26 minut
Tep 24

12. březen 2011

Obsah dílu

Plastika lebeční kosti — Srdeční frekvence — Oční chirurg Pavel Stodůlka

Části dílu

00:59
Plastika lebeční kosti
    Lidem, kteří po těžkých úrazech hlavy nebo vážné nemoci přišli o lebeční kost, dokážou neurochirurgové v ostravské fakultní nemocnici voperovat dokonale tvarovanou náhradu. Mají na to vlastní unikátní postup. Ve spolupráci s brněnskou firmou získají na základě CT snímků pacienta přesnou formu, do které odlijí speciální kostní cement. Plastiky na míru teď učí i kolegy z Polska. Nejde o příliš složitý zákrok, umožňuje ale pacientům návrat do normálního života.
    10:21
    Srdeční frekvence
      V desátém vydání magazínu TEP 24 je na místě si říct, co to vlastně tep je a ukázat si, jak vzniká i jak ho lze načas nahradit. S pojmy jako TEP ? ale taky puls, srdeční frekvence či krevní tlak to není tak úplně jednoduché. Každopádně dnes anesteziologové či kardiologové zachytí díky nejmodernějším metodám bezpočet detailů, které jim v případě zástavy srdce umožňují záchranu života a co nejmenší následky pro pacienta.
      15:23
      Oční chirurg Pavel Stodůlka
        Jeho záběr je velmi široký ? od odstraňování dioptrií nejnovějším typem laseru až po transplantace rohovky. Ve Zlíně založil vlastní kliniku, renomé získal i ve světě - především se ale pouští do zákroků, které nikdy nikdo nedělal. Mezi jeho pacienty je žena, která opět vidí po 16 letech, i muž, který po půl století prohlédl aspoň na čas. Přestavujeme špičkového očního chirurga - Pavel Stodůlka ze Zlína.
        24:03
        Stručně
          Světový den ledvin
          Přežití smrtelného uštknutí hadem
          Speciální jídelní tácy pro pacienty
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          20. březen 2011

          Tep 24 na sociálních sítích

          Napište nám