Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.

Mozaika

Pro tento týden jsme vybrali tornáda v americké Oklahomě, záplavy v Itálii a tropickou bouři Sean, která částečně zasáhla Bermudy. Zmínili jsme i schválení uhlíkové daně v Austrálii.

přehrát video

Téma

Stanice Praha-Klementinum – to je pojem nejen mezi klimatology. Teplotu tu měří nepřetržitě už víc než 230 let. Proč právě zde měření probíhají tak dlouho, jak se zdejší pozorování liší od ostatních stanic a také jaký je význam takto dlouhé teplotní řady pro klimatology při studiu změn podnebí? Na tyto otázky hledala odpovědi Barbora Kladivová.

přehrát video

Rozhovor

Pozvání přijala Lenka Soumarová ze Štefánikovy hvězdárny na pražském Petříně. Povídali jsme si o počasí, ale tak trochu jiném, o kosmickém. Jak se měří sluneční aktivita a jaký má vliv na Zemi nebo jak lze sluneční erupce předpovídat? A jak děje v kosmu ovlivňují naše pozemské počasí? To je jen výběr z témat našeho povídání.

přehrát video

Týden ve světě

Z několika možných kandidátů jsme tentokrát zmapovali to, jaká je situace v povodněmi sužovaném Thajsku – přeci jen blíží se hlavní turistická sezóna v této zemi a tak snad informace přijdou vhod, dále jsme se podívali i na mimořádně silnou bouři, která zasáhla americkou Aljašku.

přehrát video

Na cestách

Pro někoho ostrov bohů, pro někoho ráj na Zemi. Těmito přívlastky se pyšní indonéské Bali. Tropický ostrov, který nabízí po celý rok dostatečně teplou vodu na koupání v moři a k tomu hodně slunce i vysoké teploty. A kdy tam vyrazit? Odpovíme v reportáži.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Medicane – slovo, které se skládá ze dvou anglických slov: medi je začátek z Mediterranean, tedy Středomoří, a cane je konec slova hurricane, hurikán. Něco jako malý hurikán ve Středomoří, začátkem týdne se objevil na západě této oblasti.

přehrát video

Váš námět

I tentokrát jste hlasovali na zdi Facebooku o nejoblíbenější fotky, kromě nich jsme se zaměřili na podzimní momentky zachycující hlavně nízkou oblačnost ze shora.

přehrát video

Co se do pořadu nevešlo

Problémy s počasím na letišti v nepálské Lukle

Dlouhodobá tlaková výše nad Evropou

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 412 hl. jaro 33 % 530 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 342 hl. zima

Celkem 1630 hlasů

Další zdroje