Nahrávám video
Tep 24

12. březen 2011

Část: Stručně

Obsah dílu

Plastika lebeční kosti — Srdeční frekvence — Oční chirurg Pavel Stodůlka

Části dílu

00:59
Plastika lebeční kosti
  Lidem, kteří po těžkých úrazech hlavy nebo vážné nemoci přišli o lebeční kost, dokážou neurochirurgové v ostravské fakultní nemocnici voperovat dokonale tvarovanou náhradu. Mají na to vlastní unikátní postup. Ve spolupráci s brněnskou firmou získají na základě CT snímků pacienta přesnou formu, do které odlijí speciální kostní cement. Plastiky na míru teď učí i kolegy z Polska. Nejde o příliš složitý zákrok, umožňuje ale pacientům návrat do normálního života.
  10:21
  Srdeční frekvence
   V desátém vydání magazínu TEP 24 je na místě si říct, co to vlastně tep je a ukázat si, jak vzniká i jak ho lze načas nahradit. S pojmy jako TEP ? ale taky puls, srdeční frekvence či krevní tlak to není tak úplně jednoduché. Každopádně dnes anesteziologové či kardiologové zachytí díky nejmodernějším metodám bezpočet detailů, které jim v případě zástavy srdce umožňují záchranu života a co nejmenší následky pro pacienta.
   15:23
   Oční chirurg Pavel Stodůlka
    Jeho záběr je velmi široký ? od odstraňování dioptrií nejnovějším typem laseru až po transplantace rohovky. Ve Zlíně založil vlastní kliniku, renomé získal i ve světě - především se ale pouští do zákroků, které nikdy nikdo nedělal. Mezi jeho pacienty je žena, která opět vidí po 16 letech, i muž, který po půl století prohlédl aspoň na čas. Přestavujeme špičkového očního chirurga - Pavel Stodůlka ze Zlína.
    24:03
    Stručně
     Světový den ledvin
     Přežití smrtelného uštknutí hadem
     Speciální jídelní tácy pro pacienty
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     20. březen 2011

     Tep 24 na sociálních sítích

     Napište nám