Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.

Mozaika

Povodně v australském Novém Jižním Walesu, vichřice v jižní Kalifornii a lesní požáry ve slovenských Tatrách – to je obsah mozaiky první zimní Turbulence.

přehrát video

Téma

Na našem Facebooku se občas objevují dotazy na to, kde se dá v Česku studovat meteorologie a klimatologie. Odpověď na tuto otázku hledali Petr Albrecht v Brně a Jaroslav Kramer v Praze.

přehrát video

Rozhovor

Sezóna hurikánů na severní polokouli skončila, alespoň ta oficiální. Proto jsme pozvali dr. Jana Pretela z Českého hydrometeorologického ústavu, abychom s ním probrali, jaká ta letošní sezóna nejen v Atlantiku, ale i Pacifiku byla. Modely slibovaly pro Atlantik docela bohatou sezónu – jaká byla realita? A jaká je souvislost mezi hurikány a globálním oteplování – o tom povídal náš host.

přehrát video

Týden ve světě

V tomto týdnu jsem navštívili Čínu, kterou zasáhlo první vydatnější sněžení začínající sezóny. Naproti tomu v Austrálii začalo léto a neotřele ho oslavili surfaři na proslulé Bondi Beach u Sydney.

přehrát video

Na cestách

Libanon není typickou turistickou destinací, ale určitě má co nabídnout. Země tvořená pouze 50 km úzkým pruhem území, táhnoucím se na pobřeží Středozemního moře, nabízí překvapivě pestrý terén a díky tomu zdejší podnebí není jen nudně středomořské, ale v zimě nabízí i dobré možnosti pro milovníky lyžování nebo snowboardingu.

přehrát video

Aktuální téma

Ve středu skončila nejen hurikánová sezóna, ale i podzim, aspoň ten meteorologický v Česku. Proto jsme se ho rozhodli krátce zhodnotit po telefonu s naším redakčním kolegou a meteorologem ČHMÚ Janem Šrámkem.

přehrát video

Váš námět

Na zdi našeho Facebooku je z čeho vybírat, krátce se ještě vrátíme k inverznímu charakteru počasí, ale své místo dostanou třeba oblaky druhu altocumulus nebo sobotní ledovka.

přehrát video

Co se do pořadu nevešlo

Problémy s pěstováním kávy v Kolumbii

Nebe nad Evropou

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 419 hl. jaro 33 % 538 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 347 hl. zima

Celkem 1650 hlasů

Další zdroje