Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků

Mozaika z Česka

Změna času v meteorologii, smog počátku týdne na severní Moravě a ve Slezsku i šíření rozhlasového a televizního signálu na extrémně velké vzdálenosti – to jsou témata mozaiky z Česka.

přehrát video

Aktuální téma z Česka

28. říjen 1918 a jeho počasí v telefonátu s meteorologem Vilibaldem Kakosem. Jak vypadala povětrností služba za Rakousko-Uherska a co se dá vyčíst z reanalýz tlakových a teplotních polí?

přehrát video

Téma

Téma točila Edita Valentová ve Šluknovském a Frýdlantském výběžku. Počasí se tam často liší od toho, které je ve vnitrozemí Česka. Proč to tak je a jak se daří meteorologům předpovídat odlišnosti?

přehrát video

Mozaika ze světa

Záplavy v Alžírsku ničily silnice, voda zaplavila i historická centra některých měst. Ozonová díra v Antarktidě je letos relativně malá – druhá nejmenší za posledních 20 let. Výrazná erupce na Slunci způsobila krátkodobé radiové zatmění na Zemi. Architekti z Nizozemí představují plovoucí ostrovy jako možné řešení ohrožení tropických souostroví vzestupem hladiny světových oceánů.

přehrát video

Aktuální téma ze světa

NASA zveřejnila unikátní snímek tajfunu a Karmánových vírů za ostrovem Cheju. Jak a proč vznikají? V telefonátu s vedoucím družicového oddělení ČHMÚ Martinem Setvákem.

přehrát video

Týden ve světě

Že se dá projít silným lijákem suchou nohou, to ukazuje nová expozice v Londýně. Otevřeno je tam do 3. března.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Záplavy ve Francii, tornádo v Portugalsku, sněžení v Nizozemsku, Polsku, Estonsku, Německu, Rakousku i Švýcarsku a výhled na počasí u nás příští týden – to je rubrika Nebe nad Evropou.

přehrát video

Klima pod lupou

Pod klimatologickou lupou se ocitá díky Michalu Žákovi mořský led u Antarktidy a v Arktidě. Taje rychleji než dřív.

přehrát video

Váš námět

Inverzní oblačnost shora – nejčastější námět fotek toho týdne. Nejvíc vašich hlasů získal Aleš Černohous, druhá příčka patří Břetislavu Onderkovi a třetí Radkovi Českolipskému. Gratulujeme! A těšíme se na obrázky další…

přehrát video

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
26 % 446 hl. jaro 32 % 555 hl. léto 21 % 366 hl. podzim 21 % 371 hl. zima

Celkem 1738 hlasů

Další zdroje