Tep 24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zubní implantáty usnadňují život tisícům lidí. Jak se vyrábějí? Jen zřídka chodí k zubaři celá třetina českých dětí. Co může zanedbání prevence způsobit?

Zubní implantáty. Prevence u dětí.Zubní implantáty spolu se snímatelnými nebo pevnými náhradami usnadňují život několika tisícovkám lidí. Nejčastěji se svěřují do péče implantologů po úrazech, při kterých přijdou o zub nebo jeho část, roli může hrát i genetika. Jak nákladné je získat zpět ztracené pohodlí a moct se bez obav najíst a jak se zubní implantáty vyrábějí?Ve výjimečných případech je nutné provést kompletní rekonstrukci celého chrupu. Nejčastěji kvůli dědičné paradontóze, která dokáže pacienty nemilosrdně připravit o všechny zuby. Jak implantát pacientům změní život?Až třetina dětí podle odhadů stomatologů nechodí pravidelně k zubaři. Mají špatnou techniku čištění zubů a jedí příliš cukrů. V čem se změnilo zdraví dětského chrupu od dob, kdy skončily pravidelné školní prohlídky? A co zubnímu kazu nejlépe zabrání?

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Kdo nepečuje o chrup, ať platí, žádají zubaři

  3. 10. 2012

  Praha - České děti mají 2,5krát více zkažených zubů než děti ve Švýcarsku, kde fungují preventivní programy podpořené státem a většina zubní péče se hradí hotově. Kdo o zuby nepečuje, pozná to na svých výdajích. Zubaři v ČR se staví za stejný přístup. Na podporu prevence dává Česká stomatologická komora všem novorozencům průkaz zubního zdraví, letos dá miliontý.

 • Kolik bude stát nová plomba? Zubaři a pojišťovny stále nenašli odpověď

  30. 9. 2012

  Praha - Stomatologové se opět nedohodli s pojišťovnami na tom, kolik jim budou příští rok platit za poskytovanou péči. Rozhřešení jim dá stejně jako loni ministerstvo zdravotnictví v podobě úhradové vyhlášky. Část nespokojených zubařů ale uvažuje o bojkotu pojišťoven. Pacienty by tak možná čekala za každý úkon platba v hotovosti.

 • Záruka na zubní náhrady často stojí pacienty peníze navíc

  26. 5. 2012

  Praha - Můstky, korunky, implantáty patří mezi zubní náhrady, které mají dvouletou záruku. Řada zubařů ale zákon obchází a k záruce přidává řadu podmínek, často spojených s dalšími náklady pro pacienta. Ministerstvo zdravotnictví za to zubaře kritizuje. Ti se ale brání s tím, že to jinak nejde. Pacienti totiž o náhrady často vůbec nedbají.

 • U zubaře už si zaplatíme i za zubní náhrady

  23. 1. 2012

  Praha – Opravy umělých zubních náhrad přímo v ordinacích si nově musí pacient zaplatit sám. Stomatologové sice nedělají podobné výkony příliš často, přesto za ně třeba VZP ročně dala na třicet milionů korun. Pokud se budou chtít pacienti placení u zubaře vyhnout, musejí si náhrady nechat vyrobit v laboratoři. Budou ale déle čekat.

foto: Pavel Sonnek, Tomáš Pěkný a Petr Merta

Diskuse diváků
 • Václav 9. 9. 2019 16:27

  Práce na dole, (prašnost)

  Dotaz: práce v prašném prostředí v uhelném dole je příčinou CHOPN . Děkují

 • Eliška 20. 10. 2016 14:32

  Tip

  U nás to bylo to samé, až dokud jsme nezačali něco dělat. Koupili jsme šnekový odšťavňovač značky Ph…

 • Rad 23. 2. 2015 13:07

  Bechtěrejevova nemoc a biologická léčba...

  Žel se ani v jednom pořadu nemluví o tom, že biologickou léčbu doktoři nenapíší každému Bechtěre…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu