Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.

Mozaika

Záplavy v Kongu, nedostatek pitné vody na ostrovech Tuvalu, vodní vír nad jezerem Michigan nebo písečná bouře v Arizoně, to jsou náměty, které se tentokrát dostaly do úvodní Mozaiky dnešní Turbulence.

přehrát video

Téma

V tématu tohoto týdne bychom se rádi podívali na úspěšnost předpovědí počasí. Je každý měsíc stejná? A co všechno ovlivňuje, jestli se předpověď vydaří? Odpoví meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

přehrát video

Rozhovor

Profesorka Kateřina Demnerová nám přijde vyprávět o tom, které z plynů v atmosféře jsou zodpovědné za to, že se na vzduchu kazí potraviny. Co se pak děje, když je jídlo balené v ochranné atmosféře. A z čeho se vlastně skládá ochranná atmosféra? Má něco společného s tou naší, přírodní?

přehrát video

Týden ve světě

Tento týden jste se mohli na některých zpravodajských serverech dočíst, že ozonová vrstva nad Arktidou, tedy nad severní polární oblastí, byla letos zeslabená. Zeptali jsme RNDr. Karla Vaníčka, vedoucího solární a ozonové observatoře ČHMÚ, co je na tom pravdy.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Uplynulý týden byl v evropském počasí přelomový. V první polovině týdne se ještě léto vrátilo do většiny zemí. Teplotní rekordy padaly na Britských ostrovech a jako ve vrcholném létě to vypadalo v Portugalsku. Studená fronta, která prošla kontinentem ve druhé půlce týdne, ukončila teplé počasí, a Evropané tak vstupují do chladné poloviny roku.

přehrát video

Na cestách

Tento týden míří Michal Žák za klimatem Indie. A nebude to nijak lehké, země je tak velká, že se tam potkává hned několik typů klimatu. Asi nejpodstatnějším okamžikem indického klimatu je příchod letního monzunu. Kdy to je, a jak se mu vyhnout?

přehrát video

Váš námět

Mezi divácké fotografie se tentokrát nominovaly ledové oblaky typu cirrus od Břetislava Onderky, Radima Tolasze a Zbyňka Černocha. Podíváme se i na duhu v černobílém provedení od Míly Roháčka nebo na snímek Miroslavy Kinclerové s názvem „Sluneční lázeň“.

přehrát video

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 412 hl. jaro 33 % 530 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 342 hl. zima

Celkem 1630 hlasů

Další zdroje