se lamy rády proběhnou i proskočí v přírodě, ovšem s chutí obývají i obývák. Nejnověji bylo zjištěno, že do koupelny chodí nikoli za hygienou, nýbrž za zrcadlem. Nemůžou se nabažit pohledu na to krásné zvíře. Víc se dozvíte také o komunikaci s lamami i o lamí terapii.

videoLamy v koupelně
...
video video

Lamy v koupelně

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín