Překvapení a komplikace v soužití lidí a zvířat. Uvádí Václav Vydra

Obsah dílu

Přehrát vše

Stenting

V prvním příběhu se seznámíme se psem Oskarem. Je už 12letý psí senior, ale pozor! Je to teriér. Pes s velkým srdcem a velkým temperamentem. Bohužel jeden z nejmenších – yorskhirské plemeno. A zmenšování psů nese s sebou řadu potíží. Miniaturní pes má i miniaturní součástky, a v některých případech je to velký problém. Třeba u průdušnice, která je tak tenká, že když se během života ještě trochu zúží, pejskové se nemohou pořádně nadechnout. Moderní medicína zná pomoc. Stenting. Metoda je to spolehlivá, zákrok je poměrně nenáročný pro pejska, náročný pro rodinný rozpočet. Ale pro pejska začne nový život!

videoStenting
...
video video

Stenting

O velbloudech

Druhý příběh vypráví o tom, že splnit si svůj sen nemusí být vždycky bez strarostí. Představte si, že se v zahraničí zamilujete do velbloudů a rozhodnete se, že i doma se bude váš život nadále točit kolem těchto pro nás exotických zvířat. Už to je potíž číslo jedna. Kde velblouda vzít? Nabízí se jako jedna z mála možností. Cirkus. Tam ovšem zvíře nezná otevřený prostor, nezná život za manéží, nezná ostatní zvířata.

A velbloud je zvíře konzervativní! Jak se učí velbloudí žít na svobodě a jak se získává velbloudí důvěra? V našem pořadu se o těchto impozantních zvířatech dozvíte ještě mnohem víc.

videoO velbloudech
...
video video

O velbloudech

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín