Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.

Mozaika

V úvodním rychlém přehledu se tentokrát podíváme do Alžírska, které v uplynulých dnech zasáhl velmi silný déšť a vydatné srážky. Povodně stále sužují Thajsko. Nejhorší povodeň za posledních 11 let hlásí také z Kambodži. Nebude chybět ani krátká informace z letošního Meteofora, pořádaného v Paříži. Víc než stovka meteorologů a klimatologů z celého světa zde diskutovala o změně klimatu.

přehrát video

Téma

Kolegyně Taťána Míková vyrazila se štábem k našim sousedům do Rakouska. Jejím cílem je návštěva ledovců Rettenbach a Tiefenbach.

přehrát video

Rozhovor

Do studia Turbulence se po delší době vrací meteorolog Jan Pavlík. Povídat si budeme o nepovedeném létě, dozvíme se kolik letních a tropických dnů přinesly letošní prázdniny. Zeptáme se i na letošní příjemné babí léto a na brzký příchod prvního sněhu do horských oblastí Česka.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Co přineslo počasí uplynulých dnů do Evropy? Podíváme se na záplavy do Švýcarska a na první sníh do Rumunska.

přehrát video

Týden ve světě

V reportáži zamíříme až k břehům Mexika. Ty ohrožuje desátý hurikán letošní sezóny, který se nachází na východě Pacifiku. Vznikl koncem minulého týdne a začátkem tohoto zesílil na 3. stupeň Safir-Simpsonovy škály. Podíváme se i do Číny. Na severozápadě země hustě sněží, na severu a východě pak komplikují život místním husté mlhy.

přehrát video

Na cestách

Kapverdy, plným názvem Kapverdská republika je ostrovní stát v západní Africe. Skládá se z několika ostrovů, které jsou sopečného původu. I když se může zdát, že každý bude přírodními podmínkami stejný, opak je pravdou. Některý je hustě obydlený a úrodný, další bez lidí a připomíná měsíční krajinu. Turisty láká hlavně teplé a čisté moře, exotická jídla nebo romantické večerní procházky po pláži. Klima ostrovů přiblíží Michal Žák.

přehrát video

Váš námět

Nebudou chybět ani divácké fotografie. Mezi vybrané se zařadily snímky kupovité oblačnosti od Břetislava Onderky a Marka Dvořáčka. Dále černobílý blesk od Pavla Juřeny a tentokrát se líbily i východy a západy slunce od Vladimíra Želiaskova, Zbyňka Černocha, Pavla Zhorely a Tomáše Zvěřiny.

přehrát video

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 412 hl. jaro 33 % 530 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 342 hl. zima

Celkem 1630 hlasů

Další zdroje