Toulavá kamera ochutnává Česko

Sever Čech a Praha

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tradiční krajové pokrmy z míst, která v naší gastronomii hrají prim, tentokrát ze severu Čech a Prahy, servírují Iveta Toušlová a Josef Maršál. Režie A. Majstorovičová

Obsah pořadu
  • Český sever
    Český sever nám zavoní bylinkami a taky trochu tajemnem. Projdeme si bylinkovou zahrádku Ludmily Vondrové, která se může pochlubit spoustou zajímavých receptů na bylinné octy, oleje, ale také třeba na placky s bylinkami. A u bylinek zůstaneme i při návštěvě výroby medicinálních vín a léčivých sirupů, které už svým názvem vyvolávají vzpomínku na slavného doktora a léčitele Eleazara Kittela. Voňavé putování po severu naší země zakončíme na Ještědu návštěvou v království šéfkuchaře tamního hotelu. Tam nás bude čekat staroněmecký recept - vepřové žebro s černým pivem.
  • Praha
    V Praze si chuťové buňky místních i hostů přišly vždycky na své. K tomu nejslavnějšímu, co se tu vyrábělo, určitě patřila čokoláda. Slavná čokoládová hvězda nad hlavním městem zářila sice jen do počátku tohoto tisíciletí, ale přesto ji zmíníme. A vypravíme se i za vznikem čokolády jako takové. Do muzea, kde si také ukážeme, jak se různé figurky, bonbóny i tabulky čokolády vyrábějí. Pojmem mezi gurmány bylo vždy i lahůdkářství Jan Paukert na Národní třídě. Připomeneme si, kdy a jak vzniklo, čím se proslavilo a okoukneme také nějakou speciální recepturu. A na závěr si dáme pivko. Zastavíme se totiž U Medvídků, kde najdeme nejmenší pivovar v Praze. A také se necháme pozvat do kuchyně, kde nám připraví tradičního českého "Kubu".

přehrát video jiný díl
« Novější díly | Starší díly »
Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2010 – ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje