Tep 24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rok v bezvědomí. Jak se malé Katce daří 8 měsíců od probuzení? Nejčastější příčiny kómatu. Jakou roli hraje při léčbě pacientů v bezvědomí a umělém spánku bazální stimulace?

Bezvědomí a paměť, bazální stimulaceJeden celý rok strávila Katka v bezvědomí. Ve čtvrtek 12. 9. je to přesně 8 měsíců od momentu, kdy se probudila. Jaký je její současný zdravotní stav a jak je na tom se soustředěním?Kóma může zhoršit emocionální rovnováhu člověka i jeho paměť. Co jsou nejčastější příčiny stavů bezvědomí a může cvičení pomoct zmírnit následky?Čtyřiadvacetiletý Daniel byl v bezvědomí čtyři měsíce. Zapomněl vše, co se dělo rok před jeho úrazem. Jaký je jeho návrat do života?V nemocnicích se stále častěji prosazuje bazální stimulace. Pomáhá právě i pacientům v bezvědomí nebo umělém spánku. V čem spočívá?

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Vědci si posvítili na mozek v bezvědomí

  13. 7. 2011

  Manchester - Co přesně se děje s mozkem, když ztrácí vědomí? Vědci z univerzity v Manchesteru už to tuší - představili unikátní přístroj, díky kterému mohou trojrozměrně sledovat, jak anestezie působí na mozkové závity.

 • "Bezvědomí není žádný zázrak," říká František Koukolík

  29. 11. 2009

  Noční můru připomíná osud 46letého Belgičana Roma Houbena. Podle lékařů byl po automobilové havárii 23 let v permanentním vegetativním stavu bez možnosti jakékoliv reakce na vnější podněty. Moderní vyšetření mozku ovšem odhalilo, že diagnóza byla mylná. Muž celou dobu vnímal a slyšel vše kolem sebe, nemohl ale sám reagovat. Správná diagnóza byla stanovena až před třemi lety. Tento případ se stal důvodem pro pozvání našeho předního neuropatologa Františka Koukolíka do rubriky Studia 6 Profil z 26. listopadu. Ptal se František Lutonský.

foto: Pavel Sonnek, Tomáš Pěkný a Petr Merta

Diskuse diváků
 • Veronika 30. 12. 2019 19:29

  Prosba

  dobrý den volám sa Veronika mám 21rokov pochádzam zo slovenska konkrétne z okresu Levice.. …

 • Václav 9. 9. 2019 16:27

  Práce na dole, (prašnost)

  Dotaz: práce v prašném prostředí v uhelném dole je příčinou CHOPN . Děkují

 • Eliška 20. 10. 2016 14:32

  Tip

  U nás to bylo to samé, až dokud jsme nezačali něco dělat. Koupili jsme šnekový odšťavňovač značky Ph…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu