14 minut
Máte mě!

13. února 2011

Část: Děti a zvířata

Obsah dílu

Papoušek Žak — Děti a zvířata — Příběh psa Igora

Části dílu

00:43
Papoušek Žak
  Úvodní příběh vypráví o papouškovi, který měl velké trable. V prodejně se zvířaty v malé kleci čekal, kdo si ho koupí. Kromě toho, že měl velké nervy, trápili ho i zřejmě i parazité, a tak si vyškubal peří téměř z poloviny těla. Měl štěstí na paní prodavačku, která k jeho trablům nebyla lhostejná a hledala pro něj lék. Ten se našel nejen v nové rodině, která si Žaka koupila, ale i v přírodní metodě, o které se dozvíte víc právě v první reportáži.
  07:03
  Děti a zvířata
   Děti a zvířata, to patří k sobě, řeklo by se. Ovšem, má to svá úskalí. Že většina dětí touží po tom mít doma nějaké zvířátko, to je známá věc. Otázka je, po čem všem ještě děti takto touží a jak jsou jejich city přelétavé. U dětí je zcela běžné, že je jednou baví stavebnice, pak koloběžka, a když dostanou počítač, tak si stavebnice a koloběžky půl roku nevšimnou. To ale dost dobře nejde se zvířetem, z čehož plyne, že zvířata se dětem pro zábavu nepořizují.
   Reportáž jsme natočili v přírodovědné stanici při ZŠ v Hradci Králové, kde si děti mohou vyzkoušet, jaká je to prácička starat se o zvíře. Fandíme rodičům, kteří si na péči o zvíře netroufají a ustojí žadonění svých dětí.
   11:19
   Příběh psa Igora
    Třetí příběh vypráví o tom, jak moc mohou zvířata ovlivnit náš osud. Malý chlapec narozený na jihu Čech se to možná nikdy nedozví. Jeho příchod na svět byl pro jeho rodiče nežádoucí, a už s tím se mu nebude žít lehko. Jako by to nestačilo. První, co chlapec na světě uslyšel, nebyl hlas lidí, ale psí štěkot. Has psa, který by si zasloužil diplom. Psa Igora uvidíte v poslední reportáži našeho pořadu.
    Přehrát celé video
    Stopáž14 minut
    Další díl
    20. února 2011

    Máte mě! na sociálních sítích

    Napište nám