Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.

Mozaika

V úvodním rychlém přehledu se podíváme na záplavy, které pokračují v Thajsku, kde mají stále obavy ze zaplavení Bangkoku. S povodňovou vodu bojují i ve vietnamské provincii Giang a záplavy doprovázené sesuvy půdy a bahna komplikují život lidem v jihoamerické Kostarice.

přehrát video

Téma

Hydrologický Silvestr se objeví v rubrice Téma. Proč slaví hydrologové konec roku na konci října, kdo to vymyslel a proč tomu tak je? Na tyto otázky hledá odpovědi přímo u zdroje naše reportérka Barbora Kladivová.

přehrát video

Rozhovor

Budeme mít ve studiu i velmi zajímavého hosta. Pozvání přijal letecký meteorolog a taky instruktor létání, pan doktor Jacek Kerum. K oblakům má blízko, a může tak vysvětlit řadu nejasností. Máte-li mezi svými fotografiemi oblak a nejste si jisti s jeho identifikací, pošlete nám ho na facebookovou zeď.

přehrát video

Týden ve světě

Reportáž ze světa nás zavede na mexické pobřeží, kam se tento týden přesouval hurikán Rina. Na poloostrov Yucatán udeřit ve středu a v noci na čtvrtek. Přinesl silný vítr a vydatné srážky. Síly prozatím nejničivějšího hurikánu, který kdy udeřil na atlantické pobřeží, a to v roce 2005, naštěstí nedosáhl.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Vydatné deště na Pyrenejském poloostrově a na Britských ostrovech. Silná bouře, která zasáhla sever Itálie, a telefonát s Michalem Žákem, který se vydal po evropském nebi až do Bruselu na výstavu meteorologické techniky. Prozradí nám, co mu na meteorologickém Expu 2011 připadalo nejzajímavější.

přehrát video

Na cestách

Nejvýše položené hlavní město i splavné jezero na světě, unikátní příroda, vysoké hory, husté deštné pralesy, ale i pouště. Takovéto kontrasty najdete v zemi, která je skoro čtrnáctkrát větší než Česká republika. Podobné rozdíly nabízí i zdejší podnebí. Rubrika Na cestách přiblíží jihoamerickou Bolívii.

přehrát video

Váš námět

Diváckým fotografiím se tentokrát budeme věnovat s naším hostem, ale rubrika Váš námět prázdná rozhodně nezůstane. Ukážeme si dvě fotografie, které získaly nejvíce hlasů. Krepuskulární paprsky Martina Popka a zříceninu Trosky, která na fotografii Miroslavy Kinclerové vykukuje z nízké oblačnosti.

přehrát video

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 412 hl. jaro 33 % 530 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 342 hl. zima

Celkem 1630 hlasů

Další zdroje